77 találat a(z) kifizetés cimkére

Kártérítés magánszemélynek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk új megbízást kapott megrendelőjétől, melynek teljesítéséhez új munkavállalókat toborzott. A leendő munkavállalók egy része munkanélkülin volt, más része felmondott régi munkahelyén, hogy nálunk idejében kezdeni tudjon. Cégünk a leendő munkavállalókkal megállapodást/munkaszerződést nem kötött, csak a munkakezdési lehetőséget helyezte kilátásba. Sajnos egyéb okok miatt (újra pályázatot írtak ki a megbízásra) a megbízás megkezdése egyelőre nem lehetséges, akár hónapokat is tolódhat. Szeretnénk a fenti magánszemélyeknek valamilyen kártérítést adni az elmaradt munkalehetőségért, kiesett jövedelemért. Hogyan és milyen jogcímen fizethetünk ki nekik például 100 ezer forintot, ha nincs munkaszerződés, csak szóbeli megállapodás? Milyen adók terhelik a kifizetést és a 08-as bevallásban melyik sorban kell szerepeltetni a magánszemély eme jövedelmét? Válaszát előre is köszönöm.

Megbízási dij teljesitése és kifizetése 2019. január 4-én Kérdés

T Szakértő! Egyik vállalkozás megbizási szerződéssel végeztet el egyes feladatokat a vállalkozása számára. Az eredeti szerződött határidő december 31-éig szólt. Viszont a munka nem készült el, csak január 4-én, akkor készült a teljesítésigazolás, és ekkor kerül sor a kifizetésre is. Erre az esetre nem találtam semmi útmutatást, csak a munkaviszonyból származó jövedelmeknél, illetve a tb-ellátásoknál, hogy a január 10-éig kifizetett jövedelmek minősülnek előző évi jövedelemnek, tehát még 2018-ra kell bevallani. Ez viszont nem munkaviszony, hanem megbízási jogviszony, kérdésem tehát, hogyan járok el helyesen? Véleményem szerint 2019-ben számfejthetem csak, mert akkor kerül kifizetésre, tehát 2019-es jövedelem lesz. Válaszát várom, köszönettel: Császár Judit

2018-ban osztalék-előírás, 2019-ben lesz csak kifizetve Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van két kft., az egyik kivaalany, a másik tao-alany. A munkaviszonyos tulajdonosok a kivás cégben kapnak havi 450 000 forint bért. A tao-s cégben nem vesznek fel jövedelmet, itt a 2017. év eredménye megengedte, hogy osztalékot írjanak ki, de 2018-ban nem tudták csak egy részét felvenni. A 2019. évi osztalékadózás változása (19,5 százalék szocho-fizetés, ha nincs meg a minimálbér 24-szerese) hátrányos helyzetben hozza-e őket, vagy úgy mint eddig, mindegy, hogy hol keletkezik a bérjövedelme, be lehet számítani csökkentő tételnek a szocho-fizetésnél. Tehát a kivás cégben megszerzett munkabér beszámítható-e a tao-s osztalék adójának kiszámításánál?

Jogtalan kifizetésekkel, fiktív számlákkal összefüggő ügyben döntött a Kúria Cikk

Jogtalan kifizetésekkel, fiktív számlákkal összefüggő ügyben döntött a Kúria.

Egy összegben kifizethető lakáscélú támogatás? Kérdés

Egy összegben kifizethető lakáscélú támogatás?

Eredménytartalék felhasználása osztalék kifizetésére Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! 15 éve működő kft. a 2017. évi beszámoló elfogadásakor határozott arról, hogy az előző években képződött eredményt (eredménytartalék összege) és a 2017. évi eredményt is 2018. évben osztalékként kiveszi. Eredménytartalék összege 23 000 ezer Ft, a jegyzett tőke összege 3 000 ezer Ft, a saját tőke összege a 2017. évi beszámolóban a 2017. évi adózott eredménnyel együtt 1 000 eFt 27 000 ezer Ft. A határozatban 24 000 ezer Ft osztalék kifizetéséről döntöttek. Kérdésünk: az osztalék 2018. évben kifizethető-e? Válaszukat köszönöm.

Kiva alatt jóváhagyott osztalék Kérdés

Tisztelt Adózóna! A kiva alatt álló társaság 2015-ben jóváhagyott kiva alatt képződött osztalékot, ami kifizetésre nem került. 2016-ig az adóalap-növelő tételek között a fizetett osztalék szerepelt, míg 2017-től a jóváhagyott osztalék. A kérdésem, hogy a 2015-ben jóváhagyott, de a mai napig ki nem fizetett „kivás osztalék” mikor növeli az adóalapot? Tisztelettel:

Ma jár le a katás kifizetések adatszolgáltatási határideje Cikk

Idén a húsvéti ünnepek miatt április 3-a a katás kifizetésekről szóló adatszolgáltatás határideje. Összefoglaltuk a teendőket.

Előlegszámla kifizetése és a számla kiállítása között eltelt több mint 15 nap Kérdés

Kedves Szakértő! Mi a helyzet azokkal a számlákkal, amelyeket ügyfelem még az ünnepek előtt 2017.12.22-én kifizetett, s a számlákat csak most 2018.01.08-án állították ki? Befogadhatóak? Eltelt a törvényben meghatározott 15 nap! Köszönettel

Kifizetéshez kapcsolódó szocho? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a saját weboldalán regisztrált felhasználóinak díj ellenében tartalom-elolvasást kínál. A felhasználónál megjelenik egy tartalom, és az ahhoz kapcsolódó díjazás. Ha felhasználó elfogadja az ajánlatot és megnézi a tartalmat, megválaszolja a megfelelő kérdéseket, amellyel igazolja a megnézést, akkor megkapja a díjazást, melyet egy limitösszeg elérése után a társaság a bankszámlájára kifizet. A regisztrációkor az adóazonosító megadása kötelező, esetlegesen más adatok is (például taj szám, de csak ha valóban szükség van rá). Csak belföldi felhasználók vannak. Kérdésem a következő: A kifizetett díjazás egyes meghatározott juttatás az szja 70. § (3) d) szerint, vagy egyéb bevétel? Ha egyéb bevétel akkor a 15% szja levonása mellett a társaságnak felmerül-e szociális hozzájárulási adó (455. § (2) h?) vagy eho (3. § (1)?) levonási kötelezettsége, ha igen, akkor melyik jogszabályhely alapján? Válaszát előre is köszönöm!

Osztalékelőleg, osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás 2016. évben osztalékelőleget vett fel, mely kifizetésre került, a 08-as bevallásban szerepel. 2016. évi beszámolót elfogadó taggyűlés nem hagyott jóvá osztalékot. A 2017. évi könyvelésben szerepel a 36-os főkönyvi számlán a kifizetett osztalékelőleg. Ha nem lett jóváhagyva osztalék, akkor hogyan válik osztalékká az előleg? Hogyan könyvelem, mikor korrigálom a 08-ast? Mi a helyes eljárás osztalékelőleg fizetése esetén? Köszönettel.

Kiva alatt kifizetett osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól értelmezzük-e, hogy a társasági adó hatálya alatt jóváhagyott osztalék kifizetése nem eredményez adóalapnövelő tényezőt, ha a kifizetés már a kiva időszaka alatt történik? Köszönöm: Mikro

De minimis számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy melyik az az időpont, amitől számítani kell egy elnyert támogatás csekély összegű értékét? Amikor a támogatási szerződés aláírásra kerül vagy a fizikai befejezés dátumát kell alapul venni? Esetleg a tényleges kifizetés kelte a mérvadó? Ha van lehívva előleg, akkor annak folyósítása már beleszámít? Mivel három év a figyelési időszak, nem mindegy, hogy egy támogatást beleszámítunk vagy sem a 200 000 euróba. A támogatások benyújtása és elbírálása között elég sok idő telik el, sőt a benyújtás után már el lehet kezdeni a projektet. A fizikai befejezésre is adnak 12-18 hónapot, majd a pénzügyi elszámolás is elhúzódhat 1-3 hónapig is. Egy támogatás benyújtásától a tényleges kifizetésig el is telhet 2 év. Válaszát előre is köszönöm!

Osztalék-kifizetési korlát esetén tag részére történő kifizetés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megtudni az Önök álláspontját a Ptk. 3:184 § szerinti tagnak történő kifizetések korlátozásáról. Azt szeretném megtudni, hogy egy vállalkozás esetén – amennyiben a kiszámolt osztalék-kifizetési lehetőség nem áll fenn – kifizethető-e egy tagnak (akár tagi akár munkaviszonyban) juttatás vagy egyéb kifizetés (például ingatlan-bérbeadás utáni bérleti díj)? Esetünkben a vizsgált vállalkozás helyesbített saját tőkéje 2017. évben nem fogja elérni a társaság törzstőkéjét. Köszönöm válaszukat!

Osztalékelőleg kifizetése részletekben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes zrt. (nincs felügyelő bizottság) 2017. március 28-án részvényesi határozatban döntött a 2016. évi eredmény felhasználásáról, a 2016. évi adózott eredmény teljes mértékben osztalékkifizetésre kerül. Az osztalék 2017. május 28-án teljes mértékben ki lett fizetve, ugyanakkor 2017. május 28-án részvényesi határozatban döntés született osztalékelőleg kifizetésére is (az előző évi, 2016. évi beszámoló alapján), melynek egy része ki lett fizetve 2017. május 28-án, a maradék osztalékelőleg a likviditási helyzettől függően kerül majd 2017. évben kifizetésre. A 2017. május 28-ai osztalékelőlegről szóló részvényesi határozat alapján akár 10 osztalékelőleg kifizetés is lehetséges részletekben? A 2017. évi osztalékelőleg a saját tőke (szabad eredménytartalék) mintegy 20 százaléka, a jegyzett tőke a saját tőke 10 százaléka, így a saját tőkére vonatkozó előírások bőven az értékhatár alatt maradnak. Kizárólag csak a likviditási helyzet, ami az osztalékelőleg kifizetését korlátozza, de a döntéskor a vagyoni fedezet rendelkezésre áll. Köszönöm szíves válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink