1794 találat a(z) katás cimkére

Katásokról adatszolgáltatás Kérdés

Az adatszolgáltatás összeghatártól függetlenül kötelező, vagy csak akkor, ha sz összeg eléri az egy millió forintot, és csak azokról kell adatot szolgáltatni? Köszönettel:

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne. Ha valaki gazdasági társaság beltagja, lehet-e mellékállásban katás egyéni vállalkozó? Köszönettel: Urbán Ágnes

Áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem a taotörvény hatálya alól a kata alá kíván bejelentkezni. 2016 februárjában nagyértékű tárgyi eszközt szerzett be. Kérdésem ennek kapcsán az lenne, hogy az értékcsökkenést a zárás során hogyan kell elszámolni? Teljes egészében vagy csak időarányosan? Ha nem teljes egészében, akkor a katás időszak alatt mi ezzel a feladat? Köszönettel: Urbán Ágnes

Őstermelő – katás egyéni vállalkozás Kérdés

Áfás őstermelő indíthat-e alanyi mentes katás egyéni vállalkozást?

Járulékkötelezettség Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Nyugdíjas társas vállalkozó (egyszemélyes kft.-ben ügyvezető) kiváltotta az egyéni vállalkozását kata adózási módban. Mivel nyugdíjas, havonta 25 ezer forint katát fizet. Kell-e fizetnie a kft.-ben az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel: Hatházi Katalin

Katás egyéni vállalkozó megszűnésekor meglévő készlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata alá tartozó, ruhakölcsönzést végző egyéni vállalkozó – aki egyébként pénztárgéphasználatra kötelezett – tervezi megszüntetni a tevékenységét. Meglévő árukészletét egy másik vállalkozó vagy gazdasági társaság vásárolná meg. Kérdésem, hogy a megszűnésre készülő egyéni vállalkozó készpénzért készpénzfizetési számla kiállításával értékesítheti-e árukészletét, és be kell-e a számla szerinti értéket ütnie a pénztárgépbe? Köszönettel: Rozika (könyvelő)

Katás adóalany ekhós kifizetésben Kérdés

Katás egyéni vállalkozó 75 ezer Ft /hó összeget fizet. Részesülhet-e ekhós jövedelemben?

Személyi jövedelemadó hatálya alól a kata hatálya alá (bevételek) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó 2015. 06. 30.-2015. 09. 30. közötti időszakban végezte tevékenységét a személyi jövedelemadó hatálya alá tartozva. Ezt követően 2015. 10. 01.-2015. 10. 31-éig katásként tevékenykedett. Majd pedig 2015. 11. 01-től a mai napig is szünetelteti a tevékenységét katásként. Egyéni vállalkozóként bértámogatást kapott a munkaügyi központtól 4 hónapra (2015. 06. 30.-2015. 10. 29.). A 2015. június és július havi támogatás augusztusban, az augusztus havi pedig szeptemberben érkezett meg a bankszámlájára. A szeptemberi bérére vonatkozó támogatás viszont október hónapban érkezett meg hozzá. Ebben az esetben az október hónapban megérkező támogatást, amely szeptember hónapra vonatkozik, a katás bevételhez könyvelem, vagy – mivel még azt a nem katásként megszerzett jövedelmére vonatkozóan kapta – az egyéni vállalkozó (személyi jövedelemadós) bevételéhez könyvelem? Az október hónapra vonatkozóan kapott támogatást pedig november hónapban kapta meg. Mivel ez a katás időszakra vonatkozik, így ezt a katás bevételhez könyvelem? Válaszát köszönöm!

Kata adóalany – Biztosítási tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy biztosítási tevékenységgel foglalkozó egyéni vállalkozónak az évi 6 millió forintos kata bevételi határt figyelembe kell-e venni? Kell-e ő is számoljon a 6 millió forint feletti 40 százalékos adóval, és áfásan kell-e számlázni? Hiszen ez a tevékenység tárgyi adómentes, nem lehet-e, hogy úgy, mintha simán alanyi mentes adózó lenne, nem kell a 6 millió forint bevételi határt figyelembe vennie? Köszönettel.

Katás egyéni vállalkozó járuléka többes jogviszonyban Kérdés

Minden tagra, vagy csak az ügyvezető tagokra vonatkozik az a 2014. 01.01-jétől alkalmazandó szabály, hogy katás egyéni vállalkozó nem minősül főállásúnak, ha más vállalkozásban nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak, vagy társas vállalkozónak minősül (ennek következtében a tagi jogviszony után meg kell fizetni a járulékokat a katás 25 ezer forint mellett)?

Katás bt. nyugdíjas ügyvezetővel Kérdés

Tisztelt Szakértő, az alábbi ügyben kérném állásfoglalását: – 2015. január 01-jétől működő katás bt. – Bt. beltag, ügyvezető (öregségi nyugdíjas) megbízási szerződéssel (nem vesz fel jövedelmet), nem kata tag, személyesen nem működik közre – Bt. kültag – nem főállású katás 25 ezer forintot fizet maga után. Kérdésem, hogy milyen bejelentési kötelességünk van a 1608 bevallásban és mennyi a járulékfizetés az ügyvezetővel kapcsolatban? Amennyiben 08 bevallást kell beadni mi legyen az alkalmazás kódja (3-4 karakter)? Köszönöm.

Katás bt. tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

T. Szakértő! Kata hatálya alá bejelentkezett bt. értékesítené tárgyi eszközét, amit még a katás időszak előtt vásárolt. Konkrétan egy céges gépkocsiról van szó. Jól tudom-e, hogy ez a bevétel nem számít bele a 6 milliós bevételi korlátba? Milyen tartalommal állítsa ki a számlát? Mire figyeljünk, hogy minden feltételnek megfeleljünk? Nagyon köszönöm a válaszát.

Ami nem hiányozhat a katás bevallásból és adatszolgáltatásból Cikk

A kisadózó vállalkozásoknak az adóévet követő év február 25-éig van nyilatkozattételi kötelezettsége az állami adóhatóság felé az adóévben adóalanyként megszerzett bevételükről. El kell számolni a korábban választott adózás formából befolyt bevételekkel és igénybe vett kedvezményekkel is.

Katás egyéni vállakozó járulékfizetése személyes közreműködés esetén egy kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha kataalany egyéni vállalkozó vagyok, de mint tag egy kft.-ben is személyesen közreműködöm, de bérkivétem nincs, kell-e kft.-ben járulékot, szociális hozzájárulási adót fizetnem, és milyen mértékűt? Válaszukat előre is köszönöm.

Adószámos magánszemély és katás egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 01. 20-án adott válaszban a témához kapcsolódó kérdésre azt a választ adták, hogy egyéni vállalkozás mellett is lehet adószámos magánszemélyként ingatlant bérbeadni. Ezzel kapcsolatban a konkrét eljárásra szeretnék segítséget kérni, mert az eddigi információ szerint ha van már – egyéni vállalkozása okán – adószáma a magánszemélynek, úgy 7-es adószámot már nem kaphat. Mi a teendő – az adószámot, illetve a kibocsátandó számlát illetően - akkor, ha egy katás egyéni vállalkozó nem emeli be az egyéni vállalkozásába a magánszemélyként tulajdonában lévő ingatlan bérbeadását, azt magánszemélyként önálló tevékenységből származó jövedelemként kívánja leadózni, de a bérbevevő követeli a számla kiállítását ezen ügyletről. Milyen adószám alatt bocsáthat ki számlát ez esetben, ha újabb – 7-es adószámot – az adóhatóság részére nem ad? Segítségüket köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Alanyi adómentesség 2025 I.

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Külföldi applikációból bevétel, ÁFA

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Forditott áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 október
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink