1800 találat a(z) katás cimkére
Katás egyéni vállalkozó használtcikk-kiskereskedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kata adózást választott. Bevétele használtcikk-kereskedelemből származik. Kérdésem, hogy ha a vevő számlát kér, a számlát az eladási árral kell kitölteni, mert annyit fizetett ki a vevő, de a tényleges bevétele csak a számlaösszeg 20 százaléka, a pénztárgépben hogyan kell beütni? Illetve hogyan igazolom, milyen nyilvántartással? Hogy jó a pénztárgép beütés? Köszönöm a segítséget, tisztelettel.
Kata szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó (katás), ha szüneteltetni szeretné a vállalkozását április hónapra, elég csak a KEKKH honlapján a webes ügysegéden keresztül bejelenteni, vagy a NAV-hoz is el kell küldeni valamilyen nyomtatványt? Néztem a T101E jelű nyomtatványt, de nem vagyok benne biztos, hogy be kell-e nyújtani szüneteltetés esetén, és, ha igen, hogyan kell kitölteni? A NAV információs oldalain erre való utalást nem találtam, ott kizárólag csak a webes ügysegéd felületén történő bejelentésről tesznek említést.
Kata és áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó ha túllépi a 6 millió forintos határt, be kell-e áfaalanynak jelentkeznie, vagy elég, ha megfizeti a 4o százalékos büntető adót?
Katából visszatérés átalányadó alá Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2014. 01. 01-től átalányadózásból kata alá átlépett. 2016-ban nyugdíjas lett, és szeretnénk megszüntetni a katát, visszaléptetni átalányadózási formába. Lehetséges ez a megoldás, vagy vállalkozói szja szerint fog adózni?
Rokkantsági ellátás katás egyéni vállalkozó esetén Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Katás egyéni vállalkozó rokkantsági ellátást kap. A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakértői bizottságának komplex minősítése alapján egészségi állapotának mértéke 46 százalékos. Állapota alapján a C2 minősítési csoportba tartozik A kérdésem az lenne, hogy ez az egyéni vállalkozó katás vállalkozóként főállású katás egyéni vállalkozónak, vagy mellékállású katás egyéni vállalkozónak minősül? A rokkantsági ellátásra kereseti korlát vonatkozik. Egy katás egyéni vállalkozónál a kereseti korlátba mi számít bele, a kiszámlázott árbevétel, vagy főállású katás egyéni vállalkozó esetén a 81 300 forintos járulékalap, mellékállású katás egyéni vállalkozónál, mivel nincs járulékfizetési alap, így nincs kereseti korlát?
Katás két telephely dupla helyi adó? Kérdés
1. Katás egyéni vállalkozó, akinek egy székhelye és egy telephelye van, mindkét helyen tételes helyi iparűzési adóra jelentkezett be. Az önkormányzat mindkét helyen évi 50-50 ezer adót vetett ki. Helyesen járnak-e el? 2. Egy katás egyéni vállalkozó egy székhellye és egy telephellyel rendelkezik. Egyik helyen katás tételes helyi adót fizeti, másik helyen nem fogadták el a katás tételes adót, mivel később lett bejelentve. Ez esetben az első helyen fizetnie kell-e a teljes 50 e tételes helyi adót, a másik helyen normál (bevétel minusz anyag, minusz elábé...) bevallást kell-e tennie? Lehet ez különböző a két helyen? Mi a teendő, ha nem lehet?
Katásokról adatszolgáltatás Kérdés
Az adatszolgáltatás összeghatártól függetlenül kötelező, vagy csak akkor, ha sz összeg eléri az egy millió forintot, és csak azokról kell adatot szolgáltatni? Köszönettel:
Katás egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne. Ha valaki gazdasági társaság beltagja, lehet-e mellékállásban katás egyéni vállalkozó? Köszönettel: Urbán Ágnes
Áttérés katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem a taotörvény hatálya alól a kata alá kíván bejelentkezni. 2016 februárjában nagyértékű tárgyi eszközt szerzett be. Kérdésem ennek kapcsán az lenne, hogy az értékcsökkenést a zárás során hogyan kell elszámolni? Teljes egészében vagy csak időarányosan? Ha nem teljes egészében, akkor a katás időszak alatt mi ezzel a feladat? Köszönettel: Urbán Ágnes
Őstermelő – katás egyéni vállalkozás Kérdés
Áfás őstermelő indíthat-e alanyi mentes katás egyéni vállalkozást?
Járulékkötelezettség Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Nyugdíjas társas vállalkozó (egyszemélyes kft.-ben ügyvezető) kiváltotta az egyéni vállalkozását kata adózási módban. Mivel nyugdíjas, havonta 25 ezer forint katát fizet. Kell-e fizetnie a kft.-ben az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel: Hatházi Katalin
Katás egyéni vállalkozó megszűnésekor meglévő készlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kata alá tartozó, ruhakölcsönzést végző egyéni vállalkozó – aki egyébként pénztárgéphasználatra kötelezett – tervezi megszüntetni a tevékenységét. Meglévő árukészletét egy másik vállalkozó vagy gazdasági társaság vásárolná meg. Kérdésem, hogy a megszűnésre készülő egyéni vállalkozó készpénzért készpénzfizetési számla kiállításával értékesítheti-e árukészletét, és be kell-e a számla szerinti értéket ütnie a pénztárgépbe? Köszönettel: Rozika (könyvelő)
Katás adóalany ekhós kifizetésben Kérdés
Katás egyéni vállalkozó 75 ezer Ft /hó összeget fizet. Részesülhet-e ekhós jövedelemben?
Személyi jövedelemadó hatálya alól a kata hatálya alá (bevételek) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó 2015. 06. 30.-2015. 09. 30. közötti időszakban végezte tevékenységét a személyi jövedelemadó hatálya alá tartozva. Ezt követően 2015. 10. 01.-2015. 10. 31-éig katásként tevékenykedett. Majd pedig 2015. 11. 01-től a mai napig is szünetelteti a tevékenységét katásként. Egyéni vállalkozóként bértámogatást kapott a munkaügyi központtól 4 hónapra (2015. 06. 30.-2015. 10. 29.). A 2015. június és július havi támogatás augusztusban, az augusztus havi pedig szeptemberben érkezett meg a bankszámlájára. A szeptemberi bérére vonatkozó támogatás viszont október hónapban érkezett meg hozzá. Ebben az esetben az október hónapban megérkező támogatást, amely szeptember hónapra vonatkozik, a katás bevételhez könyvelem, vagy – mivel még azt a nem katásként megszerzett jövedelmére vonatkozóan kapta – az egyéni vállalkozó (személyi jövedelemadós) bevételéhez könyvelem? Az október hónapra vonatkozóan kapott támogatást pedig november hónapban kapta meg. Mivel ez a katás időszakra vonatkozik, így ezt a katás bevételhez könyvelem? Válaszát köszönöm!
Kata adóalany – Biztosítási tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy biztosítási tevékenységgel foglalkozó egyéni vállalkozónak az évi 6 millió forintos kata bevételi határt figyelembe kell-e venni? Kell-e ő is számoljon a 6 millió forint feletti 40 százalékos adóval, és áfásan kell-e számlázni? Hiszen ez a tevékenység tárgyi adómentes, nem lehet-e, hogy úgy, mintha simán alanyi mentes adózó lenne, nem kell a 6 millió forint bevételi határt figyelembe vennie? Köszönettel.