53 találat a(z) kamatmentes kölcsön cimkére

Kamatmentes kölcsön Kérdés

Munkavállalómnak 2 millió forint kamatmentes kölcsönt szeretnék adni, 8 évre. Kinek, mikor és mennyi adófizetési kötelezettsége van?

Munkáltatói kölcsön Kérdés

Kamatmentes munkáltatói kölcsön felvétele történt 15 évre. Most jár le az 5. év. Ha az összes fennmaradó összeg visszafizetésre kerül az 5. év végén, akkor milyen adóvonzatra kell számítani? Köszönöm válaszát!

Bérelőleget kérne munkáltatójától gondjai enyhítésére? Így kell adóznia Cikk

Előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor a munkavállalónak nincs más lehetősége anyagi gondjai enyhítésére, mint előleget kérni a munkáltatótól a jövőbeni bére terhére. A nyári szabadság előtt is sokan élnek ezzel a lehetőséggel.

Befolyásolja az eladás ténye az adómentességet? Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Társaságunk az egyik alkalmazottjának kamatmentes kölcsönt nyújtott a lakáshitele törlesztéséhez. A kölcsönt egy összegben utaltuk át, és a hitel tőkerészének csökkentésére használta fel. (Mindenben megfelelt az adómentesség követelményeinek.) A kölcsönszerződés szerint a kölcsönt 7 év alatt kell törlesztenie, mely 7 millió forint volt. Társaságunk szándéka szerint minden évben az aktuális törlesztő részletet elengedi. Mi a helyzet, ha a 7 év alatt a lakást eladja, és helyette családi házat épít? Adómentes maradhat a még hátralévő kölcsön összege? A törlesztés ütemezése maradhat az eredeti szerződés szerint vagy szerződést kell módosítani? Befolyásolja az eladás ténye az adómentességet? Köszönöm válaszát.

Cégek egymás közötti kölcsöne Kérdés

Ha cégek egymás közötti kölcsöne kamatmentesen történik, akkor az elmaradt kamat után kell-e bevételt képeznie a kölcsönadónak? Van-e bármilyen sajátossága ennek a kölcsönnek számviteli és adózási szempontból? Előre is köszönöm.

Szakszervezet által tagoknak nyújtott kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy szakszervet a tagjainak szakszervezeti kölcsönt nyújt öthavi részletfizetésre, akkor kell-e a szakszervezetnek kamatkedvezményből származó jövedelem után adót és járulékot fizetnie? Köszönettel.

Kamatmentes kölcsönből származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy magánszemély kamatmentes kölcsönt kapott egy szervezettől (nem a munkáltatótól). A szervezet a magánszemély adóbevallásához kiállított egy igazolást a meg nem fizetett kamatról mint jövedelemről, feltüntetve rajta a 16 % szja és a 14 % eho mértékét. A meg nem fizetett kamatot 1,19-szeres alappal vette. Első kérdésem, hogy ez az eljárás és számítási mód helyes-e a szervezet részéről? A második kérdésem az, hogy a kifizető által nem bevallott, és nem megfizetett ehót a magánszemély szja-bevallásában mely soron kell szerepeltetni? Esetleg a szervezetnek kellett volna ezt bevallani és megfizetni, mint a magánszemélynek adott juttatás adóterheit? Válaszukat előre is köszönöm.

Kamatmentes kölcsön Kérdés

Elnézést kérek egy korábbi kérdésemre adott válaszra szeretnék visszatérni, az url a következő volt: http://adozona.hu/kerdesek/2016_2_4_Kamatmentes_kolcson_okt Annál a kft.-nél, amelyik a kamatmentes kölcsönt kapta, és ezért az adóalapját megnöveli a szokásos piaci kamat összegével, nincs különösebb törvényi feltétel a növelést illetően, a kölcsönadó kft. az adóalapját azonban csak akkor csökkentheti. Ezt válaszolta korábban a szakértő. Nem lehet, hogy éppen fordítva van? A kölcsönt nyújtó, ha a piaci árnak megfelelő kamatot számítja fel, akkor magasabb lett volna az eredménye, ezért az alacsonyabb eredmény miatt növelnie kell az adóalapot. Lehetséges, hogy félre értettem valamit? Köszönöm ha válaszolnak, üdvözlettel CsK

Kamatmentes kölcsön Kérdés

Kft. ügyfelem másik, kapcsolt kft.-nek nyújtott kölcsönt, kamatmentesen. Kiszámolom a jegybanki alapkamat + 5 százalékkal a számított kamatokat és a társasági adó bevallásánál 'a ki nem fizetett kamattal' az egyik fél csökkenti, a másik növeli az adóalapját. Helyes az eljárás? A kamatszámításnál figyelembe kell vennem a jegybanki alapkamat ingadozást vagy erre is igaz lehet a tárgyfélév első napja kamatának alkalmazása? Köszönöm, CsK

Tagnak adott támogatás Kérdés

Szövetkezet tagjának szeretne 70 ezer forint vissza nem térítendő támogatást és 100 ezer forint kamatmentes kölcsönt adni, mert anyagi problémái léptek fel. A tag nem áll a szövetkezettel munkaviszonyban, csak tiszteletdíjat kap évente egyszer. Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség merül fel ebben az esetben?

Kamatmentes kölcsön lakásépítésre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kolléganőm építkezik a férjével, aki szintén a cégünknél dolgozik. Fiatal, gyermektelen házasok. Szeretnének kamatmentes kölcsönt igénybe venni a cégtől. A ház, amit építenek, vidéki kisvárosban lesz, 4 lakószobás, körülbelül 30 millió forint költségvetéssel (a tervekben költségvetés nem szerepel). Kérdésem, hogy igénybeveheti-e a kamatmentes kölcsönt, van-e valami szabály a futamidőre, és van-e valami feltétel, amit teljesíteni kell (például valamennyi ideig a cégnél kell dolgoznia, stb.)? Köszönöm.

Kölcsön ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. kapott kölcsönt ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben. A kölcsön kamatmentes. Esetleg van olyan előírás, amely magánszemélynek vagy akár kft.-nek adó-, illetve járulékfizetéssel járna? Köszönöm szépen.

Civil szervezet részére nyújtott kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyesület cél szerinti tevékenységének finanszírozásához külföldi magánszemélytől kapott kamatmentes kölcsönt 2014. év folyamán. Az elmúlt napokban a kölcsönt nyújtó magánszemély felajánlotta, hogy a kölcsönt véglegesen az egyesület rendelkezésére bocsátaná támogatásként. Kérdésem, hogy 2015. évben átminősíthetjük a kölcsönt támogatásra, ha igen, milyen dokumentáció szükséges hozzá? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó

Munkáltatói kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató nyújthat-e kölcsönt alkalmazottja részére telekvásárlásra? Ha igen, akkor lehet-e kamatmentes? Amennyiben a kamatmentesség kizárva, úgy mi az elfogadott kamat ebben az esetben? Válaszát köszönöm.

Magánszemély kölcsönt nyújt egy társaságnak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély kölcsönt nyújt egy gazdasági társaságnak. Jogszabályoknak megfelelően járnak-e el a következő esetekben? 1.) A szerződésben rögzítik, hogy az ügylet után kamat nem jár. 2.) Az 1.) pontban leírtaknál, ha a magánszemély kapcsolt viszonyban áll a gazdasági társasággal, akkor a nulla százalékos kamat és a jegybanki alapkamat különbözetét be kell-e tenni a társaságiadó-alapot módosító tételek közé? 3.) Ha mégis a kamat mellett döntenek, akkor megfelelő-e, hogy a jegybanki alapkamattal számolnak (természetesen ezt rögzítenék a szerződésben is)? Illetve további kérdésem lenne még, hogy mikor mondható üzletszerűnek a kölcsön nyújtása, amely már engedélyköteles lenne? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink