9 találat a(z) követelés eladása cimkére
Követelés eladása kapcsolt félnek Kérdés
Követeléseladás Kérdés
Követelés értékesítése Kérdés
Szállítói követelés eladásának rendezése, könyvelése az eladónál Kérdés
Egy szállító 10 milló forintos követelését eladom egy másik cégnek 6 millió forintért, vagyis a könyv szerinti érték alatt. Tudatnom kell-e a szállítóval az eladást, el kell-e vele fogadtatnom az adásvétel tényét? További kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni nálam (az eladó cégnél) ezt a gazdasági eseményt? Van-e eredményvonzata a könyvelésének?
Követeléseladás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbira szeretnék választ kapni: a kft. "A" magánszemély tagjának kölcsönt nyújt, mely követelését tovább értékesíti "B" magánszemélynek. Kérdésem: a kft. könyveléséből milyen könyvelési tétellel lehet kivezetni, illetve milyen adóvonzata van? Ha a "B "magánszemély ezt magasabb összegben továbbértékesíti, milyen adóvonzata van a magánszemélynél?
A követelésvásárlás könyveléséről Cikk
Mi a teendő, ha egy harmadik fél 10 millió forintos tartozását egy kft. másfél millió forintért megvásárolja a cégtől? Hogyan kell könyvelni a könyv szerinti és a kifizetett összegeket a vevőnél? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Követelés eladása pénzforgalmi áfás esetén Kérdés
Pénzforgalmi szemléletben adózó áfaalany egy másik belföldi áfaalany felé teljesített szolgáltatás után díjat számlázott. A vevő nem fizette meg a követelését, ezért a jogosult eladta a követelését egy követeléskezelő cégnek. Keletkezik-e áfabevallási és -fizetési kötelezettsége a követelés értékesítőjénél? Ha keletkezik, milyen időponttal keletkezik áfabevallási és befizetési? Ha keletkezik áfabevallási és -fizetési kötelezettség, milyen összeg után? Üdvözlettel: Oszlánszky Gábor
Követelés eladása Kérdés
Egy kft.-ben előfordulnak likviditási problémák, amelyek állami intézmények notórius késve fizetéséből adódnak. A cégvezetés már megpróbált emiatt folyószámlahitelekkel forrást szerezni. Az a kérdés merült fel, hogy lehetséges-e eladni a követelések közül valamennyit annak érdekében, hogy a finanszírozási problémák megszűnjenek? Úgy tudom, hogy faktoráltatni minden további nélkül lehet, csak ez hosszú idő, míg lebonyolódik és nehéz is faktort találni állami finanszírozású partnerre. Ezért felmerült a kérdés, hogy ha találna a cég olyan társaságot, aki hajlandó lenne fizetni a követelésért, akkor átadható-e ez neki vagy sem? Egyszeri alkalomról lenne szó (de több számláról), ami a jelenlegi fizetési helyzetet megkönnyítené. A másik kérdésem szintén az előbbivel lenne kapcsolatos: ha lehetséges eladni a követelést, akkor ennek mi a számviteli/adózási/elszámolhatósági szabálya? Én azt mondtam előzetes véleményként, hogy szerintem a kivezetett követelés ráfordítás, míg az érte kapott összeg bevétel. Mivel nyilván nem a teljes összegen lehetne eladni a követelést, a közte lévő különbség veszteség-növelő hatású, viszont ugyanakkor adóalap-növelő tétel. Válaszát köszönöm.
Követelés értékesítése Kérdés
Tisztel Szakértő! A következő kérdéssel kapcsolatosan kérném állásfoglalásukat: Egy társaság a partnerének kiszámlázza az elvégett teljesítését, amely számlát a partnere nem ismer el és nem fogad be, azonban a számlakiállító jogi úton érvényesíteni akarja az igazát, ezért nem stornózza le a számlát. A számla fordított áfás. Mi a helyzet a következő esetekben a társasági adó szempontjából, adóalap-növelő tételként állítandó-e be a különböző szituációkban: a/ A számla kiállításának évében eladja a követelését egy harmadik félnek. Az eladási árral szemben elszámolt ráfordítás (a követelésre nincs értékvesztés elszámolva, mivel az év végi értékelést nem “élte meg“ a követelés) adólap-növelő tétel lesz-e? b/ A követelését, a következő vagy a későbbi években adja el. A kiállítás évének végén a peresített követelésre 100 százalékos értékvesztést számol el, amivel adólapot kell növelni. Az értékesítéskor mi lesz a helyzet? c/ A követelést hitelezési veszteségként leírja a kiállítás évében, amely behajthatatlan követelésnek minősül. Majd ezt a követelést értékesíti harmadik félnek. d/ A követelés értékesítése mentes az áfa alól, így véleményünk szerint erről számlát nem kell kiállítani. Jól gondoljuk? Válaszukat előre is köszönöm.