8 találat a(z) követelés eladása cimkére

Követeléseladás Kérdés

Követelés értékesítése Kérdés

Szállítói követelés eladásának rendezése, könyvelése az eladónál Kérdés

Egy szállító 10 milló forintos követelését eladom egy másik cégnek 6 millió forintért, vagyis a könyv szerinti érték alatt. Tudatnom kell-e a szállítóval az eladást, el kell-e vele fogadtatnom az adásvétel tényét? További kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni nálam (az eladó cégnél) ezt a gazdasági eseményt? Van-e eredményvonzata a könyvelésének?

Követeléseladás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbira szeretnék választ kapni: a kft. "A" magánszemély tagjának kölcsönt nyújt, mely követelését tovább értékesíti "B" magánszemélynek. Kérdésem: a kft. könyveléséből milyen könyvelési tétellel lehet kivezetni, illetve milyen adóvonzata van? Ha a "B "magánszemély ezt magasabb összegben továbbértékesíti, milyen adóvonzata van a magánszemélynél?

A követelésvásárlás könyveléséről Cikk

Mi a teendő, ha egy harmadik fél 10 millió forintos tartozását egy kft. másfél millió forintért megvásárolja a cégtől? Hogyan kell könyvelni a könyv szerinti és a kifizetett összegeket a vevőnél? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.

Követelés eladása pénzforgalmi áfás esetén Kérdés

Pénzforgalmi szemléletben adózó áfaalany egy másik belföldi áfaalany felé teljesített szolgáltatás után díjat számlázott. A vevő nem fizette meg a követelését, ezért a jogosult eladta a követelését egy követeléskezelő cégnek. Keletkezik-e áfabevallási és -fizetési kötelezettsége a követelés értékesítőjénél? Ha keletkezik, milyen időponttal keletkezik áfabevallási és befizetési? Ha keletkezik áfabevallási és -fizetési kötelezettség, milyen összeg után? Üdvözlettel: Oszlánszky Gábor

Követelés eladása Kérdés

Egy kft.-ben előfordulnak likviditási problémák, amelyek állami intézmények notórius késve fizetéséből adódnak. A cégvezetés már megpróbált emiatt folyószámlahitelekkel forrást szerezni. Az a kérdés merült fel, hogy lehetséges-e eladni a követelések közül valamennyit annak érdekében, hogy a finanszírozási problémák megszűnjenek? Úgy tudom, hogy faktoráltatni minden további nélkül lehet, csak ez hosszú idő, míg lebonyolódik és nehéz is faktort találni állami finanszírozású partnerre. Ezért felmerült a kérdés, hogy ha találna a cég olyan társaságot, aki hajlandó lenne fizetni a követelésért, akkor átadható-e ez neki vagy sem? Egyszeri alkalomról lenne szó (de több számláról), ami a jelenlegi fizetési helyzetet megkönnyítené. A másik kérdésem szintén az előbbivel lenne kapcsolatos: ha lehetséges eladni a követelést, akkor ennek mi a számviteli/adózási/elszámolhatósági szabálya? Én azt mondtam előzetes véleményként, hogy szerintem a kivezetett követelés ráfordítás, míg az érte kapott összeg bevétel. Mivel nyilván nem a teljes összegen lehetne eladni a követelést, a közte lévő különbség veszteség-növelő hatású, viszont ugyanakkor adóalap-növelő tétel. Válaszát köszönöm.

Követelés értékesítése Kérdés

Tisztel Szakértő! A következő kérdéssel kapcsolatosan kérném állásfoglalásukat: Egy társaság a partnerének kiszámlázza az elvégett teljesítését, amely számlát a partnere nem ismer el és nem fogad be, azonban a számlakiállító jogi úton érvényesíteni akarja az igazát, ezért nem stornózza le a számlát. A számla fordított áfás. Mi a helyzet a következő esetekben a társasági adó szempontjából, adóalap-növelő tételként állítandó-e be a különböző szituációkban: a/ A számla kiállításának évében eladja a követelését egy harmadik félnek. Az eladási árral szemben elszámolt ráfordítás (a követelésre nincs értékvesztés elszámolva, mivel az év végi értékelést nem “élte meg“ a követelés) adólap-növelő tétel lesz-e? b/ A követelését, a következő vagy a későbbi években adja el. A kiállítás évének végén a peresített követelésre 100 százalékos értékvesztést számol el, amivel adólapot kell növelni. Az értékesítéskor mi lesz a helyzet? c/ A követelést hitelezési veszteségként leírja a kiállítás évében, amely behajthatatlan követelésnek minősül. Majd ezt a követelést értékesíti harmadik félnek. d/ A követelés értékesítése mentes az áfa alól, így véleményünk szerint erről számlát nem kell kiállítani. Jól gondoljuk? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Próbaidő ugyanannál a munkáltatónál másik munkakörben

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Munkaidő-nyilvántartás elektronikusan

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyesületi tag bejelentése

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink