25 találat a(z) könyvvezetés cimkére

Társasház, lakásszövetkezet számvitele: figyeljen a változásokra! Cikk

2017-től új kormányrendelet szabályozza az egyéb szervezetek – köztük a lakásszövetkezetek és társasházak – beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségét. Ismertetjük a legfontosabb jellemzőket és változásokat.

Új rendelet 2017-től: a civil szervezetek könyvvezetéséről Cikk

2017-től új kormányrendelet szabályozza a számviteli törvény szerinti egyes egyéb szervezetek beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségét. Cikkünkből megtudhatja az alapítványok és az egyesületek könyvvezetésére és beszámolókészítésére vonatkozó főbb szabályokat.

Adószámos magánszemély bevallási és könyvvezetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély írói tevékenységet végez és könyvkiadással foglalkozik. Áfakörbe bejelentkezett. Milyen bevallási kötelezettségeknek kell eleget tennie, valamint milyen jellegű könyvvezetési kötelezettség vonatkozik rá? Válaszát köszönöm!

Ügyvédi iroda beszámolója 2016-2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ügyvédi iroda mint egyéb szervezet milyen típusú beszámoló készítésére kötelezett 2016. évben, és történt-e változás a könyvvezetési kötelezettségében 2017. évben? Válaszát köszönöm!

Társasház! Kérdés

Tisztelt szakértő! Kérdés: társasház, amelynek nincs gazdasági tevékenysége, milyen könyvvezetésre kötelezett?

Egyesület könyvvezetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Honnan lehet megtudni, hogy az egyesület, amelynek most veszem át a könyvelését, egyszeres vagy kettős könyvvitelt vezet-e? Ugyanis az átvett iratokból úgy látszik, hogy 2013-ban PK-141 jelű beszámolót készített, azaz egyszeres volt. Viszont a 2014. évi könyvelési anyagában főkönyvi kivonatot találtam, amelyből arra következtetek, hogy kettős könyvvitelt vezetett neki az előző könyvelő. Viszont nem készített neki beszámolót, se PK-141-et, se PK-142-őt. Nyilvántartja ezt valamely hatóság? Ha meg akarja változtatni egy egyesület a könyvvezetési módját, akkor be kell jelenteni valahova? Milyen probléma származhat abból, ha én kettősként kezelem és mégis egyszeresként kellene? Köszönöm a választ!

Kivás bt. könyvvezetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaságunk 2015. január 1-jétől a társasági adó hatálya alól átjelentkezett a kivába. A számviteli és a kivatörvény előírásai alapján nem egyértelmű számunkra, hogy a kivás időszakban milyen könyvvezetést kell alkalmaznunk, kötelesek vagyunk-e beszámoló készítésére? Az átlépés kapcsán keletkezik-e esetlegesen valamilyen adókötelezettségünk? Köszönjük válaszukat!

Devizás könyvvezetésre történő áttérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás 2015.01.01-től eurós könyvvezetésre kíván áttérni. Eddig a devizás tételeit MNB árfolyamon számolta el. Devizás könyvvezetés esetén a forintos számláit továbbra is a számla kiállítás napján érvényes MNB árfolyamon számolja át? A számla kiegyenlítésekor milyen árfolyamot alkalmaz? Itt is a FIFO módszert kell alkalmaznia? Köszönöm a segítségét.

Katás bt. könyvvezetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy eddig evás bt. (bevételi nyilvántartással) január 1-jétől katás lett, és a NAV törzsadatokban a könyvvezetés módjához kettős könyvelést írtak. Ezzel most mit kell csinálni? Eddig is bevételi nyilvántartást vezetett, mint evás, a katánál meg nem is lehet mást. Akkor mit tegyek? Előre is köszönöm a választ.

Kettős könyvelés előírásai Kérdés

Tisztelt Adózóna! Évi néhány millió forint árbevételű betéti társaság, amely alanyi áfamentes, kettős könyvvitelt vezet. A könyvvezetés technikai megvalósítására milyen előírások vonatkoznak? Szükséges-e valamilyen könyvelőprogram? Lehetséges-e a könyvelést papíron végezni, ha igen, milyen feltételekkel? Szükséges-e a könyvvezetésre és a beszámoló-készítéshez legalább mérlegképes könyvelőt megbízni, vagy egyszerű közgazdász diplomával is elvégezhetők ezek a feladatok? Válaszukat előre is megköszönve Sz. Tamás János

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cserepótló vétel, illeték

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Szerződéskötés

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink