71 találat a(z) jelenléti ív cimkére
Jelenléti ív vezetése II.
Kérdés
Nem kaptam választ arra, hogy van-e az időkeretes foglalkoztatásnál olyan korlát, hogy csak (például 6 hónapig) lehet igy foglalkoztatni. Továbbá a túlórával kapcsolatos kérdésemre sem kaptam választ, vagyis mikor jogosult a munkavállaló túlóra- és egyéb pótlékra (havi időkeret-túllépés, vasárnapi munkavégzés stb.).
Jelenléti ív vezetése
Kérdés
Kérdésem, hogy van-e időkorlátja a havi munkaidőkeretben (havi 168 óra) foglalkoztatott munkavállalónak? További kérdésem, hogy a havi időkereten belül kell-e jelenléti ívvel igazolni, hogy mikor dolgozta le az időkeret szerinti órákat? Továbbá a túlórapótlékot hogyan kell ebben az esetben kezelni? Várom segitő válaszukat, tisztelettel.
Jelenléti ívek iratmegőrzési határideje
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társasági adó hatálya alá tartozó cégnek mennyi ideig kell megőrizni a munkavállalók munkaidőbeosztását, jelenléti ívét?
Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszonyban álló tagjára vonatkozóan kérdezném, hogy jár-e neki szabadság? Kell-e vezetni jelenléti ívet? Mivel nem lesz biztosított a tag, csak egészségügyi szolgáltatásra lesz jogosult, akkor ha beteg, kell-e a betegnapokra egészségügyi szolgáltatási járulékot számolni, vagy a betegnapokon a tagi munkavégzés szünetel? Köszönöm: Kné Anikó
Túlóra, készenléti díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném sürgős válaszukat kérni a következő témában. Temetkezési vállalkozás alkalmazottai munkaszerződés szerint heti 40 órában dolgoznak, a minimálbérnél magasabb jövedelemmel. A 40 órán túl éjszakára és hétvégére előre meghatározott beosztással készenlétet is teljesitenek.Emellett túlóráznak is. Gyakran előfordul, hogy a készenlét alatt munkavégzésre is sor kerül. Szeretnénk kérdezni, hogy miként lehet ezt kezelni, milyen nyilvántartást kellene vezetnünk, illetve hogyan kell a bérszámfejtést helyesen megállapítanunk? Hogyan kell számfejteni a hétköznapi, a hétvégi túlórákat? Biztosithatunk-e a túlóra helyett szabadidőt? Illetve hogyan kell számfejteni a készenlétben töltött időt akkor, ha nem történik ezidő alatt munkavégzés, illetve, ha történik? Mennyire kell a munkaszerződésben, illetve a jelenléti íven részletezni mindezt? Mondhatja-e a munkáltató, hogy mondjuk a minimálbér kétszeresét állapítja meg bérként, és ez még heti plusz 30 óra munkaidőt is tartalmaz, bármely címen, ha szükség van rá? Szeretnénk még megkérdezni, hogy van-e felső korlátja havonta a munkában töltött óraszámnak? Segítségüket megköszönve, várom válaszukat. Tisztelettel: Borosné
Otthoni munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelő és bérszámfejtő feladatot látnék el egy cégnél. A munkám jellegéből adódik, hogy nem szükséges folyamatosan a vállalat irodájában lennem ahhoz, hogy dolgozhassak. A munkáltatóm laptopot és programot biztosít a munka elvégzéséhez, valamint céges telefonnal is rendelkeznék a kapcsolattartáshoz, internet-előfizetéssel is rendelkezem. Havonta bizonyos időt (megállapodás szerint) az irodában töltenék, de a munkaidőm másik részét otthon tölteném munkavégzéssel. Teljes munkaidőben foglalkoztatott havibéres munkavállaló lennék. Ilyen viszonyok mellett kell-e jelenléti ívet vezetnem? Ha nem, akkor hogyan igazolható az általam munkában töltött idő? Egy esetleges munkaügyi ellenőrzés nem róhatja fel ezt hiányosságnak? Válaszát előre is köszönöm!
Jelenléti ív vezetése egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó egy kocsmát üzemeltet két fő alkalmazottal, heti hétnapos nyitvatartással. Az alkalmazottak mellett ő is rendszeresen beáll a pult mögé, tehát dolgozik a saját vállalkozásában, amikor az alkalmazottak szabadnaposak. Kérdés az, hogy neki is kell vezetni jelenléti ívet saját maga után? Munkabért nem vesz fel.
Jelenléti ív vezetésének elmulasztása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Van-e lehetőség arra, hogy a munkaszerződésben kikötésre kerüljenek az alábbiak: A munkavállaló által kötelezően vezetendő jelenléti ív elmulasztásából adódó esetleges munkaügyi bírságot a munkáltató a munkavállalóval fizettesse meg azzal, hogy a szerződő felek a munkavállalónak felróható károkozó magatartása következményeként fogadják el a bírság kiszabását? Ezért a munkavállaló köteles a munkáltató által megfizetett bírságot utólag a munkáltatónak megfizetni. Ezt az igényét a munkáltató fizetési felszólítás (Mt. 285. §) útján érvényesítené a munkavállalóval szemben. A munkavállaló a munkaszerződés aláírásával hozzájárulna ahhoz, hogy a bírság összegét a munkabéréből a levonásmentes munkabérrészig közvetlenül levonja a munkáltató.
Vezető munkaügyi nyilvántatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég munkaviszonyban lévő ügyvezető igazgatójának jelenléti ívet, illetve szabadság nyilvántartást kell-e vezetni? Válaszát köszönöm!
Alkalmi munkavállalói szerződés időtartama
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több válaszukban olvastam, hogy az alkalmi munkára kötött szerződés hosszabb időre is szólhat, mint 5 nap egyfolytában. Miképpen lehetséges ez? Az efotörvény mellékletében szereplő minta alkalmazásával egy egész hónapot is le lehet fedni. A ledolgozott napok száma nem lehet 15 napnál több havonta, miért lehet a mintában 22 napnyi ledolgozott munkaóra? Szólhat egy szerződés akár egy évre is? Ha ilyen hosszabb időre szól a szerződés, kell-e jelenléti ívet vezetni mellé? Köszönettel várom válaszát.
Milyen nyilvántartás kell vezetni a munkaidőről?
Kérdés
Az alkalmazottak munkaszerződése napi 8 óra munkaidőről rendelkezik, valamint, hogy ezen munkaidő rugalmasan kezdhető/fejezhető be a munka jellegénél fogva. A szabadságok nyilvántartása megtörténik, de más – például jelenléti ív, egyéb nyilvántartás – vezetése kötelező-e? A cég fuvarozással foglalkozik. Köszönöm.
Munkahelyi étkeztetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkahelyi étkeztetés helyes elszámolási és könyvelési módját szeretném kérdezni. Ha egy étterem a saját dolgozóinak munkahelyi étkeztetés formájában ad havi 12 500 forint természetbeni juttatást, és megfizeti utána a kedvezményes adót, akkor milyen nyilvántartási és elszámolási kötelezettségei vannak? A jelenléti ív alapján kapja meg minden munkavállaló a juttatást, és a munkahelyi étkezést a piaci áron számolva tüntetjük fel a bérlapokon, ezután fizeti meg a cég az adót. Kell kimutatni a bekerülési érték és az adott juttatás különbözetét (árrés), és meg kell ezután fizetni az áfát?
Munkaügyi nyilvántartás – jelenléti ív
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Régebben, a jelenléti ív használata esetén a munkavállaló minden nap aláírta az érkezést és távozást. Amennyiben a munkáltató excel-táblában vezeti a munkaidő-nyilvántartást, a munkavállalónak nem kell semmit aláírnia, hogy megérkezett, távozott? Válaszát köszönöm.
Jelenléti ív
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenléti ív vezetésével kapcsolatban azt szeretném tudni, hogy az érkezés és a távozás időpontját aláírásával külön-külön hitelesítenie kell-e a dolgozónak, vagy elegendő, ha a nap végén a dolgozó aláírja a jelenléti ívet. Válaszát köszönöm.
Jelenléti ív
Kérdés
A kötetlen munkaidős dolgozóknak és vezető állású munkavállalóknak (cégvezető) kell-e munkaidő-nyilvántartást (jelenléti ívet) vezetni?