67 találat a(z) jelenléti ív cimkére

Túlóra, készenléti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném sürgős válaszukat kérni a következő témában. Temetkezési vállalkozás alkalmazottai munkaszerződés szerint heti 40 órában dolgoznak, a minimálbérnél magasabb jövedelemmel. A 40 órán túl éjszakára és hétvégére előre meghatározott beosztással készenlétet is teljesitenek.Emellett túlóráznak is. Gyakran előfordul, hogy a készenlét alatt munkavégzésre is sor kerül. Szeretnénk kérdezni, hogy miként lehet ezt kezelni, milyen nyilvántartást kellene vezetnünk, illetve hogyan kell a bérszámfejtést helyesen megállapítanunk? Hogyan kell számfejteni a hétköznapi, a hétvégi túlórákat? Biztosithatunk-e a túlóra helyett szabadidőt? Illetve hogyan kell számfejteni a készenlétben töltött időt akkor, ha nem történik ezidő alatt munkavégzés, illetve, ha történik? Mennyire kell a munkaszerződésben, illetve a jelenléti íven részletezni mindezt? Mondhatja-e a munkáltató, hogy mondjuk a minimálbér kétszeresét állapítja meg bérként, és ez még heti plusz 30 óra munkaidőt is tartalmaz, bármely címen, ha szükség van rá? Szeretnénk még megkérdezni, hogy van-e felső korlátja havonta a munkában töltött óraszámnak? Segítségüket megköszönve, várom válaszukat. Tisztelettel: Borosné

Otthoni munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelő és bérszámfejtő feladatot látnék el egy cégnél. A munkám jellegéből adódik, hogy nem szükséges folyamatosan a vállalat irodájában lennem ahhoz, hogy dolgozhassak. A munkáltatóm laptopot és programot biztosít a munka elvégzéséhez, valamint céges telefonnal is rendelkeznék a kapcsolattartáshoz, internet-előfizetéssel is rendelkezem. Havonta bizonyos időt (megállapodás szerint) az irodában töltenék, de a munkaidőm másik részét otthon tölteném munkavégzéssel. Teljes munkaidőben foglalkoztatott havibéres munkavállaló lennék. Ilyen viszonyok mellett kell-e jelenléti ívet vezetnem? Ha nem, akkor hogyan igazolható az általam munkában töltött idő? Egy esetleges munkaügyi ellenőrzés nem róhatja fel ezt hiányosságnak? Válaszát előre is köszönöm!

Jelenléti ív vezetése egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó egy kocsmát üzemeltet két fő alkalmazottal, heti hétnapos nyitvatartással. Az alkalmazottak mellett ő is rendszeresen beáll a pult mögé, tehát dolgozik a saját vállalkozásában, amikor az alkalmazottak szabadnaposak. Kérdés az, hogy neki is kell vezetni jelenléti ívet saját maga után? Munkabért nem vesz fel.

Jelenléti ív vezetésének elmulasztása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Van-e lehetőség arra, hogy a munkaszerződésben kikötésre kerüljenek az alábbiak: A munkavállaló által kötelezően vezetendő jelenléti ív elmulasztásából adódó esetleges munkaügyi bírságot a munkáltató a munkavállalóval fizettesse meg azzal, hogy a szerződő felek a munkavállalónak felróható károkozó magatartása következményeként fogadják el a bírság kiszabását? Ezért a munkavállaló köteles a munkáltató által megfizetett bírságot utólag a munkáltatónak megfizetni. Ezt az igényét a munkáltató fizetési felszólítás (Mt. 285. §) útján érvényesítené a munkavállalóval szemben. A munkavállaló a munkaszerződés aláírásával hozzájárulna ahhoz, hogy a bírság összegét a munkabéréből a levonásmentes munkabérrészig közvetlenül levonja a munkáltató.

Vezető munkaügyi nyilvántatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég munkaviszonyban lévő ügyvezető igazgatójának jelenléti ívet, illetve szabadság nyilvántartást kell-e vezetni? Válaszát köszönöm!

Alkalmi munkavállalói szerződés időtartama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több válaszukban olvastam, hogy az alkalmi munkára kötött szerződés hosszabb időre is szólhat, mint 5 nap egyfolytában. Miképpen lehetséges ez? Az efotörvény mellékletében szereplő minta alkalmazásával egy egész hónapot is le lehet fedni. A ledolgozott napok száma nem lehet 15 napnál több havonta, miért lehet a mintában 22 napnyi ledolgozott munkaóra? Szólhat egy szerződés akár egy évre is? Ha ilyen hosszabb időre szól a szerződés, kell-e jelenléti ívet vezetni mellé? Köszönettel várom válaszát.

Milyen nyilvántartás kell vezetni a munkaidőről? Kérdés

Az alkalmazottak munkaszerződése napi 8 óra munkaidőről rendelkezik, valamint, hogy ezen munkaidő rugalmasan kezdhető/fejezhető be a munka jellegénél fogva. A szabadságok nyilvántartása megtörténik, de más – például jelenléti ív, egyéb nyilvántartás – vezetése kötelező-e? A cég fuvarozással foglalkozik. Köszönöm.

Munkahelyi étkeztetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkahelyi étkeztetés helyes elszámolási és könyvelési módját szeretném kérdezni. Ha egy étterem a saját dolgozóinak munkahelyi étkeztetés formájában ad havi 12 500 forint természetbeni juttatást, és megfizeti utána a kedvezményes adót, akkor milyen nyilvántartási és elszámolási kötelezettségei vannak? A jelenléti ív alapján kapja meg minden munkavállaló a juttatást, és a munkahelyi étkezést a piaci áron számolva tüntetjük fel a bérlapokon, ezután fizeti meg a cég az adót. Kell kimutatni a bekerülési érték és az adott juttatás különbözetét (árrés), és meg kell ezután fizetni az áfát?

Munkaügyi nyilvántartás – jelenléti ív Kérdés

Tisztelt Szakértő! Régebben, a jelenléti ív használata esetén a munkavállaló minden nap aláírta az érkezést és távozást. Amennyiben a munkáltató excel-táblában vezeti a munkaidő-nyilvántartást, a munkavállalónak nem kell semmit aláírnia, hogy megérkezett, távozott? Válaszát köszönöm.

Jelenléti ív Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenléti ív vezetésével kapcsolatban azt szeretném tudni, hogy az érkezés és a távozás időpontját aláírásával külön-külön hitelesítenie kell-e a dolgozónak, vagy elegendő, ha a nap végén a dolgozó aláírja a jelenléti ívet. Válaszát köszönöm.

Jelenléti ív Kérdés

A kötetlen munkaidős dolgozóknak és vezető állású munkavállalóknak (cégvezető) kell-e munkaidő-nyilvántartást (jelenléti ívet) vezetni?

Kötetlen munkarend Kérdés

A társaság az alábbi munkakörökben foglalkoztatott munkavállalóit kötetlen munkarendben szeretné foglalkoztatni: ügyvezető, ügynök, orvos-látogató, piackutató, marketing szervező. A munkáltató a munkavállaló számára írásban átengedi a munkaidő beosztásának jogát. A kérdésünk az, hogy ebben az esetben kell-e jelenléti ivet vezetni akár a munkavállalónak, akár a munkáltatónak?

Kamionsofőr bérezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogyan történik egy kamionsofőr bérezése, amennyiben csak Magyarországon fuvarozik? A vezetési és az azzal kapcsolatos pihenőidőre és egyéb munkavégzésére vonatkozóan alkalmazni kell az 56/2006 EK rendeletet és a 3821/85 EGK rendeletet. A kérdésem az lenne, hogyan hozható össze ezen rendeletek betartása a munka törvénykönyvévél? Hogyan történik a munkaidő nyilvántartása? Kell jelenléti ív, vagy elég a tachograf? Munkaügyi ellenőrzés során mire kell odafigyelni, hogy a foglalkoztató valamennyi törvényi előírásnak megfeleljen? Kell-e alkalmazni a bérek pótlékolására vonatkozó előírásokat? Egyáltalán vonatkozik rájuk a munka törvénykönyve, vagy az előzőekben említett két rendelet felülírja azt? Válaszát előre is köszönöm.

Szabadság Kérdés

Kedves Szakértő ! A következő kérdéssel fordulok Önhöz: az új Mt. szerint már nincs mód szabadság visszavonására, ha a munkavállaló többet vett ki, mint amennyi időarányosan járt volna neki. De mi van akkor, ha egy dolgozó belép év közben, 1-2 hónap próbaidőt követően elmegy 2 hét szabadságra, majd ha visszajön, felmond. Akkor neki tényleg ki kell fizetnünk 10 nap szabadságot a 2-4 nappal szemben, és nem áll módunkban visszavonni tőle? Ez kicsit furcsa. Így akkor egy munkavállaló, ha több jogviszonya is van egy évben, akár több napot is lehet szabadságon, mint amennyi jár neki (alap+pót)?! Illetve egy másik kérdés, ti hogyan számfejtenétek azt a jelenléti ívet, amihez nincs szabadság jóváhagyva és feltüntetve sem, csak üresek a le nem dolgozott napok!? Ha szigorú lennék, fizetés nélküli szabadságnak/igazolatlan távollétnek számfejteném, de emiatt a biztosítási jogviszony fennállása alatt az első naptól szünetelne a jogviszony. Ezt a T1041-en kell jelenteni, és a magánszemély egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre is kötelezett. Viszont a jelenléti ívek hó végi beérkezése miatt az is elképzelhető, hogy határidőn túl jelenteném le a szünetelés kezdetét. Más megoldás nincs? Előre is köszönöm a segítséget! Tóth Tünde

Jelenléti ív vagy munkaidő-nyilvántartás? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Melyik munkaidő-nyilvántartás alkalmazása felel meg a törvényi előírásoknak, és melyek a kötelező tartalmi elemei? Tisztelettel: Jakus Tünde

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink