122 találat a(z) járulékbevallás cimkére

08-as bevallás adószám előtti időszakra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyvédi irodát az ügyvédi kamara bejegyzett 2014. 11. 25-én. Adószámot kapott 2014. 12. 10-én. Az iroda tagja tagi jogviszonya alapján főfoglalkozású társas vállalkozóként 2014. 11. 25-étől járulékfizetésre kötelezett. A NAV a 1408-as bevallását csak 2014. 12. 10-től fogadja el. Hogyan kell bevallani a járulékot a 2014. 11. 25 - 2014. 11. 30., és a 2014. 12. 01 - 2014. 12. 09-ig tartó időszakra? Válaszát köszönöm: Szabó Jánosné

Kiküldetés szja Kérdés

Kérem szíveskedjen az alábbi kérdésemre miekőbb válaszolni. Magyar székhelyű cég német telephelyére két évre kiküldött dolgozók itthon a minimálbér után fizetik a járulékot. Németországban adóznak. A 1408-as bevallás melyik sorában kell a magyar jövedelmüket bevallani? A kilépó adatlapon melyik sorban szerepel a bérük? Ha betegek lesznek, a betegállományból hol, és hogyan fognak adózni? Ha mégsem maradnak kint két évig, mert megszűnik a munkaviszonyuk, akkor hogyan adóznak? Köszönöm.

Társas vállalkozó járulékbevallása Kérdés

Főállásban alkalmazottként dolgozó személy mellékállásban társas vállalkozás ügyvezetője. A vállalkozásban nem történt számára kifizetés, így a 08-asok nullásan mentek be. Közben a főállásban lévő munkaviszonyában gyeden van, akkor a társas vállalkozásában továbbra is lehet a 08-as bevallás nullás, vagy változtatni kell a 08-as bevallást?

Adószámmal nem rendelkező őstermelő Kérdés

Adószámmal nem rendelkező őstermelőnek történő kifizetésből milyen levonási kötelezettség keletkezik? Őstermelői kifizetésként kezelem, vagy egyéb jövedelemként a járulékbevallásban? Érvényes őstermelői igazolvány van.

1408-as benyújtása külföldi tag esetén Kérdés

Magyarországon bejegyzett vállalkozás külföldi tagjai esetében, ha nincs jövedelemkivét, kötelező-e a 08-as bevallások benyújtása? Ha igen, mely esetekben (a tag külföldön rendelkezik nyugdíjjal, munkaviszonnyal, illetve nem rendelkezik biztosítási jogviszonnyal), és milyen adattartalommal?

Kell-e adószám? Kérdés

Az őstermelőnek kell, hogy legyen adószáma, vagy a járulékbevallást be lehet nyújtani adóazonosítóval is? Őstermelői igazolványa van.

Őstermelő járulékbevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2013. 07. 01-től kezdődően őstermelői tevékenységet folytatok főállásban. Hogyan kell megállapítani a bevallási kötelezettséget? Bevételeim a következők voltak: Nyugtás bevétel: 788 065 forint Terményeladás: 252 672 forint Területalapú támogatás: 137 376 forint Kérem, ezen adatok alapján példával levezetni szíveskedjen, hogyan számítom ki a járulékköltséget. 2012. évben rendelkeztem őstermelői igazolvánnyal. Rehabilitációs ellátásban részesülök, melynek összege 29 000 forint. Várom válaszát.

Magánszemélyek közötti megbízásos jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két magánszemély közötti megbízásos jogviszony adó- és járulékvonzatának megállapításához kérem a segítségét. Az építtető magánszemély megbízza a másik magánszemélyt építési műszaki ellenőri feladat ellátására. A megbízott műszaki ellenőr rendelkezik a feladat ellátásához szükséges képesítéssel és engedéllyel, de nincs adószáma és semmilyen vállalkozása. Kérem, írja meg, hogy adószám kiváltása nélkül létrejöhet-e ez a megbízásos jogviszony? Valamint azt, hogy az szja-n kívül milyen járulékot kell fizetnie a megbízottnak, és azt, hogyan kell megfizetnie és bevallania? Köszönettel.

Magyarországi kft. külföldön vállal munkát Kérdés

Egy magyar tulajdonosú kft. 8 alkalmazottal (szintén magyarok) szerződne egy angol céggel napkollektorok felszerelésére. A munka valószínű, hogy több hónapig tart, de akár egy évig is. Kérdésem: az alkalmazottak bérét továbbra is Magyarországon kell elszámolni, illetve a dolgozóktól levont és a munkáltatói járulékokat továbbra is itt kell bevallani és befizetni? Az szja-bevallást hol kell benyújtani, amennyiben a külföldi tartózkodásuk egy naptári éven belül túllépi a 180 napot? Milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek (illetve a könyvelő-bérszámfejtőnek) a hatóságok felé? Köszönettel várom válaszukat.

Átalányadózó egyéni vállalkozó járuléka Kérdés

Főfoglalkozású átalányadózó egyéni vállalkozó anyagát kaptam meg pár napja. A vállalkozó havi átlagot számolva körülbelül 300 ezer forint után számolta ki, és fizette be a járulékokat. Az előző könyvelő a 300 ezer forint után számolta ki a járulékokat, nem alkalmazta a szochónál az 1,125-ös, illetve az egészségbiztosítási alapnál az 1,5-ös szorzószámot. Mivel nem találtam konkrét szabályozást az átalányadózással kapcsolatban, ezért kérem a tanácsukat. Kérdésem: kell-e alkalmazni az 58-as bevallásnál a fenti szorzószámokat, valamint a járulékalapnak van-e felső határa? Kérem szíves válaszukat! Sopron, 2014. július 23. Tisztelettel: Andáné Németh Edit 9400. Sopron, Répcefői sor 32/P. E-mail: andane@t-online.hu

Evaalany nyugdíjalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíj-megállapítás ügyben szeretném kérni a segítségüket. A nyugdíjba készülő evaalany egyéni vállalkozónak az adóhatóság önrevízióra felhívó felszólítást küldött a következő indoklással: A Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság adatszolgáltatást kért az adóhatóságtól az ellátási alapokról. Az adóhatóság közölte, hogy a folyószámla felülvizsgálata során megállapította, hogy a 2011-ben és 2012-ben főfoglalkozású evaalany egyéni vállalkozó nem a hatályos jogszabályok alapján teljesítette járulékbevallásait: Az eva adóalany 2011. és 2012. adóévekre vonatkozóan nem nyilatkozott arról, hogy a minimálbérnél magasabb összeg után kíván járulékot fizetni. A bevallásaiban viszont a minimálbér kétszerese után vallotta be, és fizette meg a járulékokat. Az adóhatóság levelében külön kiemelte, hogy a nyilatkozat benyújtására utólagosan nincs lehetőség. Felszólította az adózót, hogy a 2011. és 2012. évekre nyújtson be járulékbevallás-önellenőrzést. Kérdéseim: 1) Jogosan járt el az adóhatóság? Az adóhatóság befogadta és feldolgozta a bevallásokat és a befizetéseket. Az adóhatóságnak 2011-ben és 2012-ben is rendelkezésére állt minden olyan információ, ami most is. Semmilyen értesítést sem küldött az adózónak arra vonatkozóan, hogy bevallásai nem felelnek meg a hatályos jogszabályoknak. 2) Ha azonos esetben a vállalkozó az adó elévülési időn túl kérné a nyugdíj megállapítását, akkor a minimálbér számítana nyugdíjalapnak?

Rokkantsági ellátás megállapítása előtti időszak Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló táppénzes állományba került, mielőtt az egyéves időszak lejárt volna, kérte egészség-károsodásának megállapítását. A munkaadó a táppénzes időszak lejártával nem szüntette meg a munkaviszonyt, bért vagy más jövedelmet nem fizetett, járulékbevallásában biztosítás-szünetelésként a 84. jogcímkódot jelölte meg. Másfél év elteltével megállapították a rokkantságot, nem rehabilitálható, kérheti az ellátását. Mi a teendője a munkavállalónak és a munkaadónak? A táppénzzel el nem látott időszakra vonatkozóan a munkáltató jól járt-e el, ha nem, hogyan helyesbíthető?

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének többes jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője tagsági jogviszonya alapján heti 40 órában végzett munka után a garantált bérminimum után megfizette az adót és a járulékokat. A tag az ügyvezetés mellett egy másik cégnél munkaviszonyt létesít heti 40 órában, és ott megfizetik utána a járulékokat. Az ügyvezető tagnak milyen bevallást (és miről) kell benyújtania, ha az ügyvezetésből nem származik jövedelme? Válaszát köszönöm!

Elmaradt bérkövetelés kifizetésének járulékai Kérdés

Egy egyéni vállalkozó volt alkalmazottja a munkaviszony megszűnését követően munkaügyi bíróságon pert indított a vállalkozó ellen. A munkaügyi bíróság többéves pereskedés után – a munkaviszonya jogellenes megszüntetése miatt – kártérítést és hathavi elmaradt bér kifizetését ítélte meg számára. A pereskedés közben a vállalkozó már megszüntette egyéni vállalkozását, és nem fizette ki az alkalmazottnak járó összeget. Az alkalmazott végrehajtást indított a volt vállalkozó ellen, aki aztán ismét több év elteltével a végrehajtón keresztül kifizette a volt alkalmazott követelését, és annak kamatait. Ebben az esetben a volt egyéni vállalkozónak kell-e járulékbevallást benyújtania, illetve kell-e járulékokat levonnia az alkalmazottnak kifizetett kártérítésből, valamint az elmaradt bérköveteléséből? Amennyiben igen, úgy hogyan kell bevallania a '08-as járulékbevalláson, ha a vállalkozását már több éve megszüntette, és az adószáma már nem él? A kifizetés napján vagy a munkaügyi bíróság határozatának évében érvényben lévő járulékokat kell-e levonni? Mi lesz a járulék alapja? Ha a kifizetett összegből kellett volna járulékot levonni, de azt nem tették meg a kifizetéskor, akkor azt hogyan lehet követelni a munkavállalótól? Kérem a fenti kérdésekre szíves állásfoglalásukat!

7-es adószámos magánszemély járulékfizetése Kérdés

7-es adószámmal rendelkező magánszemély tevékenysége után számlákat állított ki. A számlát befogadók a számláit teljes összegben fizették ki. Sem jövedelemadót, sem járulékot nem vontak le tőle. A meg nem fizetett járulékokat kinek kell utólag bevallani? A magánszemélynek kell-e önrevíziót benyújtania, és ha kell, milyen nyomtatványon?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tárgyieszköz-átadás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Magánkölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Csapatépítés költségének adózása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink