23 találat a(z) hitelezés cimkére
Beindult a hitelezés Magyarországon Cikk
Az OTP teljes hitelállománya egy év alatt robusztusan, 4 százalékkal nőtt Magyarországon szeptember végére – mondta Bencsik László, a bank vezérigazgató-helyettese pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
Új kkv-adatbázis támogatja a hitelezést Cikk
Az MNB és a BISZ Zrt. elindítja a kis- és középvállalati hitelinformációs szolgáltatását. A bankok ennek segítségével információt kaphatnak a vállalati nemteljesítési valószínűségről, egy kizárólag az MNB számára elérhető, egyedülálló adatbázis alapján. A szolgáltatás így csökkenti az információs aszimmetriát, segíti a banki kockázatkezelést, támogatva ezzel a vállalati hitelezést.
Kft.-k közötti kölcsön Kérdés
Ügyfelünk legnagyobb partnerének három évre kölcsönt szeretne nyújtani. A két vállalkozás nem kapcsolt, a kölcsönadás egyszeri alkalommal történik, más társaságnak vagy magánszemélynek nem ad kölcsönt a cég. Kérdésem: a jelenleg érvényes jogszabályi feltételek alapján lehetséges-e ez, és mire kell odafigyelni a szerződéskötés során?
Itt vannak a kormány tervei: Varga Mihály a részletekről Cikk
A feketegazdaság további visszaszorítását, a foglalkoztatás és a hitelezés bővítését, valamint a demográfiai kihívásokra való reagálást, a gyermekvállalást ösztönző intézkedéseket nevezte a következő időszak fő gazdaságpolitikai teendőinek Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter.
Kötelező pozitív adóslista? Így bukhatnak a jól fizetők Cikk
Magánszemélyek is automatikusan felkerülnek a jövőben a pozitív adóslistára, nem az ügyfelek döntése lesz ez – derült ki nemrégiben a Magyar Bankszövetség sajtótájékoztatóján. Cikkünkben megvizsgáljuk, mivel jár együtt a listán való szereplés.
Értékvesztés Kérdés
Egy kft. több építőipari kft.-nek nyújtott jelentős összegű kölcsönt 5 évre. A hitelt nyújtó kft. a kölcsönök után minden évben elszámolta a kamatot bevételként, leadózta és követelésként kimutatta. A szerződésekben foglaltak szerint a megállapodott kamat megfizetése a teljes tőke visszafizetésekor válik esedékessé. A kölcsönszerződések teljesítési határideje lejárt. A kölcsönt felvevő társaságok nem tudnak fizetni, sem tőkét, sem kamatot. A kamatra vonatkozó kérdéseim: I. A szerződés lejárta a kamatfelszámítást megállítja? II. A hitelező kft.-nek részesedése van az adós kft-ben: 1./ az 5 év alatt leadózott kamatra lehet-e értékvesztést elszámolni, úgy, hogy ne kelljen vele adóalapot növelni? Hiszen egyszer már megfizette a kft. az adót – mint kiderült jogtalanul –, de még nem behajthatatlan a követelés? III. A hitelező kft.-nek nincs részesedése az adós kft.-ben. 1./ Ugyanaz a kérdés, mint az előző pontban 2./ Van olyan adós, akinek a felszámolója bizonyos összegeket visszautalt, ezt mire kell elszámolni, tőkére vagy kamatra? Mi a sorrend? Hiszen, ha kamatra tudnánk be, akkor az évek alatt leadózott kamat összege nem lenne helyes. Ha a hitelező kft. parkolókat vásárolt az adós cégtől, és a fizetés a tartozások fejében beszámítással történt, mivel szemben kell a vételárat kivezetni, tőke vagy kamat? Várom szíves válaszukat, törvényi hivatkozással. Köszönettel: Gönczi Miklósné
Hitelezés és az áfa: hogyan kell bánni a fizetési kedvezménnyel? Cikk
Ha nem is olyan nagyvonalúsággal (felelőtlenséggel?), mint a 2008-as pénzügyi válság kirobbanását megelőzően, de piacgazdasági viszonyok között szinte természetes, hogy adásvételi és más ügyleteket gyakran kísérnek ilyen-olyan fizetési kedvezmények – legyen szó akár nagy egyedi értéket képviselő javakról (ingatlan, személygépkocsi), akár tömegárukról (mezőgazdasági termények).
Adókedvezményekkel ösztönöznék a hitelezést Cikk
A nemzetgazdasági tárca legújabb évközi adócsomagja szerint a pénzintézeti különadó csökkenthető lesz a jövőben - a törvény elfogadása esetén - a kkv-szektornak nyújtott új hitelekkel, ide nem értve az uniós pályázatok előfinanszírozásához nyújtott kölcsönt - írja szerdai Napi Gazdaság.