78 találat a(z) házipénztár cimkére
Ellopott pénz könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A házipénztárból a pénztáros ellopott 2 millió Ft-ot 2016-ban, amit elismert. Rendőrségi feljelentést is tettünk, az eljárás még folyik, bírósági tárgyalás még nem volt kitűzve. A pénztárhiány egyéb ráfordításként könyvelendő a pénztárral szemben. De a feljelentés alapján a követelésünket előírhatom T 36 - K 96, még a 2016-os évre? Köszönettel
Üzletrész értékesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. 2016. áprilisban törzstőkéjét az 500 ezer forintról felemelte 3 millió forintra oly módon, hogy az eredménytartalékból 2 millió 98 ezer forintot fordítot erre a célra, és 402 ezer forintot befizetett a házipénztárba. Ezen tényt a cégbíróság módosításként rögzítette. Ezt követően a cég a törzstőkéje 49 százalékát, 1 millió 470 ezer forint összeget eladja, a vevő ezáltal bekerül, mint új tulajdonos a társaságba. Az üzletrész-adásvételi szerződés napján a házipénztárba megtörténik az egyösszegű befizetés. Milyen fizetési kötelezettsége keletkezik az átruházó tagnak, kell-e illetéket, szja-t, ehót fizetnie, és mikor? Erről a tényről kell-e bevallást tennie a vállalkozásnak? Köszönettel: B.É.
Katás egyéni vállalkozó házipénztár vezetése
Kérdés
Katás egyéni vállalkozó taxiszolgáltatónak kell (kötelezett-e) havi házipénztár-jelentést vezetni a vállalkozás készpénzes forgalmáról? Köszönöm válaszukat!
Elhunyt tulajdonos, házipénztár maradvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosa és személyesen közreműködő tagja elhunyt. A házipénztár tényleges pénzkészlete eltér a könyv szerinti pénzkészlettől. (A tényleges pénzkészlet nulla forint, könyv szerinti 15 millió forint.) Az ügyvezető erről nyilatkozik a könyvelés felé. Ez lesz a pénzfelvét bizonylata, követelésként fogjuk ezt az összeget nyilvántartani. Szíveskedjék eljárásunkat véleményezni, illetve javaslatával segíteni a legoptimálisabb megoldás megtalálásában. Köszönettel: Gecse Judit
Áttérés kiva hatálya alá
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft, aki jelenleg a társasági adó alá tartozik szeretne áttérni kiva adózás alá. A kérdést jól körbe jártuk, a feltételeknek megfelel, ami azonban nem egyértelmű számunkra, hogy a kft.-nek jelenleg magas a házipénztár egyenlege, több mint 10 millió forint, a mérlegfőösszege 32 millió forint, 2015-ben a nettó árbevétele 33 millió forint volt. A kérdésünk az lenne, hogy ez a magas pénztáregyenleg, mint nyitó pénzkészlet a kivában lehet-e? Vagy befolyásol-e esetleg valamit, vagy az induló pénztárkészlet nagysága nem befolyásolja az áttérést?
Törzstőkeemelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. a kötelező törzstőkeemelést végrehajtotta a következő szerint. 2015. 12. 28-án elment az ügyvédhez, aki a dokumentumokat elkészítette. Még ezen a napon a társaság házipénztárába be is lett fizetve a törzstőke összege (2,5 millió forint) készpénzben (erről is vittük a bizonylatot az ügyvédhez). A cégbíróság bejegyezte a következő dátumokkal: változás időpontja: 2015/12/28; bejegyzés kelte: 2016/01/18; közzétéve: 2016/01/21; hatályos: 2015/12/28. Kérdésem az lenne, ezt hogyan kell 2015-ben és 2016-ban a könyvelésben szerepeltetni, mely főkönyvi számokra kell könyvelni? Illetve a 2015. évi beszámolóban hogyan kell kimutatni? Sürgős lenne! Köszönettel.
Alapításkor rendelkezésre bocsátott apport (vagyoni értékű jog) megváltása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magánszemély tagok 3 millió forint törzstőkével alapítottak egy kft.-t, mely törzstőkeösszegnek egy része nem pénzbeni hozzájárulás, vagyoni értékű apport volt. A vagyon értékű jog a kft. számviteli nyilvántartásaiban, mint eszköz szerepel. 2016-ban a társasági szerződés módosításakor a tag befizette a fennmaradó készpénzt (vagyoni jog összegét) a társaság házipénztárába az általa az alapításkor a társaság rendelkezésére bocsátott apport (vagyoni értékű jog) megváltásaképpen. Kérdésem az lenne, hogy ennek a gazdasági eseménynek a könyvelése hogyan történik, illetve keletkezik-e áfafizetési kötelezettség az apport "megváltása" után? Megtisztelő válaszukat köszönve: K. Ildikó
Bt. megszűnése után készpénz adóvonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: bt. végelszámolásakor a pénztárban több millió forint készpénz van. A bel- és kültagok (magánszemélyek) milyen adóvonzattal juthatnak hozzá? Vagy felosztható a befizetett törzstőke arányában adózás nélkül? Köszönöm válaszát.
Törzstőkeemelés, házipénztár-állomány emelkedés
Kérdés
Kedves Szakértő! Arra lennék kíváncsi, s szerintem többen is, hogy az úgynevezett "alvó cégek", ha most tömegesen törzstőkét emelnek, s nincs elég eredménytartalékuk, akkor ügyebár az átlagosan 2,5 millió forint bekerül a házipénztárba, s ott fog állni, míg a tulajdonos el nem dönti, mihez is kezd a cégével. Ehhez mit fog szólni a NAV? Hisz nem túl szép éveken keresztül a házipénztárban tartani ekkora összegeket, főként működés nélkül! Esetleg felhívja a figyelmet, hogy mindenki helyezze be az összeget a bankszámlájára? Vagy mi várható? Milyen ésszerű lépéseket lehet tenni ezzel kapcsolatosan? Köszönöm.
Készpénzes tőkeemelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy korábbi kérdéshez kapcsolódnék: http://adozona.hu/kerdesek/2015_9_21_torzstoke_emeles_iet Kedves Nikolett! A kérdéshez kapcsolódóan felmerült, hogy a készpénzben történő tőkeemelés esetén a házipénztárba befizetett összegekre a Ctv. 30. § (5), illetve (5a) bekezdései alapján van-e a pénzforgalmi számlára történő utólagos befizetési kötelezettség? Kell-e utólag igazolni a cégbíróság felé ezen befizetés megtörténtét? Válaszát megköszönve, tisztelettel, Tulipán Anna
Egyéni vállalkozó pénztára
Kérdés
Egyéni vállalkozó szeretne átalakulni kft.-vé. A pénztárban levő készpénz nem áll a vállalkozó rendelkezésére, az a kérdésem, hogy ilyenkor mit tehet az egyéni vállalkozó?
Házipénztár
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A házipénztárban magas a készpénzállomány; hogyan lehet legálisan csökkenteni? Köszönettel.
Házipénztár: lehetőségek, korlátok és veszélyek
Cikk
Havi szinten mennyi lehet maximálisan a pénztár készpénzforgalma? Olvasói kérdésre Sinka Júlia okleveles adószakértő válaszolt.
Házipénztár havi készpénzforgalma
Kérdés
T. Cim! Érdeklődni szeretnék mennyi lehet a pénztár készpénzforgalma havi szinten maximálisan? Köszönettel:Bné
Jegyzett tőke könyvelésének időpontja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amelynek az ügyvezetője 2011.december 29-én, az alapításkor nyilatkozatot tett az ügyvédnek a törzstőke pénztárba történő befizetéséről. A kft. könyvelésébe a jegyzett tőke befizetése csak 2012. január 2-án került be, mert a cégbíróság ekkor jegyezte be a céget. A kérdésem az volna, hogy a pénztárbizonylat dátuma a jegyzett tőke befizetéséről lehet-e 2012. január 2-ai, a nyilatkozattal ellentétben? Ha nem, akkor a 2011. évről kellett volna-e beszámolót készíteni? Válaszát köszönöm!