9 találat a(z) fitneszterem cimkére
Belépőkártya könyvelése Kérdés
Vendéglátósok, szabadidős szolgáltatók: közeleg az ágazati bértámogatás igénylésének határideje Cikk
December 11-éig igényelhető az ágazati bértámogatás, aminek maximális mértéke a minimálbér másfélszerese, személyenként bruttó 241 500 forint – hívja fel a figyelmet Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Személyi edzők pénztárgépe Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több ügyfelem dolgozik személyi edzőként, egyéni vállalkozói formában. Ők általában úgy látják el feladatukat, hogy egy fitneszteremben tartanak magánórákat, a számlát/nyugtát ügyfelüknek állítják ki, a fitneszterem tulajdonosának/üzemeltetőjének pedig havonta meghatározott összegű díjat fizetnek a terem és az eszközök használatáért. Ezen egyéni vállalkozók esetében a 855101 Sport- és szabadidő képzés övtj kódot választottuk tevékenységük besorolásához, melynek tartalmát a KSH (többek között) az alábbiak szerint határozza meg: • a tanárok, (személyi) edzők, úszómesterek tevékenysége. A pénztárgéprendelet szerint az alábbi tevékenységi körnek kell pénztárgépet használnia: 93.13 Testedzési szolgáltatás: fitnesz és testépítő klubok és létesítmények szolgáltatása. Nem ebbe a szakágba tartozik: – magántanár, edző sportoktatása (85.51) 96.04: Fizikai közérzetet javító szolgáltatás Ebbe a szakágazatba tartozik: – törökfürdők, szaunák és gőzfürdők, szoláriumok, gyógyfürdők, fogyasztó- és karcsúsító szalonok, masszázsszalonok stb. tevékenysége Fentiek alapján úgy ítélem meg, hogy személyi edző ügyfeleim nem folytatnak pénztárgépköteles tevékenységet. Szeretném megkérdezni ezzel kapcsolatos véleményüket, mert több helyen azt olvasom, hogy a személyi edszőknek is kell online pénztárgépet használniuk. Köszönettel. Vágner Emília
Fitneszszolgáltatás Kérdés
Kedves Adózóna! Miként számolom el, illetve levonhatom-e az áfáját az alábbi költségnek? A fitneszterem ásványvizet, citormot stb. vásárol (amelyből aztán limonádét készít), hogy a fitneszteremben az edzés alatt/után megkínálja a vendégeket. Illetve még vásárol nagy kiszerelésben gyümölcslevet, amelyet továbbértékesít. Köszönettel: Horváth-Krivanek Tímea
Szálláshely extra szolgáltatásai Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk egyéb szálláshely-szolgáltatással foglalkozik. A vendégek kényelme és a felszereltség növelése miatt úgy döntött, hogy a közeli fitneszterembe állandó klubtagságot vásárol, így amelyik vendég szeretne edzeni, az ingyenesen megteheti. Ilyen esetben a fitneszterem számlája elismert költségnek minősül-e, illetve az áfatartama levonásba helyezhető-e? Köszönettel.
Online pénztárgép: a NAV legfrissebb útmutatója az újoncoknak Cikk
Részletes tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) honlapján az online pénztárgép használatára kötelezett adóalanyi kör bővüléséről és az azzal kapcsolatos teendőkről.
Itt a rendelettervezet! Pénztárgép-beszerzési támogatás az újoncoknak Cikk
Több mint 20 ezer, 2017. január 1-jétől pénztárgéphasználatra kötelezett vállalkozás igényelhet állami támogatást. Ennek összege pénztárgépenként 50 ezer forint, amelyet a vállalkozások legfeljebb öt eszközre vehetnek igénybe. Mától öt napig véleményezhető a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) erre vonatkozó rendelettervezete.
Áfamentes Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk fitnesztermet üzemeltet, az edzőknek a terembérleti díjat kiszámlázzuk. A számlát tárgyi adómentesen állítjuk ki. Helyesen járunk el? Köszönettel.
Közösségi termek eszközbeszerzéseinek adóvonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gépgyártó cég étkezőt és fitnesztermet is kialakított a munkavállalói számára. Az alábbi eszközbeszerzésekre vonatkozóan kérném véleményüket ÁFA/SZJA-EHO/TAO vonatkozásában. 1. Étkezőbe konyhabútor, mikro, hűtő, étkészlet illetve a kerti helységébe kerti bútor vásárlása esetén az beszerzések áfája levonható-e? Illetve keletkezik-e SZJA/EHO fizetési kötelezettség? Valamint TAO-ban elszámolható-e a fenti beszerzések költsége? 2. Fitneszterembe kondigépek, ülőgarnitúra, televízió vásárlása esetén az beszerzések áfája levonható-e? Illetve keletkezik-e SZJA/EHO fizetési kötelezettség? Valamint TAO-ban elszámolható-e a fenti beszerzések költsége? 3. A fenti tételek tárgyi eszközök között elszámolhatóak? Vagy személyi jellegű ráfordítások között kell elszámolni? Válaszukat előre is köszönöm.