22 találat a(z) főkönyv cimkére

Törzstőkeemelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. a kötelező törzstőkeemelést végrehajtotta a következő szerint. 2015. 12. 28-án elment az ügyvédhez, aki a dokumentumokat elkészítette. Még ezen a napon a társaság házipénztárába be is lett fizetve a törzstőke összege (2,5 millió forint) készpénzben (erről is vittük a bizonylatot az ügyvédhez). A cégbíróság bejegyezte a következő dátumokkal: változás időpontja: 2015/12/28; bejegyzés kelte: 2016/01/18; közzétéve: 2016/01/21; hatályos: 2015/12/28. Kérdésem az lenne, ezt hogyan kell 2015-ben és 2016-ban a könyvelésben szerepeltetni, mely főkönyvi számokra kell könyvelni? Illetve a 2015. évi beszámolóban hogyan kell kimutatni? Sürgős lenne! Köszönettel.

Kaució kimutatása a mérlegben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérleti szerződésünk értelmében a bérlő háromhavi bérleti díjnak megfelelő kauciót fizetett részünkre, melyet a bérleti szerződés felmondása esetén – bizonyos feltételek teljesülése mellett – visszakap. Ez az összeg szolgál arra az esetre, ha nem fizetne, vagy a bérleti szerződés megszűntekor nem a rendeltetésszerű állapotban adná vissza a helyiséget. A bérleti szerződés 5 évre szól, és meghosszabbítható. Kérdésem az lenne, hogy a mérlegben/főkönyvben hol kell kimutatni a kapott összeget: egyéb rövid lejáratú kötelezettségként, vagy egyéb hosszú lejáratú kötelezettségként, vagy máshol? Köszönöm válaszukat.

Számlázási program nyilvántartása főkönyvben hogyan történik? Kérdés

Hajszál a levesben – teendők, ha hibás az átvett könyvelési anyag Cikk

Előfordul, hogy az új könyvelő fedezi fel az elődje által elkészített mérleg, főkönyvi kivonat hibáját. Sőt, az is megeshet, hogy a szóban forgó beszámolóra a cégbíróságnak nem is lett volna szüksége. Mit tehet ilyenkor a könyvelő?

Alárendelt kölcsöntőke Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni. Gazdasági társaság főkönyvében a hátrasorolt kötelezettségek közé sorolt tagi kölcsönt bank kérésére "alárendelt kölcsöntőké"-nek kell sorolnom. Elegendő, ha a hátrasorolt kötelezettséget papíron megírom ennek, ha igen, van-e valami kötelező formája ennek a szerződésmódosításnak, illetve a könyvekben a 433-as főkönyvről át kell-e könyvelnem másik főkönyvi számra? Ha át kell könyvelnem, akkor milyen főkönyvi számot használjak, Nyissak-e ennek külön számlaszámot a forrásoldalon? Vagy hagyjam csak a hátrasoroltak között, csak nyissak egy új főkönyvi számot, aminek ilyesmi a neve? Egyáltalán jogos-e az ilyen kérés, ha a társaság nem hitelintézet (befektetési szolgáltató)?

Nézze át a főkönyvet! Még javíthatók a könyvelési típushibák Cikk

A 2013-as mérlegek beadása előtt érdemes áttekinteni a főkönyvet, hogy megfelelő helyre kerültek-e az egyéb ráfordítás és egyéb bevétel kategóriába tartozó tételek, így különösen a továbbszámlázott büntetések, bírságok, az áthárított építmény- és telekadók, illetve az előző évi hibák – mutat rá a MAZARS. A vezető könyvvizsgáló és tanácsadó vállalat szerint egyúttal azt is érdemes ellenőrizni, hogy ezeket adózási szempontból is a szabályoknak megfelelően kezeltük-e.

Főkönyv rendbetétele Kérdés

Tisztelt Címzett!Átvettem egy cégnek a könyvelését. (Teljes káosz.) A 2011. évet újra lekönyveltem. Korábbi évekre nem mentem vissza. 2011-ben az előző évekről hozott "dolgokat" betettem a ráfordításba, majd az adóalapot növeltem vele. Így most szépen összeáll a főkönyv. Kérdésem, hogy ez egy esetleges ellenőrzéskor mennyire "állja így meg a helyét"? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

9 személyes céges autó

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Követelés vásárlása és elengedés

Pölöskei Pálné

adószakértő

De minimis támogatás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink