56 találat a(z) eredmény cimkére

Katás bt. nem katás kültagjának jövedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás bt. A beltag kisadózó, a kültag személyesen nem működik közre a vállalkozásban, nem kisadózó. 1.) Ha a társaságban személyes közreműködés címén egyik tag sem vesz fel jövedelmet, és hagynak jóvá osztalékot a katás időszak eredményéből, akkor a beltag nem adózik (a kisadózó jogviszonya miatt), a kültagnak pedig rendes osztalékjövedelme keletkezik, és a szerint adózik? 2.) Ha a beltag az összes eredményt személyes közreműködés címén felveszi, ebből következően nem is lesz osztalék, akkor a beltag (a kisadózó jogviszonyára tekintettel) nem adózik, a kültagnak pedig nem keletkezik jövedelme? 3.) Ha a bt. bevételi nyilvántartást vezet, kell egyáltalán foglalkozni az eredmény felosztásával? Köszönöm válaszát.

Végrehajtói iroda könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végrehajtói iroda könyvelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az iroda két bankszámlával rendelkezik. Az egyik egy vállalkozói számla, mely a vállalkozással kapcsolatos bevételek és kiadások kezelésére szolgál. A kérdésünk a végrehajtói letéti számlával kapcsolatos. Ezen a számlán a végrehajtással kapcsolatos forgalom zajlik, ami egyértelműen nem befolyásolja (nem befolyásolhatja) a vállalkozás eredményét. Kérdésünk az lenne, hogy ezt a bankszámlát kell-e könyvelni, hiszen az ezzel kapcsolatos elászámolás a végrehajtónak előírt nyilvántartás alapján zajlik. Válaszát köszönöm.

Gépkocsi nyílt végű lízing év végi elszámolása Kérdés

Tisztelt Adózóna Szakértő! Céges nyíltvégű autólízinggel (a tulajdonjog végig a lízingbeadónál marad) kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni. Ha a cégem lízingel egy gépkocsit, élve a magán/céges használat 50-50 százalékos megosztási vélelmével, hogy alakul a kezdő lízingdíj és a részletek elszámolása áfát és külön társasági adót érintően? Például ha 2.000.000 Ft + áfa a kezdő lízingdíj, és 100.000 Ft + áfa/hó a havidíj. 1. Ebben az esetben a kezdő lízingdíj áfájának is csak a fele írható le költségként, vagy a kezdő díj áfájának a teljes egésze? Gondolom a havi lízingdíj áfájának csak a fele írható le az áfából. 2. Megjelenik-e eszközként az autó cégem könyveiben, és lehet-e az értéke után értékcsökkenést elszámolni (nekem úgy logikus, hogy nem, hiszen csak egyfajta autó-szolgáltatást veszek igénybe)? 3. A lízingdíjat év végén melyik eredménykimutatás sorban kell elszámolni? 4. A 3. kérdésben leírt lízingdíjnak csak az 50 százalékát kell az adott sorban elszámolni, vagy az 50 százalék csak az áfára vonatkozik? 5.A lízingdíj év végi, eredménykimutatást érintő elszámolásakor van-e küldönbség a kezdő lízingdíj és a havidíjak elszámolása között? Előre is köszönöm válaszát, A kérdésben bizonytalan cégvezető.

Kiva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem szeretne áttérni a társasági adózási formából a kiva adózási formára. Ilyenkor mi történik a pályázat alapján elnyert beruházásokkal, s esetleg új pályázat beadását nem befolyásolja a kiva adózási formára való áttérés? A tao. alatti eredménnyel mi történik, csak külön kell könyvelni és az osztalékfizetésnél a tao. szerint fizeti a járulékokat?

Társaságiadó-előleg Kérdés

Társaságunk 2017. évi eredménye lényegesen nagyobb volt, mint ami az idén várható. A 2018-2019-es társaságiadó-előleget a 2017. évi eredmény után fizetjük. Átléptünk havi adóelőleg-fizetésre. A 2018. évi eredményünk kisebb lesz, mint amire adóelőleget fizetünk. Kérdésem az lenne, hogy van-e mód arra, hogy kevesebb adóelőleget fizessünk? Köszönettel

Belehúzott a Mol: nagyobb eredményt tűzött ki célul Cikk

2,4 milliárd dollárra emelte év végi EBITDA-célkitűzését a korábbi 2,2 milliárd dollárról a Mol, miután az elő félévben – hasonlóan 2017 azonos időszakához – 1,3 milliárd dolláros szinten maradt a Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján ma közzétett jelentésből.

Szállítói követelés eladásának rendezése, könyvelése az eladónál Kérdés

Egy szállító 10 milló forintos követelését eladom egy másik cégnek 6 millió forintért, vagyis a könyv szerinti érték alatt. Tudatnom kell-e a szállítóval az eladást, el kell-e vele fogadtatnom az adásvétel tényét? További kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni nálam (az eladó cégnél) ezt a gazdasági eseményt? Van-e eredményvonzata a könyvelésének?

A veszteségleírás új szabályai a kiva alkalmazásában Cikk

Koncepcionálisan változott meg a kisvállalati adó (kiva), a korábbi pénzforgalmi típusú adónemből jövedelem típusúvá vált, melynél az adóalap egyik összetevőjét immár – szakmai zsargonnal élve – az „osztalék- és tőkeműveletek korrigált egyenlege” képezi. A szabályok egyszerűsítésének és az adómérték csökkentésének deklarált célja, hogy az arra jogosult adózók minél nagyobb arányban válasszák a kiva szerinti adózást. A veszteségleírás 2017-től bevezetett új szabályai is ezt hivatottak ösztönözni. Cikkünk első részében a 2017 őszi „adócsomaggal” módosított (részben visszamenőleges hatályú) általános veszteségleírási szabályokat foglaljuk össze.

Osztalék vagy osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság 2017-ben szeretne osztalékot vagy osztalékelőleget fizetni az eredménytartaléka és a 2017. év eredménye terhére. Ezt osztalékelőleg-kifizetésként vagy osztalékkifizetésként lehet megtenni? Bognárné

Egyik cég megvásárolja a másik cégtől egy követelést (pontositás) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Elnézést a nem teljesen világos kérdésért (az ön pontosítása a jó). Köszönöm az eddigi válaszát. Még az a kérdésem, hogy az 1. kft.-nek (aki megvásárolta a követelést) úgy kell-e könyvelni a tételt, hogy T: 36-K: 9-es = 10 millió Ft és T: 8-as K.36 = 1,5 millió Ft? Vagyis a vásárlónál az értékkülönbözet eredménynövelő lesz? Semmilyen kapcsolt,vagy részesedési viszony nincs az eladó és vásárló kft. között.

Végelszámolás: vagyonfelosztás Kérdés

2016 decemberében elhunyt a bt. kültagja. A bt. beltagja úgy döntött, hogy egyszerűsített végelszámolással megszünteti a bt.-t. A vállalkozásnak van tárgyévi eredménye és eredménytartalék is. A vállalkozásból kivonandó jövedelmet meg kell-e osztani a jegyzett tőke arányában a beltag és az elhunyt kültag örökösei között, vagy csak a beltagot illeti meg a vállalkozásból kivont jövedelem? Köszönöm a válaszát. Tisztelettel: Szablicsné

Lakásszövetkezet tao Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet 2016. évi eredménye 280 eFt, ebből a vállalkozási tevékenység (bérbeadás) eredménye 208 eFt. A 1629-es bevallás 1629-NY-01 lapján az 1. pontban a gazdálkodási formánál bejelöltem a „b” kettős könyvvitelű lakásszövetkezetet. Itt az eredmény összegének kitöltésénél a vállalkozási eredmény (208 eFt) írandó be? Ezt az összeget fogja a program automatikusan továbbvinni a 1629-01-01 lapra is a tao-bevalláshoz. Ha a 1629-NY-01 2. pontban beírandó eredménynél a vállalkozási eredményt írom (208 eFT), a tájékoztató adatokhoz 1629-A02-01 Eszközök bekerülési értéke, nettó értéke, értékcsökkenés csak a vállalkozási tevékenységre vonatkozóan tüntetendő fel, vagy a lakásszövetkezet egészére vonatkozóan, még abban az esetben is, ha a vállalkozási tevékenységhez nem tartozik tárgyi eszköz? Ki kell-e tölteni a 07-01 és 07-02 lapokat? Válaszát előre is köszönöm! A tao-törvény 9. § (1) bekezdése szerint a lakásszövetkezet adóalapja a vállalkozási tevékenység adózás előtti eredménye, ... 20. § (1) bekezdés szerint nem kell az adót megfizetnie a) a lakásszövetkezetnek, ha - ... - vállalkozási tevékenységből származó, a 9. § (3) bekezdés c) pontja szerinti összeggel növelt bevétele legfeljebb 10 millió forint, de nem haladja meg az adóévben elért összes bevételének 10 százalékát.

Behajthatatlan követelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy partner felszámolása miatt a nagy összegű követelést, ami felé fennállt, kénytelen volt leírni a 2016. évben. Ez az eredményünket nagy mértékben lehúzta. A vezetőség felém indított kérdése az volt, hogy mivel lehetne ezen javítani. Pótbefizetés? Van valamilyen használható ötletük?

Arattak a hitelintézetek: sokszorosára nőtt az eredményük Cikk

A hitelintézetek 2016-ban 510,2 milliárd forint adózás előtti eredményt értek el az előző évi 34,3 milliárd forint után. A hitelek bruttó állománya éves szinten 9,2 százalékkal bővült, és 2016 végére elérte a 17 841,5 milliárd forintot, ezen belül a nemteljesítő hitelek aránya a 2015. év végi 18 százalékról 10,8 százalékra mérséklődött – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján publikált előzetes adatokból.

Egyéni vállalkozói kivét kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét egyéni vállalkozó, vállalkozói kivéttel kapcsolatosan. 2016.december hónapban a vállalkozói kivét összege bruttó 200 000 forint. A 1658-as 12. havi bevallásban bevallva, járulék 2017. január hónapban kifizetve, viszont maga a kivét 2017. január 10-én került átutalásra a vállalkozó bankszámlájára. A 1653-as bevallásban a vállalkozói kivét soron a december hónapot tartalmazó összeg kerül be, ez egyezne a számfejtés összegével 2016-ra, vagy nem kerül bele? Ha 2016. december hónapra számfejtett, bevallott vállalkozói kivét is benne lesz és nem kellene, akkor 2016. évre a költségek összege helytelen lesz és a 2016. évi eredmény is? Köszönöm a segítséget.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink