56 találat a(z) eredmény cimkére

2016. évi beszámolóban sorok átrendezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: Cégünk 2015. évi beszámolójában szerepel jóváhagyott osztalék, mely még a mai napig sem került kifizetésre. Kezdenénk a 2016. évi mérleg összeállítását. Mivel sorok szűntek meg, így a 2015. évi mérleg oszlopait nem tudjuk "átmásolni", rendezni kell. De hová teszem a jóváhagyott osztalékot? Csökkentem a rövid lejáratú kötelezettségeket és növelem az adózott eredményt? Az előző évek eredményéből, eredménytartalékból nem volt jóváhagyott osztalék, csak a 2015.é vi eredményből. Elvileg könyvelési tétel nincs, csak mérlegátrendezés? És ha 2017-ben ki akarják fizetni a 2015. évi jóváhagyott osztalékot, akkor az könyvelésileg hogy fog kinézni? A mérlegben ez a jóváhagyott osztalék már az adózott eredményben, majd eredménytartalékban van, de a főkönyvben még a rövid lejáratú kötelezettségeknél? Ha 2017 májusában osztalékként fel akarják venni a 2016. évi eredményt és a 2015. évi jóváhagyott osztalékot, akkor könyvelésileg a 2015. évit a rövidlejáratúba könyvelem, a 2016. évit pedig az eredménytartalékból? Köszönöm szépen a segítséget!

Bt. átalakulása kft.-vé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2016. február 05-én átalakult kft.-vé. A bt.-ben február 05-éig keletkezett 10 millió veszteség, amit a 1671-es bevalláson bevallottunk. A kft. nyereséges február 05-étől. A mérleget, eredménykimutatást februártól decemberig kell elkészíteni. Az átalakulás előtti veszteség levonható a kft. eredményéből? Köszönöm válaszát.

Katás bt.-ben nyereség felosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2 éve működő katás bt.-ben a beltag kataalany személyesen közreműködik. A kültag nem vesz részt semmilyen módon a cég tevékenységében, tulajdoni arányuk 50-50 százalék, a társasági szerződés szerint a nyereség a tagok között a vagyoni hozzájárulásuk arányában oszlik meg. Van-e lehetőség arra, hogy a taggyűlés olyan határozatot hozzon, amelyben a kültag teljes mértékben vagy nagy részben lemond a nyereségéről? Tehát például a kültag csak a nyereség 5 százalékára tart igényt, a többit a beltag vegye fel? Köszönöm

Kivába belépés feltételei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg szja hatálya alá tartozó közjegyző átalakul közjegyzői irodává 2016. december végén. 2017. január 1-jétől kiva hatálya alá szeretne tartozni. Beléphet-e rögtön a kivába? Mi lesz nála az előzmény számítás az adóalap-meghatározásnál? Hat alkalmazottja van, az éves árbevétele 56 millió forint. Eredmény: 16,5 millió forint, bérköltség:17 millió forint. Várom válaszát köszönettel.

Elévült kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy civil szervezet (szövetség), mely vállalkozási tevékenységet nem végez, és a végelszámolását tervezi, hogyan tudja kivezetni az elévült kölcsönét? A szövetség 10 éve kapott kölcsönt egy másik civil szervezettől, de az eltelt időszakban sem fizetési felszólítást, sem semmilyen egyeztetőt nem kaptunk erről az összegről. Szeretnénk kivezetni a könyveinkből, mint elévült kötelezettséget. Kell-e erről megállapodás, vagy csak tájékoztatni kell a kölcsönadót? Hol jelenik meg a mérlegben és az eredménylevezetésben ez a tétel? Köszönöm.

MRP szervezet beszámolójának közzététele Kérdés

Egyszeres könyvvitelt vezető MRP szervezet (régi, nem a javadalmazási MRP) egyszerűsített mérleg- és eredménylevezetését kell-e valahol letétbe helyezni vagy közzétenni? Ha igen, akkor hová és hogyan?

Tőkeemelés jövőbeli eredmény terhére Kérdés

Tisztelt Szakértő, A Válaszadó 2016/02 számában a következőt olvastam: "A kft.-k a törzstőkét emelhetik saját forrásból készpénz befizetésével, apportálással vagy a társaságnál felhalmozott eredménytartalék terhére. A polgári törvénykönyv (Ptk.) továbbá arra is lehetőséget biztosít, hogy a hiányzó összeget a tag egy későbbi időpontban a cég jövőbeni nyereségének felhasználásával bocsássa a társaság rendelkezésére." Mit jelent a gyakorlatban az utolsó mondat? Hogy kell ezt értelmezni azt, hogy a jövőbeli nyereség terhére? Későbbi osztalékból? Köszönöm előre is,

Átalányadós egyéni vállalkozó egyéb közterhei Cikk

Átalányadózást választó egyéni vállalkozó eredményének adókötelezettségének levezetését kérte olvasónk. Azt kérdezte: kell-e ez esetben fizetni a vállalkozói szja-t és az ehót, mert a törvényből csak azt olvasta ki, hogy összevontan adózik. További kérdése: mi az iparűzési adó alapja? Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Fantomköltségek a cégben: könyvelni vagy nem könyvelni? Cikk

Egészen biztos, hogy minden könyvelő találkozott már olyan számlával, amelyen vevőként ugyan a cég neve állt, de a vásárolt terméknek, szolgáltatásnak halovány köze sem volt a vállalkozás tevékenységéhez. Ez nem csak adózási, de számviteli problémát is felvet.

Le kell bontani az irodát, a műhelyt? Így kell eljárni a számvitelben Cikk

Nem tartozik a legegyszerűbb kérdések közé annak elszámolása, amikor arra kényszerülünk, hogy egy már létező épületet, építményt lebontsunk. A következőkben ennek az eseteit tekintem át, kizárólag elszámolási szempontból (figyelmen kívül hagyva a felmerő más, számos gazdasági és műszaki tényezőket), a számviteli törvény hatálya alá tartozó gazdálkodóknál.

Aggasztó adatok: ennyi pénzt vittek ki a cégekből Cikk

Miközben az ötszáz legnagyobb eredményű cég együttes nyeresége 2012-ben viharos tempóban, egy év alatt közel másfélszeresére emelkedett, a saját tőkéjük mindössze 1,3 százalékkal lett nagyobb. Folytatjuk a HVG 2013. november 16-ai számában megjelent TOP 500 című összeállítás közlését.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink