86 találat a(z) elhatárolt veszteség cimkére
Csoportos tao
Kérdés
Tiszatelt Szakértő! A csoportos társasági adó tagja a csoporttagsága előtti időszakról elhatárolt veszteséggel rendelkezik. Ezen veszteség felhasználásával kapcsolatban az a kérdésem, hogy a veszteséget felhasználhatja-e bármelyik csoporttag, vagy csak az a tag, akinél a veszteség képződött? További kérdés, hogy a csoporttag által az "önálló" adóalap meghatározásakor felhasznált veszteséget a csoportszintű adóalap megállapításakor figyelembe kell-e venni, azaz a csoportos társaságiadó-alanyiság által és a csoporttagok által egyedileg érvényesített elhatárolt veszteség mértéke együttesen nem haladhatja meg az elhatárolt veszteség érvényesítése nélküli egyedi pozitív adóalapok összegének 50 százalékát. Válaszát előre is köszönöm.
Elhatárolt veszteség keletkezése, a veszteség felhasználása
Cikk
Az elhatárolt veszteség keletkezésének a társasági adóban történő értelmezésével, a veszteség felhasználásával kapcsolatosan időről időre merülnek fel kérdések. Írásunk ezek egy részét szedi csokorba.
Vásárolt cég elhatárolt veszteségének felhasználása kivás időszakban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy taós társas vállalkozás az évek során 250 millió forint veszteséget halmozott fel. A céget egy új magánszemély tulajdonos vásárolta meg. Milyen feltételek mellett használhatja fel az új tulajdonos a cégben a fenti veszteséget a jövőbeni pozitív eredmény (nyereség) csökkentésére, ha a cég – marad a tao hatálya alatt, – a cég áttér a kiva hatálya alá? Válaszát előre is köszönöm. Szekeres Zsolt
Kiva – beruházás
Kérdés
2017. 07.01-től kiva szerint adózik a társaság. Az előző évekről nincs elhatárolt vesztesége a társaságiadó-bevallás szerint. 2017.12.31-én a személyi jellegű kifizetései 15 millió forint összegűek. Más módosító tétel nincs. 2017. II. félévében 2 milió 800 ezer forint értékű új tárgyi eszközt szerzett be. Ezzel csökkentheti a 15 millió forintos kivaalapját? Mi a teendő akkor, ha a társaságnak van a társaságiadó-bevallásban áthozott elhatárolt vesztesége, 1 millió 300 ezer forint? Mi a teendő akkor, ha a társaságnak van a társaságiadó-bevallásban tovább vitt elhatárolt vesztesége 5 millió forint? Mi a teendő akkor, ha a társaságiadó-bevallásban van elhatárolt veszteségem 4 millió forint, de nem volt beruházásom? Kérem, legyen szíves számítással és magyarázattal alátámasztani a válaszát, ugyanis a beruházási kedvezmény igénybe vétele számomra nem egyértelmű az eddig elolvasottak és a 17KIVA bevallás kitöltése alapján. A 17KIVA 02-es lap 16-os sorába a társaságiadó-bevallásban szerepeltetett, fel nem használt elhatárolt veszteség összegét kell beírni.
Bevallott illeték elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban,hogy az elengedett tagi kölcsön után a záró bevallás és beszámoló időpontjáig bevallott, majd azt követő napokban megfizetett illeték elszámolható-e a végelszámolás időszak alatti költségként még az azt záró bevallásban, illetve a záró beszámolóban. A végelszámolás alatt a társaság áfaköteles bevételt nem realizált. Ugyanakkor voltak áfát tartalmazó számlái (például számviteli és ügyvédi szolgáltatás). Áfaköteles bevétel hiányában ezen számlák áfatartalma a záró bevallás keretében visszaigényelhető-e? Számomra továbbra is érthetetlen, hogy a végelszámolás záró bevallása keretében miért nem vonható le a társaságiadó-alap 100 százalékáig az elhatárolt veszteség? Ha jól gondolom, jelenleg itt is él az 50 százalék levonhatósági szabály? Válaszukat várva segítségüket előre is köszönöm. K
A kiva és az értékcsökkenés. Példákkal
Cikk
A cikk azt járja körül, hogyan történik a kivaalanynál a tárgyi eszközök, immateriális javak értékcsökkenésének elszámolása, továbbá, hogyan kell kezelni ezt más adózási formára történő áttéréskor, az elszámolást példákkal szemléltetve.
Önellenőrzés, elhatárolt veszteség, mint adóalap-csökkentő tétel
Kérdés
A 2015. és 2016. évekre vonatkozó társasági adó önellenőrzése során – mely adófizetési kötelezettséget eredményez – fel lehet-e használni az önellenőrzés időszakában már a vállalkozás rendelkezésére álló elhatárolt veszteség törvényben meghatározott részét (az adóalap 50 százalékáig)?
Elhatárolt veszteség felhasználása kivaalanynál
Cikk
2017-től megváltozott a kivaalapba nem személyi jellegű kifizetésként kimutatott összeg elszámolása, ami érintette az elhatárolt veszteség keletkezésére és felhasználására vonatkozó előírásokat is.
A társaságiadó-bevallásban nem lett beírva a tárgyévi elhatárolt veszteség összege
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 1629 társasági adóbevallásba nem lett beírva a tárgyévi elhatárolt veszteség összege. A mérleghez csatolt jegyzőkönyv a beszámoló elfogadásáról sem tartalmazza a veszteség elhatárolását. A következő évek fizetendő társasági adóját csökkenthetem-e ezek után a 2016. évi veszteséggel? Ha a 1629 bevallásban ki lenne töltve az elhatárolt veszteség összege, akkor hány évig lehetne azt felhasználni a jelen szabályozás szerint? Célszerű lett volna mérleghez csatolt jegyzőkönyvbe is beírni a veszteség-elhatárolás tényét?
Elhatárolt veszteség érvényesítése önrevízióval
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben a 2016. évi társaságiadó-bevallás készítésekor az elhatárolt veszteség összege nem került bevallásra adóalap-csökkentő tételként, úgy van-e arra lehetőség, hogy ezt egy önrevízó keretén belül utólag érvényesítsem? Válaszát köszönve, üdvözlettel: Bederna Izabella
Előző évek elhatárolt veszteségének felhasználása a tányában
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Egy kft. 2000-ben – jelentős összegű banki hitel felvételével – nagy értékű, nem lakóingatlannak minősülő ingatlant vásárolt. Az ingatlanban sportcentrumot üzemeltetett. Miután az alaptevékenység bevétele nem fedezte a felmerülő költségeket, és a banki kamatterheket, ezért a kft. 2003-tól folyamatosan veszteséges volt a társasági adó elszámolása során. 2016-ban értékesítette az ingatlant, amiből jelentős nyeresége származott. Miután a tekintett időszakban többször is változott az elhatárolt veszteség felhasználásának szabályozása, kérdésem, hogy 2003-tól milyen összegben és arányban érvényesíthető az elhatárolt veszteség a mostani adózás előtti nyereséggel szemben?
Kiva elhatárolt veszteség 2017
Kérdés
A HVG Adó különszám 26. oldalán szereplő táblázat 10. sora 2017. 1. évére vonatkozóan helyesen került kiszámításra? A 3. sor abszolút értéke nem lett figyelembe véve. Várom válaszukat: Pécsi Attila
Tao értékvesztés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy rt.-nél 2015.10.01-jén tulajdonosváltás történt (anyavállalat kft. értékesítette részvényeit 11 magánszemélynek), majd a 11 magánszemély értékesítette részvényeit 1 fő magánszemélynek 2016.05.17-én. Az rt. 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 évekről a társasági adóban elhatárolt veszteséget hoz. 2016-ban várhatóan nyereséges lesz. Az új tulajdonosok folytatták az rt. tevékenységi köreit, azon nem változtattak. Jól értelmezem, hogy az rt. a társasági adóról szóló törvény 17. § (9a) bekezdése alapján a 2016. évben érvényesíthető értékvesztésnél a 2013, 2014 és a 2015. évi árbevételeket kell figyelembe venni? Köszönettel: Kiss Mónika
Kiva 2017
Kérdés
A kiva elhatárolt veszteségével kapcsolatban lenne kérdésem. Egy adóalany társaságnak 2016. évben várhatóan negatív lesz a pénzforgalmi eredménye. Hogyan lehet ezt 2017. évben és esetleg utána felhasználni? A 20. § (7) bekezdése alapján a 2016. évről áthozott összeggel 2017. évben a személyi jellegű kifizetések terhére is csökkenthető az adóalap, tehát nulla is lehet? Vagy ez a bekezdés csak a 2017-től keletkezett összegre vonatkozik? A 2016-ról áthozott negatív adóalap a 20. § (5) bekezdése alapján számított összeg lesz a gyakorlatban?
Elhatárolt veszteség felhasználása
Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! A témában megjelent cikkhez kapcsolódó a kérdésünk. 2016. június 30-ai beolvadásnál az elhatárolt veszteség év végi számításánál a megelőző 3 év bevételénél a harmadik tört évnél arányosítást kell-e alkalmazni? A jogutód a teljes 2016. évi nyereségéhez felhasználhatja-e az elhatárolt veszteséget, vagy csak az átalakulást követő időszakra számított nyereségre? A tevékenység folytatására vonatkozó feltételnél az ugyanazon tevékenységet mi szerint kell megítélni? (Például könyvelés, adótanácsadás, könyvvizsgálat egy kategória lehet vagy különböző?) Köszönjük!