150 találat a(z) egyes meghatározott juttatás cimkére
Egyes meghatározott juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. január 1-jétől az egyes meghatározott juttaás bérként adózik. Ha jól értelmezem a törvényt, akkor a munkavállalónak a juttatás után fizetnie kell nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékot, a munkáltatónak pedig a juttatás 1,18-szorosa után 15 százalék szja-t, valamint 19,5 százalék szochót. A kérdés az, hogy ha jól értelmezem, a munkavállalónak szja-t nem kell fizetnie, hiszen azt a munkáltató kifizeti. Köszönettel várom válaszát.
2018. 12. hóban biztosítónak fizetett díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. a vele 8 órás munkaviszonyban álló (50 százalékos tulajdoni résszel rendelkező)ügyvezetőre biztosító intézettel egészségbiztosításra kötött szerződést 1 éves, 2018. 12. 01-2019. 12. 01. közötti időtartamra. Az 1 éves időszakra fizetendő 200 ezer forint 2018 decemberében átutalásra került a biztosítónak. A szerződés visszavásárlási értékkel nem rendelkező és jövedelmet nem pótló egészségbiztosítási fedezet megvásárlására vonatkozik (orvosi ellátás, vizsgálatok). Kérdésünk: mivel 2018-ban a biztosító leszámlázta a 200 ezer forint összeget, és 2018-ban át is utaltuk, akkor a teljes összeg adómentes 2018-ban vagy egyes meghatározott juttatásként kell adózni utána? Vagy a 2019-re eső rész után már adózni kellene munkabér jövedelemként? A 2018. 12. hóra beadandó 08-as bevalláson erről kell-e adatot szolgáltatni ? Válaszukat előre is köszönöm.
Edzőtermi szolgáltatás adókötelezettsége 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy munkáltató szerződést kötött egy edzőteremmel, hogy a dolgozói ott ingyen edzhetnek, és a terem minden hónapban kiszámlázza az igénybe vett szolgáltatást, amiről egyösszegű számlát állít ki, tehát nem részletezi a dolgozók nevét, akkor az a benyújtott számla hogyan adózik a munkáltatónál? Ugye jól gondolom, hogy ha részletes számlát bocsát ki az edzőterem, akkor a felsorolt dolgozóknak bérként adózó jövedelmük keletkezik az igénybe vett szolgáltatás kapcsán? Ha nem csak a dolgozói, hanem a kölcsönzött diákok is használhatják a szolgáltatást, akkor az ő részük egyes meghatározott juttatásként adózik? Szíves válaszát előre is köszönöm!
Kivaalap 2019 Kérdés
Idézet az Adózóna cikkből: Előírás 2019-től A 2019. évtől kezdve a járulékalapon kívül (ideértve tagok esetében a járulékalap 112,5 százalékát is) kivaalapot képező személyi jellegű kifizetésnek minősül ♦ az szja-törvény szerinti béren kívüli juttatás (szja-törvény 71. §) ♦ az szja-törvény szerinti béren kívüli juttatásnak nem minősülő egyes meghatározott juttatás (szja-törvény 70. §). Kérdés: Tehát a béren kívüli és egyes meghatározott juttatás a kivás cég esetében kivaalapot képez és NEM SZOCHO-t. Az egyes meghatározott juttatás esetében érvényes az 1,18-as szorzó?
Munkavállalónak biztosított otthoni internet Kérdés
Kedves Szakértő! A munkáltató bizonyos munkavállalói kör (jellemzően kötetlen munkaidőbeosztásúak) számára finanszírozza az otthoni internethozzáférést. A szerződő fél a munkáltató. 2018-ban az szja-törvény 70. § (1) bekezdés (a) pontja alapján egyes meghatározott juttatásként kezeli. 2019-től ez a passzus kikerült a törvényből. Jövő évre vonatkozóan egyes meghatározott juttatásként nem lesz megfelelő. Lehet-e ezt munkavégzéshez kötődő költségként elszámolni? Válaszát előre is köszönöm!
Differenciált cafetéria 2019 Kérdés
Differenciált mértékben adható-e cafetéria 2019-ben? Amennyiben nettó értékben azonos összegű a caferéria összege. A differenciálást a béren kivüli juttatások adóvonzata, illetve az egyes meghatározott juttatások adóvonzata közötti különbözet okozza. Az adótörvény ezen differenciált juttatást megengedi-e? Köszönöm.
Cafeteria 2019 és CSÉB Kérdés
Tisztelt Szakértő! CSÉB esetén, ha az egy munkavállalóra jutó ellenérték nem állapítható meg (a kedvezményezett a munkavállaló, díjfizető a cég), akkor jövőre továbbra is egyes meghatározott juttatásként adózik a biztosítás díja? Illetve ha valaki jövőre a cafeteria keretére jutó összeget készpénzben kéri kifizetni (természetesen a bérjövedelemre vonatkozó adó- és járulékterhek mellett), ebben az esetben az így kifizetett összeg letiltási alapot képez-e? (2018-ban természetesen még nem, hiszen az adható 100 ezer forint béren kívüli juttatásnak minősül, azonban ez a besorolás jövőre megszűnik.) Válaszát köszönöm.
Szja 2019: ez lett a vége! Cikk
Az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról szóló T/2931. számú törvényjavaslat elfogadásával véglegeződtek a személyi jövedelemadó törvény (szja tv.) jövő évi szabályai. Összefoglaltuk a legfontosabbakat.
Biztosítás 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017-ben egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben a várható változások miatt ezen biztosítás havi díjai jövedelemként adóznának, tehát mind a munkavállaló, mind a munkáltató adózna utána? Köszönettel: Mónika
Bankszámlafenntartás költségeinek fedezetére fizetett átalány közterhei Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalatunknál érvényes kollektív szerződés a munkavállalókat bankszámla fenntartására kötelezi, és a munkáltató a bankszámla-fenntartás költségeinek fedezetére átalány összeget fizet a munkavállalóknak. Adható-e ez az összeg adó- és járulékmentes költségtérítésként? Ha nem, megfelelő szabályzat esetén adható-e Erzsébet-kártya ajándék zsebére történő kifizetéssel az szja-törvény 70. §-a szerinti egyes meghatározott juttatásként?
Üzleti partnernek adott ital adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Italértékesítést is folytató kiskereskedelmi üzletbe beszállító cégek alkalmazottait, áruszállítókat, területi képviselőket, üzleti partnereket az üzletet üzemeltető cég esetenként megvendégel egy-egy kávéval, üdítővel. A fenti ingyenes juttatás egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, illetve levonható-e az italbeszerzések áfája ebben az esetben? Köszönöm a választ.
Csoportos kockázati életbiztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég csoportos kockázati életbiztosítást kötött a munkavállalóira. Úgy kell-e ezt kezelni, mint az egyes meghatározott juttatásokat, adó és eho szempontjából? Válaszát köszönöm.
Kifizetéshez kapcsolódó szocho? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a saját weboldalán regisztrált felhasználóinak díj ellenében tartalom-elolvasást kínál. A felhasználónál megjelenik egy tartalom, és az ahhoz kapcsolódó díjazás. Ha felhasználó elfogadja az ajánlatot és megnézi a tartalmat, megválaszolja a megfelelő kérdéseket, amellyel igazolja a megnézést, akkor megkapja a díjazást, melyet egy limitösszeg elérése után a társaság a bankszámlájára kifizet. A regisztrációkor az adóazonosító megadása kötelező, esetlegesen más adatok is (például taj szám, de csak ha valóban szükség van rá). Csak belföldi felhasználók vannak. Kérdésem a következő: A kifizetett díjazás egyes meghatározott juttatás az szja 70. § (3) d) szerint, vagy egyéb bevétel? Ha egyéb bevétel akkor a 15% szja levonása mellett a társaságnak felmerül-e szociális hozzájárulási adó (455. § (2) h?) vagy eho (3. § (1)?) levonási kötelezettsége, ha igen, akkor melyik jogszabályhely alapján? Válaszát előre is köszönöm!
Cafetéria Kérdés
Tisztelt Szakértő! Készpénz-cafetéria adható-e duális képzésben hallgatói munkaszerződéses diáknak béren kívüli juttatásként? Ha igen, arányosítani kell-e, mivel meghatározott napokat tölt a munkahelyen, a többi napon képzésen vesz részt? Ha úgy nem adható, akkor egyes meghatározott juttatásként nyújtható-e neki? Válaszát előre is köszönöm!
Személyi jövedelemadó utalása NAV részére Kérdés
Külföldi tulajdonú, Magyarországon székhellyel rendelkező vállalatnál az ügyvezető nem kap munkabért, nincs munkaviszonyban. A külföldi vállalattól Magyarországon kiküldetésben végzi az ügyvezetői teendőket. A könyvvizsgáló javaslatára – mivel 183 napot meghaladja Magyarországon a munkavégzés ideje – a NAV felé az szja-t átutalta a cég. Kérdésünk az lenne, hogy az elutalt szja-nak – egyéb meghatározott juttatásként – adóvonzata keletkezik-e Magyarországon?