64 találat a(z) családi járulékkedvezmény cimkére
Átalányadózó, családi adókedvezmény Kérdés
Szja-visszatérítés Kérdés
Családi járulékkedvezmény: jövedelmek, amelyeknél érvényesíthető, és amelyeknél nem Cikk
A családi járulékkedvezmény intézményét azzal a szándékkal teremtette meg 2014-ben a jogalkotó, hogy azok számára is érvényesíteni tudják a családi kedvezményt (legalábbis minél jobban ki tudják használni), akik azt a személyijövedelemadó-alap terhére nem tudják teljes egészében igénybe venni. Cikkünkben bemutatjuk, hogy mely jövedelmekből lehet, és melyekből nem lehet érvényesíteni a családi járulékkedvezményt.
Gyermeket nevelőknek járó adó-visszatérítés: nézzünk egy példát! Cikk
A gyermekeket nevelőknek járó adó-visszatérítés kapcsán még mindig sok kérdés érkezik hozzánk. Olvasónk egy garantált bérminimumon foglalkoztatott munkavállaló példáján keresztül próbálta megérteni a visszatérítés számítását. A kérdést Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolta meg.
Nem biztosított családi járulékkedvezmény megosztása Kérdés
Családi járulékkedvezmény Kérdés
M30-as igazolás családi járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő(k)! A 18M30-as igazolás IV. pontjában található családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos tájékoztatást milyen esetben kell megtenni a munkavállaló felé? Minden esetben ki kell tölteni a tájékoztató adatokat ebben a pontban, vagy csak akkor kell kitölteni a IV. pontban lévő adatokat, ha év közben érvényesített családi járulékkedvezménye van a munkavállalónak (azaz a "c" oszlopba 0-tól eltérő szám kerül)? Segítségét előre is köszönöm.
Családi járulékkedvezmény érvényesítése: erre figyeljünk! Cikk
A családi adókedvezményhez képest kissé más szabályok irányadók a családi járulékkedvezmény érvényesítésekor. Írásunkban összefoglaljuk azokat a fontosabb előírásokat, amelyekre figyelemmel kell lennünk.
Családi gazdálkodó egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves állásfoglalásukat egyéni vállalkozónál családi járulékkedvezmény igénybevételéhez. Egyéni vállalkozó 3 saját gyermeket nevel. Családi gazdálkodásban végzik a tevékenységet 5 tag figyelembe vételével. 1858-as bevallásban a három gyermek után járó szja-kedvezmény igénybevételével számoltunk az egyéni vállalkozó járulékfizetése szempontjából, ahol a családi járulékkedvezményt is igénybe vettük. Kérem szíves tanácsukat, hogy helyesen jártunk-e el a havi adatszolgáltatás kapcsán. Év végén, ha készítem az szja-bevallást, a vállalkozói kivét összegénél az A lapon "az eltartottak után járó családi kedvezmény"-nél fel tudom használni a gyermekek után járó szja-kedvezményt? Családi gazdaság tagjaként egyéni vállalkozóként a havi járulékfizetéseknél figyelembe tudom venni a gyermekek után járó kedvezményeket? Köszönettel: Szabó Anita
Adószámos magánszemélytől nem vontak előleget Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély (lektorálás, szerkesztés etc.) számlát ad munkájáról cégeknek. A cégek egy részétől megkapta az M30-ast, levonták tőle az szja-t, s van amelyik járulékot is számolt, levont, amennyiben elérte a minimálbér 30%-át az összeg. Viszont néhány cég a teljes összeget utalta, M30-ast sem állított ki. Ilyenkor mi a teendő a bevallás készítésekor? Szja-t meg kell fizetnie, de kell-e 27% eho-t is számolni és fizetni? Családi adó- és járulékkedvezményt érvényesíthet, ugye? Köszönöm válaszát előre is!
Családi járulékkedvezmény sorrendisége Kérdés
Egy magánszemélynek 3 gyermekére tekintettel több a családi adókedvezmény-kerete mint az szja-kerete, ezért járulékkedvezményt is igénybe venne év végén. Ezen felül osztalékból származó jövedelméből elérte a 450 ezer Ft-os eho-plafont ezért a munkabéréből év közben túlvont 3+4%-os járulékot szeretné visszaigényelni. Kérdés: a családi kedvezménynél érvényesítheti-e kizárólag a 10%-os nyugdíjjárulék terhére a kedvezményt?
Kft., minimális járulékok és családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja az ügyvezetői tevékenységet társas vállalkozói jogviszonyban látja el – máshol nincs heti 36 órát elérő munkaviszonya. Jövedelmet nem vesz ki sem az ügyvezetői tevékenység, sem pedig az egyéb közreműködés után. A járulékokat a garantált bérminimum alapján – a minimális tb-alapok után – fizeti meg, illetve fizeti utána a cég idéntől a 22%-os szociális hozzájárulási adót. Ezzel kapcsolatosan a kérdéseim: – Jól értem-e, hogy amennyiben nem vesz ki jövedelmet, akkor nincs szja-fizetési kötelezettsége? – A fizetendő minimális járulékokra vonatkozóan így, hogy a jövedelme nulla, érvényesíthet-e családi járulékkedvezményt? – Amennyiben az előző kérdésre a válasz nem, akkor mekkora minimális jövedelmet kellene kivennie a cégből, hogy jogosult legyen a családi kedvezményre és járulékkedvezményre? Köszönöm válaszát előre is.
Családi járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a családi járulékkedvezményre vonatkozna. Azt szeretném megtudni, hogy pontosan hol szabályozza a törvény azt, hogy milyen járulékból lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt, mert arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan magánszemély, aki tartós külföldi kiküldetésben van és utána a cég megfizeti a járulékot (a bérből lejövőt is!) igénybe veheti az így megfizetett és számára leigazolt járulékból a családi adókedvezményt vagy sem? Válaszát köszönöm.
Családi járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos kérdésem lenne: munkavállaló 2015. első 4 hónapjában alacsony bérrel volt foglalkoztatva, így a járulékra is igénybe lett véve a családi kedvezmény. Majd teljes munkaidősként magasabb bére lett, maradt szja-fizetési kötelezettsége is az éves adóelszámolásban. Kérdésem, hogy az év elején igénybe vett járulékkedvezmény ebben az esetben jogosulatlannak minősül-e, és szerepeltetni kell a 1553-as 33. sorában? Nagyon köszönöm a válaszát!
Őstermelő családi járulékkedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Biztosított mezőgazdasági őstermelő, aki megfizette az egyéni járulékait (4 % egészségbiztosítási és 10 % nyugdíjjárulék), s akinek az előző évi bevétele nem haladta meg a 8 millió forintot, a családi járulékkedvezményt igénybeveheti-e?