66 találat a(z) családi járulékkedvezmény cimkére
Családi járulékkedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos kérdésem lenne: munkavállaló 2015. első 4 hónapjában alacsony bérrel volt foglalkoztatva, így a járulékra is igénybe lett véve a családi kedvezmény. Majd teljes munkaidősként magasabb bére lett, maradt szja-fizetési kötelezettsége is az éves adóelszámolásban. Kérdésem, hogy az év elején igénybe vett járulékkedvezmény ebben az esetben jogosulatlannak minősül-e, és szerepeltetni kell a 1553-as 33. sorában? Nagyon köszönöm a válaszát!
Őstermelő családi járulékkedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Biztosított mezőgazdasági őstermelő, aki megfizette az egyéni járulékait (4 % egészségbiztosítási és 10 % nyugdíjjárulék), s akinek az előző évi bevétele nem haladta meg a 8 millió forintot, a családi járulékkedvezményt igénybeveheti-e?
Szja – három gyermek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő. Adott egy család, az anya "hozott" két gyermeke, kedvezményezett eltartottak. 2015 januárjában betölti a terhessége 91. napját a harmadik, közös gyerekkel. Az apának nincs "hozott" gyermeke, csak a közös gyermek. Élettársi kapcsolatban éltek, de 2015 márciusában összeházasodtak. A) az anya családi kedvezménye: 3 fő*206 250 Ft*12 hó=7 425 000 Ft? B) az apa családi kedvezménye: 3 fő*206 250 Ft*9hó=5 568 750 Ft? Számomra az nem világos, mikortól és hány gyermek után jogosult az apa családi kedvezményre. Az anya által ki nem használt családi kedvezményt az apa teljes mértékben igénybe veheti? Akár járulékkedvezményként is? Melyik hónapban van megosztás, és melyik hónapban közös érvényesítés? Válaszát köszönöm!
Családi járulékkedvezmény – segít a NAV
Cikk
Az év közben jogszerűen érvényesített családi járulékkedvezmény kiszámítása meglehetősen bonyolult és hosszadalmas, épp ezért az adatlap kitöltésében segít a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Katások: kell T1041-est beküldeni? Törvénymódosításban a válasz
Cikk
Tapasztalatok szerint teljes a zűrzavar a kisadózó vállalkozások biztosítotti jogviszonyára, bejelentési kötelezettségére vonatkozó szabályok alkalmazásával kapcsolatban. A Tbj.-törvény nemrégiben kihirdetett módosítása egyértelmű választ ad arra a kérdésre, hogy kell-e a kisadózókról T1041-es adatlapot beküldeni. Cikkünkben összefoglaljuk továbbá a Tbj. egyéb, jövő évre vonatkozó módosításait is.
Gyes nyugdíjjárulékával szemben családi járulékkedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lehet-e családi járulékkedvezményt érvényesíteni a gyes nyugdíjjárulékával szemben? Szíves válaszát előre is köszönöm.
Szja-bevallás – családi járulékkedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló éves jövedelme 1 606 514 forint. Levont szja 161 166 forint. Év közben érvényesítette a családi kedvezményt 1 gyermek eltartott, 2 kedvezményezett után. De ezt 2014. 09. hótól kezdődően. Jövedelem-igazolásán a járulékkedvezménnyel kapcsolatos tájékoztatásban a következők szerepeltek: Számolt egészségbiztosítési + nyugdíjjárulék: 273 108 forint, Családi járulékkedvezmény: 69 123 forint. Kérdésem, hogy az adóbevallás elkészítésénél melyik sorban ezeket szerepeltetni? Köszönettel: Matkóné
1453 – járulékkedvezmény utólag
Kérdés
Háromgyermekes család – ahol a férj és feleség egyaránt 200 ezer forint havi bruttó jövedelmet kapott – havonta nem érvényesítette 2014. év során a járulékkedvezményt, csupán adókedvezményt vettek igénybe. A 7 425 000 forintos keretet nem merítették ki. Most utólag hogyan lehet ezt az 53-as bevallásban visszaigényelni? Szíveskedjenek gyakorlati útmutatást adni, mely sorokat, hogyan kell kitölteni. Köszönettel. C. Kati
Családi adókedvezmény
Kérdés
Szeretném a segítségét kérni az alábbi esetben. Elvált nő 3 gyermekkel, ő kapja a családi pótlékot és a teljes jogosultja a családi adókedvezménynek. 2014. január óta nem kérte az egyedülállóknak járó családi pótlékot. 2014. januártól az élettárssal (aki nem jelentkezett be lakcímre hozzá, és nem hivatalosan bejegyzett élettársak, de 4 éve együtt élnek) az szja-ra megosztással(2 gyermek anya, 1 gyermek élettárs) igénybe vették a kedvezményt. A kérdésem, hogy ez így szabályos volt-e, további kérdés, hogy a fennmaradó kedvezményt 2014-es év vonatkozásában járulékkedvezményre igénybe veheti-e az életttárs? Kérdésem továbbá, hogy 2015-ben szja esetében igénybevehető-e a családi adókedvezmény? Mi úgy értelmezzük, hogy 2015-től csak a házastársak és a bejegyzett élettársak vehetik igénybe a családi járulékkedvezményt, de ez az szja-ra is ugyanúgy vonatkozik? Szeretném ebben is a megnyugtató, alapos válaszukat kérni.
Tgyás+gyed utáni adók és kedvezmények
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most kaptam meg a kormányhivataltól a 2014. évi igazolást. Sajnos nem teljesen világos számomra a következő: 1,/ Tgyás után levont szja után megkaptam a családi kedvezményt. Viszont ebből az igazolásból nem derül ki, hogy járulékokat vontak-e belőle, vagy ezen ellátás után nem is kell fizetni? 2,/ Gyed után levonták a teljes szja-t, itt nem érvényesítették a családi kedvezményt. A gyedből vontak nyugdíjjárulékot is, de ott sem érvényesítették a családi járulékkedvezményt. Ez így helyes, vagy a beadandó szja-bevallásban érvényesíthetem a kedvezményeket? Köszönettel: Léderer Györgyné
Családi (járulék-) kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a segítségét. Adott egy házaspár 3 gyermekkel. A feleségnek azt tanácsoltam, hogy ne kérje a gyermekek után járó adókedvezményt, mert a munkaadó "sajátos" bérelszámolása miatt,az ő nettó fizetése nem lenne magasabb, a munkáltató "nyelné le" a kedvezményt. Inkább majd az éves bevallásban érvényesítse. A férjnek normál bejelentett bére van. Viszont jól tudom-e, hogy a férj úgy nem kérhet járulékkedvezményt, amíg mindketten ki nem merítették az szja-kedvezményt? Lehet, hogy tévedek, ez ügyben kérem szépen a segítségét. Köszönettel Vágner Emília
Őstermelő családi járulékkedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy biztosított mezőgazdasági őstermelő, akinek a mezőgazdasági őstermelésből származó jövedelme nulla (év közben sem fizet szja-előleget és év végén is a 40 százalék költséghányad alkalmazásával a jövedelme nulla lesz, így szja-fizetésre nem kötelezett), érvényesíthet-e a negyedéves bevallásában járulékkedvezményt a minimálbér utáni egészségbiztosítási járulékból, illetve nyugdíjjárulékból? Köszönettel: Erdélyi Andrea
Fejtörést okozhat a társas vállalkozó járulékkedvezményének igazolása
Cikk
Február 2-áig összesített igazolást kell kiadniuk a munkáltatóknak, kifizetőknek a magánszemélyek részére a 2014. évben teljesített kifizetésekről, juttatásokról a magánszemélyek részére. Új eleme az igazolásnak a családi járulékkedvezményre vonatkozó tájékoztatás. Mire ügyeljen a cég személyesen közreműködő tagja esetében a 14M30-01-es nyomtatványlap IV. blokkjának kitöltésekor?
Családi gazdaság tagjának járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem egy egyéni vállalkozóként nyilvántartásba vett családi gazdálkodó tagjának biztosítási jogviszonyára irányul. A családi gazdaság vezetője az édesapa, ta agok pedig a fiai és az unokái. Jelenleg az édesapa egyéni vállalkozói tevékenységet nem folytat, kizárólag őstermelők módjára adózik. Foglalkoztatható-e munkaviszonyban a családi gazdaság tagja (a gazdaság vezetőjének fia)? Ha nem, akkor jól értelmezem-e, hogy választhat: 1. előző évi bevétel 20 %-a után 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék és 10% nyugdíjjárulék; 2. minimálbér után 7 % egészségbiztosítási járulék, 10 % nyugdíjjárulék és 27 % szocho; 3. nyilatkozat alapján magasabb járulékalap után 7% egészségbiztosítási járulék, 10 % nyugdíjjárulék és 27 % szocho. Ezekben az esetekben (1-3), ha őstermelőként fizeti a járulékot, a negyedéves 58-as járulékbevallásában figyelembe veheti-e a nyugdíjjárulék és az egészségbiztosítási járulék terhére a családi kedvezményt? Köszönettel: Erdélyi Andrea
Járulékkedvezmény figyelembevétele a 450 ezer forintos korlátnál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk családi járulékkedvezményben részesül. Emellett a cég részére bérbead egy ingatlant. A bérleti dijból 14 százalékos ehót kell levonni a 450 ezer forintos korlátig. Kérdésként merült fel,hogy azt a 7 százalék járulékkedvezményt, amely 7 százalék egészségbiztositási járulék nem lett levonva a béréből a családi kedvezmény miatt, ettől függetlwenül be lehet-e számitani a 450 ezer forintos keretösszegbe, ami az eho felső határa. Mert így tulajdonképpen azt a járulékkedvezményt, amit megkapott családi kedvezmény cimén, el is vesziti a másik oldalon, mert az ehót le kell vonni. Üdvözlettel várom válaszát.