662 találat a(z) cégautóadó cimkére
Befizetési határidő Esemény
Nyílt végű pénzügyi lízing személygépkocsi bekerülési értékének része Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyílt végű pénzügyi lízinggel a könyveinkbe került személygépkocsi bekerülési értékét növelheti-e az első lízingdíj áfatartalmának 50 százaléka, amennyiben az áfalevonásra ezt az 50 százalékos hányadot alkalmazza cégünk. További kérdésem, hogy a bekerülési érték része lehet-e az aktiválásig kifizetett kötelező- és casco biztosítás összege is? Cégautóadó-fizetési kötelezettsége keletkezik-e cégünknek, s ha igen azt mikor kell első alkalommal fizetni?
Nyílt végű pénzügyi lízing kiva alatt Cikk
Gazdálkodó szervezetek esetében a személygépkocsi beszerzésének egyik legkedveltebb formája a pénzügyi lízing. Mi történik azonban akkor, ha a lízingbevevő kiva alanya, és a lízing lejártakor nem ő, hanem a kft. magánszemély ügyvezetője veszi meg az autót? Olvasónk kérdését Nagy Norbert adószakértő válaszolta meg.
Személyautó bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! „X” magyar cég – EU-s adószámmal rendelkezik – Németországban vásárol új személyautót. Az eladó adómentes közösségi értékesítés címén a számlát áfa nélkül állítja ki, a fizetendő 27% áfát „X” magyar cég vallja be és fizeti. „X” cég a vásárolt és forgalomba helyezett személyautót bérbeadja „Y” szlovák cégnek, a bérleti szerződésben a bérbeadás időtartama legalább 2 év, a bérleti díj a felmerült költségek alapján kerül megállapításra. A hosszú távú bérbeadás címén „X” cég a bérbeadásról a számlát áfa nélkül állítja ki, az áfát a megrendelő fizeti, teljesítési hely Szlovákia. „X” magyar és „Y” szlovák cégnek azonos a tulajdonosa, a Tao szerint kapcsolt vállalkozások. Jól gondolom-e az alábbiakat: – „X” magyar cég a személyautó után fizetendő áfát csökkentheti a beszerzés miatt levonható áfával, azaz a vásárolt személyautóra nem vonatkozik az általános áfalevonási tilalom, mivel az áfatörvény 152. § (2) bekezdése szerint az áfa levonható, ha a személyautót vállalkozásán belül igazoltan egészben vagy túlnyomó részben úgy hasznosítja, hogy bérbe adja. Véleményük szerint a 2 éves bérleti szerződés megfelel a túlnyomó rész időtartamának vagy hosszabb időszaknak kell lennie? – A vásárolt személyautó „X” magyar cég tulajdonában van, így függetlenül a bérbeadástól, a bérbeadónak meg kell fizetni a cégautóadót, illetve a gépjárműadót is. Segítségét előre is köszönöm.
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kft. személygépkocsikat vásárolt. Az autókat szeretné bérbe adni. A kérdésem az lenne, hogy ezekre az autókra is szükséges-e megfizetni a cégautóadót?
Adózási tudnivalók a külföldön bérelt cégautóról Cikk
Rövid külföldi kiküldetéseknél találkozhatunk azzal a gyakorlattal, hogy a munkavállaló vagy a cég tulajdonosa repülővel utazik, majd autót bérel. Hazaérkezését követően, a számlák leadása után szembesül a problémával: a külföldön kizárólag üzleti célra használt autó után – a költségelszámolás következtében – a társaságnak cégautóadót kell fizetnie.
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdés a következő: katás egyéni vállalkozó személygépjárműveket szeretne bérbeadni egy társaságnak. Azt olvastuk, hogy az egyéni vállalkozónak, amennyiben katás, nem kell a cégautóadót megfizetnie. Ebben az esetben a társaság kötelezett cégautóadó megfizetésére? A másik kérdés: a gépjárművek a magánszemély tulajdonában vannak; bérbeadhatja-e egyéni vállalkozóként? Köszönöm.
Autót lízingel? Így tudja az adókat és a biztosítási díjakat elszámolni Cikk
Sok vállalkozó dönt úgy, hogy a munkához szükséges személygépkocsit béréléssel biztosítja vállalkozása számára. Ennek egyik módja a lízing, ahogy ez olvasónk esetében nyílt végű pénzügyi lízing keretei között történt. A lízingdíj elszámolása általában nem okoz komoly fejtörést a cégeknél, de sokkal nehezebb kérdés a kapcsolódó költségek, mint a casco, gépjárműadó stb. elszámolása. Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
Kell-e cégautóadót fizetni? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégautóadóval kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ha egy kft. csak bérli a személygépkocsit (tehát nincs bejegyezve sem tulajdonosnak, sem üzembentartónak) , akkor a bérbevevőnek kell-e cégautóadót fizetnie? Vagy ebben az esetben, mivel a bérbeadó minden költséget vállalt a szerződésben, így azt neki kell teljesítenie? Köszönöm!
Cégautóadó Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat:.Egy magánszemély alkalomszerűen szeretné bérbe adni magántulajdonú személygépkocsiját. Ehhez a tevékenységhez adószámot fog majd kiváltani. Az után szeretnék érdeklődni, hogy ennek az adószámos magánszemélynek kell-e cégautóadót fizetni a bérbe adás miatt. Köszönöm megtisztelő válaszukat!
Cégautóadó Kérdés
Katás vállalkozó, magánszemély tulajdonában lévő személygépkocsit bérbe ad egy kft-nek. Keletkezik-e cégautóadó-fizetési kötelezettség ,és az kit terhel? Lieb M.
Tartós bérlet esetén biztosítási díj áfájának levonhatósága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tartós bérlet szolgáltatás keretében bérel autókat. A bérbeadó kft. havonta állít ki számlát, a számlában tételesen felsorolja a bérleti díj, a casco biztosítás, a cégautóadó, a kötelező biztosítás, az assistance szolgáltatás, a karbantartási díj, az ügyintézési dij összegét, melyekre egységesen 27%-os áfát számít fel. Kérdésem az, hogy a bérbevevő levonhatja-e a teljes számla áfájának 50 százalékát, hivatkozva az Áfa tv. 70. § (1) bekezdés b) pontjára, mely szerint a szolgáltatásnyújtás járulékos költségét képezik a kiadások, vagy tételenként kell elbírálni a számla tartalmát, és a biztosítások, illetve cégautóadó áfája egyáltalán nem vonható le?
Nyílt végű lízing Kérdés
Nyílt végű lízing (kft. vásárol személygépkocsit céges és magánhasználatra). * A cégnek milyen bekerülési értéken és mi alapján kell a tárgyi eszközök közé felvenni az eszközt? Lízingszerződés alapján, az abban szereplő nettó értéken (áfa nélküli)? * A le nem vonható áfa (első részleté) a bekerülési értéket növeli 50 százalékos levonási tilalom, illetve az attól való eltérés esetén is, vagy egyéb ráfordítás? * Ha az 50 százalékos levonási tilalmat választja a cég kell-e útnyilvántartás, vagy ajánlott egy-két alkalommal menetlevelet írni? * Ha viszont azt választja, hogy eltér az 50 százalékos levonási tilalomtól (például 80 százalék céges használat, 20 százalék magáncél), akkor kötelező az útnyilvántartás? A kezdő lízingdíj és a későbbiekben a havidíjak számlája alapján is ebben az arányban számolhatja el az áfát? * Az esetleges javítási, alkatrészszámlák, gázolajfogyasztás számlái alapján levonható az áfa? Az 50 százalékos tilalom, illetve az attól való eltérés esetén is milyen arányban? Ha ezek a számlák más (a cég tulajdonában lévő), például teherautók költségét is tartalmazzák, célszerű külön számlát kérni a bizonyítás miatt? * Maradványérték esetén (a cég döntése, hogy megvásárolja a személygépkocsit), ha arról a futamidő végén számla készül, annak az áfája nem levonható, lévén, hogy értékesítés történik? Ha viszont a cég egyből tovább is értékesíti, akkor levonható? Ezt a maradványértéket rá kell aktiválni az eszközre a futamidő végén? * Cégutóadót a lízingbe vevő fizeti? Köszönöm.
Cégautóadó könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogyan kell könyvelni a cégautóadót, mivel kétféle lehetőséget említenek a szakmai fórumok: a járulékok közé (56-osra) vagy egyéb ráfordításra (86-osra)? Válaszát köszönöm. Üdvözlettel.
Nyílt végű pénzügyi lízing személygépkocsi további bérbeadása Kérdés
Tisztelt Cím! Cégünk nyílt végű pénzügyi lízing szerződéssel "bérel" egy személygépjárművet, amelyet szeretne tovább bérbe adni egy magánszemélynek. A társaság rendelkezik eszközbérbeadási tevékenységgel. Az áfalevonás szempontjából befolyásoló tényező-e, hogy mekkora összegért adja bérbe a személygépkocsit? Ha netán olcsóbban, mint a lízingdíj, akkor a lízingdíjból levonható-e 100 százalékban az előzetesen felszámított áfa? Illetve a cégautóadó fizetése alól mentesül-e cégünk? Várom szíves válaszukat. Köszönettel: Komáromi Judit