264 találat a(z) cégautó cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. tulajdonában álló személyautó után kell-e cégautó adót fizetni abban az esetben, ha a bt. 2017. 01. 01-jétől a Katv. szerinti adózást választotta és nem számol el költséget a személygépjármű üzemeltetésével kapcsolatban? Köszönettel: Szombati Imréné

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Céges személygépkocsi esetében kell-e útnyilvántartást vezetni abban az esetben, ha a cégautóadóból levonásra kerül a gépjárműadó? Társaságunk kft. formában működik. Köszönettel: Stock Ildikó

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérni szíves állásfoglalását az alábbi kérdésben: céges autóra korlátlan használata van bizonyos dolgozóknak, vezetői engedély alapján. Szabályzat is csak a korlátlan használatra vonatkozik. Az autók béreltek, ezért a cégautóadót a bérbeadó fizeti. Kérdésem, hogy külföldi út esetében, amikor szabadságon volt a dolgozó, az üzemanyag, útdíj elszámolható-e? Nekem felmerült, hogy nem a vállalkozás érdekében merült fel, tehát a társasági adót növelni kellene az elszámolt összeggel, vagy a cégautóadó megfizetésével minden kapcsolatos költséget elszámolhatok? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. telephelye a tulajdonosok családi háza. Van cégtulajdonban lévő személygépkocsija a kft.-nek. A kérdésem az lenne, hogy a cégautónak a cég számlájára építhetnek e gépkocsibeállót? Nem garázst, csak egy fedett beállót? Ha igen, az áfát levonhatják-e ezekből a számlákból? Segítségét köszönöm: Ildi

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás tagja kiküldetési rendelvény alapján számol el költségtérítést a házastárs tulajdonában álló gépkocsi tekintetében. Cégautóadót nem fizet, mert a gépkocsi tulajdonosa és üzembentartója a házastárs. A házastárs bérleti díjat számlázna a vállalkozás felé. Ebben az esetben sem keletkezik cégautóadó-fizetési kötelezettség? A bérleti díjat csak adószámos magánszemélyként számlázhatja? Milyen adó, illetve járulék terheli azt? Várom szíves válaszukat! Köszönettel

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk tartós bérlet formájában gépkocsit bérel egyik dolgozójának. A bérleti díjat személyi jellegű kifizetés közé könyveljük. A bérbeadó kiszámlázza a cégautóadót részünkre. Kérdésem: van-e további adófizetési kötelezettségünk? Helyes-e a gondolat, hogy ha megfizetjük a cégautóadót, akkor nem kell természetbeni juttatásként kezelnünk a bérleti díj összegét? Válaszát előre is köszönöm.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt az információt kaptam, hogy a cég tulajdonában álló személygépkocsi vásárlásához kapcsolódó áfa a cégautóadó fizetése miatt levonható. Szerintem a cégautóadót az autó üzemeltetésével, fenntartásával kapcsolatos kiadások elszámolhatósága miatt kell fizetni, beleértve a törvényben meghatározott áfa levonását is (pl. munkadíj). Kérem, hogy ezt megerősíteni szíveskedjenek. Köszönettel: Reinhardt Éva

Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017-től tartós bérlet esetében nem cégautóadó alanya a bérbe vevő, így módosult a törvény. 1. Van egy cég, amelynek tulajdonában van 2 db személygépkocsi, de átszámlázza minden hónapban egy másik cégnek a bérbeadást. 2. Szintén van egy cég, amely több kocsit bérel Németországból, viszont itt ebben az esetben külföldön nem fogják megfizetni a cégautóadót. Ezekben az esetekben kit terhel a kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külszolgálatban havonta maximum 4000 kilométert autózunk, kizárólagosan céges ügyekben. Jelenleg a tulajdonos saját személygépkocsiját használjuk, költségelszámolással. Kérdésem lenne, hogy mi lenne az előnyösebb? Beruházni és egy cégautót venni (ezen belül személygépkocsi vagy kisteherautó), vagy maradni a jelenlegi felállásban? Köszönöm válaszát. Áldott Ünnepeket!

Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalat biztosít cégautót egyes munkavállalóinak magánhasználatra. A használat díját megtérítteti, kivéve a munkába járás és a munkából hazatérés útját. Azt szeretném kérdezni, hogy egyrészt milyen költségek terhelik akár a céget, akár a munkavállalót az első esetben, illetve milyenek a másodikban (tehát az ingyenes oda-visszaút is milyen fizetési kötelezettséggel jár)? A konkrét esetben: Van egy bizonyos keretösszeg, melyet x km-ig használhat a munkavállaló (bele nem számolva a lakóhelytől munkahelyig és visszautakat), ezt y összegért. A limit túllépése esetén km-enként z Ft-ot kell fizetnie munkavállalónak. Köszönettel.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás tulajdonában lévő személygépjármű költségeinek elszámolásához milyen módon igazolható, hogy az adott számla (üzemanyag, karbantartás, matrica stb.) a vállalkozás érdekében merült fel (Tao. 3 melléklet B. 6.)? Elegendő-e ha a számlán a rendszám és a kilométeróra-állás szerepel? Vagy kötelező útnyilvántartást vezetni? Egyéb adónemek okán (áfa, szja) nem szükséges az útnyilvántartás, mert áfalevonás nincs és a magánhasználat adómentes.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kollégám a cég tulajdonában lévő kisteherautóval jár szervizmunkára. Utólag kiderült, hogy vidéki útjaira elvitte a barátnőjét, amiről mi nem tudtunk, a menetlevélbe sem írta be őt. Van valamilyen tanácsa, hogyan tilthatjuk meg ezt? Milyen szabályok vonatkozhatnak ilyen esetre?

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó személygépkocsit cégautóként bérel (nem lízing!). A cégautóadót a bérbeadó cég fizeti. Kérdésem: kell-e útnyilvántartást vezetni? Köszönöm válaszukat. Mária

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. külföldi (cseh) anyacégétől bérel cégautókat. Ezekben GPS rendszer működik, melyből minden hónap végén lekérik a megtett utat, és felvezetik a magánhasználatot. Ez utóbbit minden hónap végén kiszámlázza a kft. a gépjárművet használó alkalmazottnak. Ilyen esetben mentesül-e a kft. a cégautóadó megfizetése alól az adott személygépkocsik tekintetében? Elszámolható-e minden költség (szerviz, mosás, autópálya-matrica stb.) cégautóadó megfizetése nélkül? Milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy a cégautóadót ne kelljen a vállalkozásnak megfizetnie? Minek kell szerepelnie a GPS-rendszerből kinyomtatott listán a célállomáson és a partner nevén túl, hogy alátámassza a kft. a céges használatot? Előre is köszönöm a válaszát!

Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szeretném a segítségüket kérni, hogy szülési szabadság alatt a dolgozónak milyen cafeteria adható és használhatja-e a cégautót? Köszönöm válaszukat! Bartos János

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Diákmunka, italfelszolgálás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Iparűzési adó megosztása

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Hallgatói munkaszerződés

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink