160 találat a(z) bevételi határ cimkére
Rokkantsági ellátásban egyéni vállalkozó kataalanyisága Kérdés
Kata 2021 – 40 százalékos adó Kérdés
Kata szabályainak változása Kérdés
Így változnak a kata szabályai 2021-től – példa a büntetőadóra Cikk
Jelentősen átszabja a katásokra vonatkozó szabályokat a Magyarország 2021. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló, T/10856. számon benyújtott törvényjavaslathoz a törvényalkotási bizottság által csütörtökön benyújtott összegző módosító javaslat.
Katás egyéni vállalkozó áfában Kérdés
Katás egyéni vállalkozó 2019 végén túllépte a 12 milliós bevételi határt. Ezért bejelentkezett áfa alá. A NAV visszautasította a bejelentést. Ebben az esetben nem kapott új adószámot sem. Hogyan számlázzon a továbbiakban?
Kata 12 milliós határ – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás bt. esetén mikor lépi át a 12 milliós határt a./ a tárgyévben kiállított számlák alapján; vagy b./ a bevételek 12 milliós összeg elérése esetén? Amennyiben a kiállított számlák alapján, akkor ez a kisebb összeg (mert nem tartalmazza az előző évben kiszámlázott, de ez évben befolyt összeget), így a katahatárt hamarabb éri el. Jól gondolom? Tisztelettel.
Evából katába Kérdés
2018-ban 27 millió forint árbevétele volt a bt.-nek. 2020-ben választható-e a kata alanyi adómentesen, ha tudjuk, hogy nem éri el a 12 millió forintos árbevételt a cég 2020-ban.
Őstermelő kamattámogatása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Családi gazdálkodó ügyfelem Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitelhez kapcsolódóan kamattámogatást és kezességi díjtámogatást kapott a 39/2011. VM-rendelet alapján. Erről a kincstár kiadta az igazolást. Ez - úgy tudom - de minimis támogatás. A kérdésem az, hogy ez a 8 millió forint bevételi határba beleszámít-e, és ezzel nem haladhatja túl a 8 millió forintot, vagy pedig úgy kell kezelni, mint a területalapú támogatást, és a 8 millió forintot meghaladhatja ezzel az összeggel? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel Krivikné Marianna
Családi gazdaság tagja katás: így kell felosztani a bevételt Cikk
Az utóbbi időszakban több kérdés vetődött fel azzal kapcsolatban, hogy a családi gazdaságok esetében hogyan kell a bevételt felosztani, ha a családi gazdaság vezetője a kisadózókról szóló törvény (Katv.) hatálya alá jelentkezett be. Jogos a kérdés, mivel a Katv. nem rendelkezik a családi gazdaságokról, míg az szja-törvény 6. számú melléklete ezzel kapcsolatosan egyértelmű iránymutatást ad.
Alanyi mentesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha valaki 2017-ben lépte át az alanyi mentesség határát, 2018-ban azonban nem érte el a bevétele a 8 millió forintot, 2019-től választhat-e alanyi mentességet? Rá érvényes a kétéves szabály? Köszönöm.
Kata, alanyi adómentesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó a novemberi szolgáltatásnyújtása számlázásakor átlépné az alanyi mentes 8 millió forintos bevételi értékhatárt. Ha a szolgáltatás időszaki elszámolású ügylet, és a fizetési határidő 2019. január 5., a teljesítési idő is 2019. január 5., akkor ez az ügylet a 2018. év bevételébe nem számít bele. Megítélésem szerint nem számít bele, ez a 2019. év teljesítése lesz, még akkor is, ha a tényleges szolgáltatást 2018. 11. hónapban végezte.Kérdésem, hogy helyesen járok-e el, ha az ismertetett ügyletet a 2019. év bevételének tekintem, mind a kata, mind az áfa vonatkozásában? Válaszukat előre is köszönöm.
Duplájára nő a kivába belépés bevételi értékhatára Cikk
December 1-jétől változik a kisvállalati adó (kiva) hatálya alá történő bejelentkezéshez szükséges feltételek egyike. A jelzett időponttól ugyanis – ami már a 2018. december 1. és december 31. közötti, 2019. évre történő bejelentkezésre is alkalmazható – abban az esetben választható a kisvállalati adóalanyiság, ha az adóalany az adóévet megelőző adóévben (tehát a kiva-alanyiságot megelőző utolsó adóévben) elszámolandó bevétele várhatóan nem haladja meg az 1 milliárd forintot, 12 hónapnál rövidebb adóév esetén az 1 milliárd forint időarányos részét.
Katás bevételi határ szünetelés esetén Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Ha egy egyéni vállalkozó 2018-ban nettó 8 millió forint bevételt ért el, egyúttal a tevékenységét 6 hónapig szüneteltette (vagyis a bevétel a működés 6 hónapja alatt keletkezett), akkor a katabevalláskor arányosítani kell, és 2 millió forint után 40 százalék adót kell fizetni, vagy a szüneteltetés esetén ez nem számít, és nála ugyanúgy 12 millió forint lenne az éves bevételi határ, mintha nem is lett volna szünetelés? Köszönettel: Szentesi Péter
Alanyi adómentesség Kérdés
2018-ban egy katás cég elérte a 8 millió forintot, emiatt be kellett lépnie az áfakörbe. Kérdés: miután a következő évben az alanyi áfamentes határ 12 millió forint lesz, visszaléphet-e az alanyi áfamentes körbe? A választ előre is köszönöm.
Katás és őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelőként a sokadik kérdést kapom a következő témában: Áfakörös egyéni vállalkozónak (ügyvéd) és mellette őstermelőnek nem tudom egyszerűen elmagyarázni, hogy ha a kata adózási módot választja, akkor az csak az egyéni vállalkozására terjed ki, az őstermelői tevékenységre nem. Őstermelőként van a 8 millió forintos értékhatár – támogatások nélkül –, melynél a kistermelői költségátalányt még igénybe lehet venni. Az ő bevétele meghaladná a 8 millió forintos őstermelői bevételt és elgondolása szerint (több kollégájával egyetemben – ügyvédek plusz őstermelők) beleférne a 12 milliós értékhatárba, melyet a kata nyújt. Hiába mondom el nap mint nap az álláspontomat ebben a témában, hogy külön kezeljük a két tevékenységet, és a kata csak az ügyvédi tevékenységre alkalmazható, hajthatatlanok. Ezért fordultam Önökhöz, hogy megerősítést kérjek és esetleges álláspontjukat megküldenék részemre. Nagyon sürgős lenne, köszönöm!