148 találat a(z) bevételi határ cimkére

Katás bevételi határ szünetelés esetén Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Ha egy egyéni vállalkozó 2018-ban nettó 8 millió forint bevételt ért el, egyúttal a tevékenységét 6 hónapig szüneteltette (vagyis a bevétel a működés 6 hónapja alatt keletkezett), akkor a katabevalláskor arányosítani kell, és 2 millió forint után 40 százalék adót kell fizetni, vagy a szüneteltetés esetén ez nem számít, és nála ugyanúgy 12 millió forint lenne az éves bevételi határ, mintha nem is lett volna szünetelés? Köszönettel: Szentesi Péter

Alanyi adómentesség Kérdés

2018-ban egy katás cég elérte a 8 millió forintot, emiatt be kellett lépnie az áfakörbe. Kérdés: miután a következő évben az alanyi áfamentes határ 12 millió forint lesz, visszaléphet-e az alanyi áfamentes körbe? A választ előre is köszönöm.

Katás és őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőként a sokadik kérdést kapom a következő témában: Áfakörös egyéni vállalkozónak (ügyvéd) és mellette őstermelőnek nem tudom egyszerűen elmagyarázni, hogy ha a kata adózási módot választja, akkor az csak az egyéni vállalkozására terjed ki, az őstermelői tevékenységre nem. Őstermelőként van a 8 millió forintos értékhatár – támogatások nélkül –, melynél a kistermelői költségátalányt még igénybe lehet venni. Az ő bevétele meghaladná a 8 millió forintos őstermelői bevételt és elgondolása szerint (több kollégájával egyetemben – ügyvédek plusz őstermelők) beleférne a 12 milliós értékhatárba, melyet a kata nyújt. Hiába mondom el nap mint nap az álláspontomat ebben a témában, hogy külön kezeljük a két tevékenységet, és a kata csak az ügyvédi tevékenységre alkalmazható, hajthatatlanok. Ezért fordultam Önökhöz, hogy megerősítést kérjek és esetleges álláspontjukat megküldenék részemre. Nagyon sürgős lenne, köszönöm!

Bevételi határ katásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás egyéni vállalkozó, aki felújításokkal foglalkozik. Van egy bevétele, amely 2017.12.20-ai keltezésű és teljesítésű, fizetési határidő 2018.01.04-e. 2018-ban el is utalták neki, ez alapján a bevétele a 2018. évhez fog tartozni. Áfa szempontjából nem vagyok biztos. Jól gondolom, hogy mivel 2017. decemberi teljesítésű a számla, az áfa teljesítése számít, tehát nem a 2018. évhez tartozik, mert ezzel sajnos átlépné a 8 millió forintos alanyi mentes határt. Köszönöm szépen a segítségét!

Családi gazdaság – áfakör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy alanyi mentes, ötfős családi gazdálkodó, aki még az öt fővel is valószínű, hogy túllépi a fejenkénti 8 millió forintos árbevételi határt. Ha túllépik, akkor kötelező belépniük az áfakörbe, vagy rájuk valamilyen különleges jogszabály vonatkozik? Előre is köszönöm segítségüket! Német Tünde

Katás – áfa Kérdés

Katás bt. jelenleg alanyi mentes. Előzetes kalkuláció szerint az éves árbevétele 8,4 millió forint lesz. Hogyan kell az utolsó számlát kiállítani, s maradhat-e a következő évben alanyi mentes?

Családi gazdálkodó és a visszlízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdálkodó szeretne visszlízing keretében termelő gépet vásárolni. A finanszírozó bank javasolta ezt a megoldást neki. A kérdésünk az lenne, hogy abban az esetben, ha a családi gazdálkodó ezt a termelő gépet költségként nem számolja el, és értékcsökkenést sem számol el rá, akkor az érte kapott bevétel nem számít bele a gazdaság bevételébe, így a 8 millió forintos korlátba sem? A családi gazdálkodó áfaalany, az áfát természetesen megfizetné az értékesítés után.

Kata bevételi határ Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik továbbképzésen az hangzott el, hogy ha egy napot is vállalkozunk, a katát egész hónapra meg kell fizetni, azonban a bevételi határ összegénél az arányosítást figyelembe kell venni napokban. A kata információs füzetekben is úgy szerepel, hogy ha megfizette a főállású kata havi összegét, akkor arra a hónapra az egymillió forint bevételi összeget veheti figyelembe. Tegyük fel a vállalkozást befejezte valaki június 10-én, és arra a katát teljesen megfizeti, a bevétele összesen hatmillió forint lehet. Az előadó szerint nem, ebben az esetben napokra arányosítani kell, és kevesebb lehet a bevétele. Köszönöm válaszát.

Főállású katás táppénzen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérném szíves segítségét. Alanyi adómentes, főállású katás egyéni vállalkozó (kettő, napi 8 órás munkavégzésre bejelentett alkalmazottal is rendelkezik) az elmúlt 2,5 hónapban folyamatosan táppénzen volt. Emiatt 2 havi 50 ezer forintos kataösszeget nem fog befizetni. Kérdésem az lenne, hogy a 8 milliós éves alanyi mentes korlátnál kalkulálhatok-e 8 millióval, vagy csak 10 hónapnyi arányos résszel? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel!

Eva-bevételi határt meghaladó evaalany helyi iparűzési adója Kérdés

Tisztelt szakértő! Volt eva-alany ügyfelem tavaly december közepén túllépte az eva-bevételi határt, emiatt kényszerült kilépni az eva hatálya alól. Az evát 30 millióig 37, a feletti részre 50 százalék adóval megfizette és visszatért a társaság adó hatálya alá. Az eva-időszak lezárásakor záró helyiadó-bevallást adtunk le a teljes evaalap 50 százalékát tekintve adóalapnak, amire most reagált az önkormányzat, hogy nem fogadja el, mert szerintük ha túllépte az eva bevételi határt, nem adózhat ilyen módon. Kérem szakértő véleményüket, köszönettel: Pócsföldi Zoltánné

Alanyi adómentesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Alanyi adómentesség esetén a 8 millió forintos határba beleszámít-e a kölcsön után kapott kamat összege? Például az árbevétel 7 millió 800 ezer forint volt, és a kölcsönadott pénz után kapott 210 ezer forint kamatot. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel. T.Mária

Kata – 1 millió forint bevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megerősítést szeretnék kérni. Jól gondolom-e, hogy ha egy katás vállalkozónak 2017. évben pontosan 1 millió forintot fizetett ki a cég, nem többet, és nem is kevesebbet, akkor nincs adatszolgáltatási kötelezettsége ezzel a vállalkozóval kapcsolatban? Több számlát figyelembe véve ez pont 1 millió forint volt. Illletve még egy kérdés egy másik katás vállalkozóval kapcsolatban: jól gondolom e, hogy ha egy áfa alá bejelentkezett katás vállalkozónak azért fizetett ki a cég 1 millió forintnál többet, mert áfás, de a nettó összeg 1 millió forint alatt van, akkor nincs adatszolgáltatási kötelezettsége a cégnek ezzel a vállalkozóval kapcsolatban? Tekintettel arra, hogy az áfa nem a vállalkozó bevétele.

Mezőgazdasági őstermelés – bevételi értékhatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermeléssel, az szja-törvény 6. számú melléklet I./c és a III. őstermelői tevékenységet közös őstermelői igazolvány alapján folytató családtagok bevételének, családtag/fő értelmezéséhez kérném a segítségét. Őstermelői igazolvány, engedélyek érvényessége rendben, közös őstermelői igazolványba bejegyzett családtagok száma 3 fő. A 6. számú melléklet I./c szerint közös őstermelői tevékenységként saját gazdaságban termelt szőlőből bort készítenek, amit termelői borkimérésben értékesítenek. Az értékesítésből származó, közösen elért összes bevétel eddig nem haladta meg a 7 millió forintot éves szinten. Kérdésem az, hogy az évi 7 millió forint bevétel magánszemélyenként 7 millió Ft/év, így a közös őstermelői igazolvány alapján összesen 21 millió Ft/év, vagy nem tagonként értendő, hanem összesen 7 millió Ft/év bevételi értékhatárral lehet számolni a közös őstermelői igazolvány alapján? Válaszát köszönöm!

Katás – áfafizetés Kérdés

Szeretnék érdeklődni, hogy ha a katás adózó bevétele eléri a 8 millió forintot, akkor utána hogyan módosul az adófizetési kötelessége az adott évben, illetve az hogyan befolyásolja a következő évét? Tegyük fel, hogy 12 millió forint az éves bevétele, akkor abból mennyit kell adó/áfa formájában kifizetni? Nem tudom, hogy fontos-e, de a tevékenység mérnöki szolgáltatás, tehát nincs árucsere.

Alanyi mentesség értékhatáránál figyelembe veendő bevételek Kérdés

Az alanyi mentesség értékhatárának számításakor figyelembe kell venni az adómentes ingatlan-bérbeadásból származó bevételt?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Céges autó magánhasználatra

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Többes jogviszony, bejelentés

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink