876 találat a(z) bevétel cimkére
Biogazdálkodási támogatás, ökologiai áttérés támogatás elszámolása az őstermelőnél és a katásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segitséget szeretnék kérni a biogazdálkodás támogatás, és a VP-M11.1.1-ökológiai áttérés támogatás elszámolásához. Az őstermelőnél és a katásnál bevételként kell-e elszámolni? Előre is köszönöm a segítséget. Tisztelettel Kutasi Gabriella
Katás egyéni vállalkozó: bevétel-e a támogatás? Cikk
Az Adózóna olvasója tudni szerette volna, hogy bizonyos támogatások a katás egyéni vállalkozó bevételének számítanak-e. Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.
Nagyot zuhant az Apple részvényeinek árfolyama Cikk
Csökkentette az elmúlt negyedévre vonatkozó bevételi várakozásait szerdán az Apple, elsősorban a gyenge kínai eladásokra hivatkozva, és arra, hogy a vártnál kevesebben váltottak az új iPhone-modellekre. A bejelentés hatására nagyot zuhant az Apple részvényeinek árfolyama.
Eva bevétel megszerzésének időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem segítségét. Minden évben kételyem támad az eva-feltöltést követően, hogy a bevételi nyilvántartást vezető bt. decemberben kiállított számlája (tanácsadásról), melynek teljesítési ideje december, de fizetési határideje január, és az összeg csak januárban jelenik meg a számlán, akkor melyik év bevételéhez tartozik? Köszönettel
Twitch bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan adózik az alábbi eset? Magánszemély a Twitchen streamel, játékát stb. közvetíti. Ezért a Twitch a nézettség után fizet neki. Emellett a nézők donatelhetnek (adományozhatnak) neki, melyet pénzben meg is kap. Milyen jövedelemnek minősül a fenti eset? Ugyanez a magánszemély kifizetést kaphat egy magyar cégtől, aki a magánszemély logójával ellátott termékeket értékesítik. Az eladott termékek után kaphat kifizetést. Kérdésem, hogy mindkêt esetben kell-e vállalkozói igazolvány, magánszemély adószám, vagy magánszemélyként adózhat? Mindkét eset milyen adót visel, kell-e közösségi adószám? Az általam ismert NAV tájékoztató nem ezt az esetet taglalja teljesen. Köszönöm
Ingatlan bérbeadása 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az új, 2019-es jogszabályt jól értelmezem-e? Bevételek: csak a bérbeadásból származó (a rezsi nem) Kiadások: amortizáció plusz rezsi (vagy ez ebben az esetben kiadásként nem számolható el?), plusz egyéb kiadások (például karbantartás). A 14 százalékos eho továbbra sem fizetendő, 1 millió feletti bevétel esetén sem? Válaszait köszönöm. Üdvözlettel.
Katás alvállalkozók Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy katás alvállalkozói szerződést munkaszerződésnek tekint a NAV, akkor hogyan tekint a korábban kifizetett alvállalkozói díjra? Azt nettó vagy bruttó munkabérként kell figyelembe venni? Van-e erre jogszabály? Köszönettel: Böbe
Csed alatt szerzett ingatlan bérbeadási bevétel adózása Kérdés
Egyéni vállalkozó, csed ellátást fog kapni, ingatlan bérbeadásból származó bevétele van (az ingatlan vállalkozói tulajdon). Hogyan kell adóznia a csed, gyed, gyes alatt az ebből származó bevétel után? A költségelszámolás változik-e?
Közös őstermelés: bevételek és költségek megosztása változó létszámnál Cikk
Hogyan kell megosztani a családtagok között a bevételt és a költségeket, ha a közös őstermelésben év közben többször változott a részvevők összetétele? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.
Katás egyéni vállalkozó de minimis támogatás (reklámadó) Kérdés
Alanyi mentes katás egyéni vállalkozónak csak internetes Google AdSense hirdetésekből van bevétele. Éves bevétele 12 millió forint körül van, ami nem éri el a 100 millió forintot, tehát de minimis támogatásként nem fizet reklámadót (7,5%). Kérdésem, hogy ez a de minimis támogatás kiadózói bevételnek minősül-e? Tehát ezt még pluszban hozzá kell számolnia a bevételéhez? Kérem, a jogszabályi hivatkozásokat is legyen szíves megjelölni. Köszönöm válaszát!
Erdőgazdálkodó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van két testvér, közös tulajdonukban van egy erdő. Egyikük az erdőgazdálkodó, mindkettőjüknek van külön őstermelői igazolványa. Egy vállalkozóval kivágatják a fát, amit a vállalkozó meg is vásárol. Kérdésem, hogy az őstermelők a bevételükkel hogyan számolnak el, tekintettel arra, hogy csak az erdőgazdálkodó állhat üzleti kapcsolatban a vevővel, a másik tulajdonos nem. Hogyan kell számlázni annak, aki nem erdőgazdálkodó? Kiszámlázza a bevételt az erdőgazdálkodónak, az pedig továbbszámlázza a saját bevételével együtt a vállalkozónak? Ilyenkor az erdőgazdálkodónak a bevételi értékhatárba bele kell számolni a másik tulajdonos továbbszámlázott bevételét is? Válaszukat előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozók áttérése a kata hatálya alá Cikk
Mivel kell azonnal elszámolnia azonnal, és mit cipel magával egy ideig az egyéni vállalkozó, ha ezentúl katázni szeretne? Összefoglaltuk a bejelentéssel, a bevételekkel, a kintlévőségekkel, kedvezményekkel, támogatásokkal összefüggő legfontosabb tudnivalókat.
Közös őstermelői tevékenység változtatása év közben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közös őstermelői igazolvány alapján gazdálkodott 2018-ban egy házaspár. Májusban bevették az unokájukat. A férj augusztusban elhunyt. Az új igazolványt csak a feleség váltotta ki, az unoka már nem volt benne, majd szeptemberben bevette a fiát, azóta ketten vannak bejegyezve a közös őstermelői igazolványba, Hogyan kell megosztani a bevételt az alábbi esetben: július 31-éig a bevétel 3 millió forint, augusztusban nem volt bevétel, szeptemberben 2 millió forint.Időszakokra kell bontani a bevételt és csak annak kell számolni, aki akkor éppen az őstermelőiben szerepelt? A költségekre is ez vonatkozik? Köszönettel Nagyné
Őstermelő – kárenyhítő juttatás Kérdés
2017-ben az őstermelő megfizette a kárenyhítési hozzájárulást. 2017-ben elemi kár sújtotta, és 2018 márciusában kárenyhítő juttatást kapott. Kérdésem: a juttatás minek minősül, hogyan számít be az őstermelő bevételébe, támogatás vagy bevétel, és az áfa alanyi mentes határába beszámít e? Emiatt be kell-e lépnie az áfakörbe? Köszönöm a választ.
Pályázati részteljesítés bevételkénti figyelembe vétele Kérdés
Cégünk 2018 évben 40 millió forint pályázati forrást nyert GINOP pályázat keretében. A pályázati forrás 50 százalékára az előleg lehívása december hónapban megtörtént. 2019. januárban a pályázat első mérföldkövének elszámolása is várhatóan megtörténik. Az ekkorra megérkező eszköz értéke a teljes pályázati forrás értékének több mint 50 százaléka, így a kiírás szerint további 40 százalék még lehívható. Erre a lehívásra akkor van lehetőség, ha a pályázat első mérföldkövével hiánytalanul és pontosan elszámolunk (részteljesítés történik). A mérlegkészítés időpontjáig várhatóan a pályázat ezen részének utalása is megérkezik. A pályázat támogat tárgyieszköz-beszerzést, valamint a beruházáshoz kapcsolódó munkabér költségét is. A foglalkoztatáshoz kapcsolódó létszámnövelés már 2018. szeptember hónaptól teljesített. Tehát a 2019. januárban a teljes pályázott tárgyieszköz-beszerzés 90 százalékának, míg a már 2018. évben felmerült bérköltség 100 százalékának (mely a teljes vállalt létszámnövekménnyel érintett bérköltség 30 százaléka) elszámolása történik. Kérdésem, hogy a számviteli törvény változása kötelezővé teszi-e 2018. évre a pályázati részteljesítés elszámolásához kapcsolódó összeg bevételként való figyelembe vételét? Tekintettel arra, hogy a pályázat szerinti bérköltség 30 százaléka költségként elszámolásra került 2018. évben, nagyon fontos, hogy a 2019. januári részteljesítéskor elszámolt pályázati forrás a feltöltési kötelezettségnél figyelembe vehető-e, illetve kötelező-e figyelembe venni.