817 találat a(z) bejelentés cimkére

NAV-tájékoztató az elektronikus ügyintézésről és a nyomtatványokról Cikk

Tájékoztatókat tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az állami adóhatóság előtti elektronikus ügyintézés általános szabályairól, valamint a NAV által rendszeresített ÁNYK űrlapok elektronikus úton történő benyújtásának módjáról, illetve a képviselet bejelentéséről.

NAV-tájékoztató a nyugdíjas munkavállalók tb-kötelezettségéről Cikk

A rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2018. évi CXV. törvény (Riasztv.) 27. paragrafusa módosította a saját jogú nyugdíjas munkavállalók társadalombiztosítási jogállására vonatkozó szabályokat.

Sürget az idő: dönteni kell eváról, kiváról, áfáról Cikk

December, a naptári év utolsó hónapja nem csak a téli ünnepek közeledtét jelenti, és nem csak – a naptári évvel megegyező üzleti évet alkalmazó vállalkozásoknál legalábbis – az üzleti év zárásával kapcsolatos feladatok, tennivalók kerülnek ilyenkor a pénzügyi vezető, ügyvezető asztalára.

Nem jelentkeztek be a NAV-hoz, feketelistára kerültek Cikk

Közzétette honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az adóhatósághoz teljesítendő bejelentkezési kötelezettségüket elmulasztó adózók legfrissebb listáját, amelyen összesen 17 magánszemély szerepel névvel és címmel.

Árgus szemekkel figyeli a Nébih a tűzifát árusítókat Cikk

Két tűzifa- és egy fűrészáru-kereskedés működését függesztette fel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), mivel a telephelyeken nem volt nyomon követhető a faanyagok eredete – közölte a Nébih.

Cégkapu kötelező használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! A január 1-jétől érvényes kötelező cégkapuhasználat az adóbevallások beküldését illetően mit jelent? Arra gondolok, hogy a korábban EGYKE nyomtatványon beküldött meghatalmazások továbbra is érvényesek maradnak, vagy kell valamilyen új bejelentést tenni? Válaszát előre is köszönöm. W. József

Evás, munkaviszonyos, nyugdíjas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó dec ember 1-jétől nyugdíjas, december 2-ától munkaviszonyos, egyébként evás munkaviszonyos volt december 1-je előtt. Hogyan kell bejelenteni és milyen nyomtatványon a jogviszonyát, és hogy kell utána fizetni a járulékokat, és a 7320 forintot? Válaszukat előre köszönöm.

Bejelentés és bevallás időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves segítségét. Adott egy adószámos magánszemély, aki számlát állít ki kft. részére fordításról. A fordítás időszaka 2018. 10. 01-től 2018. 10. 25-ig tarott. Ezt követően az adószámos magánszemély 2018. 11. 05-én kiállítja a számlát 15 napos fizetési határidővel, amit kifizető 2018. 11. 20-án kiegyenlít. A magánszemély jövedelme meghaladja a minimálbér 30 százalékát, ezért a kifizető levonja a járulékokat (32 százalék), megállapítja a közterheit, így teljesíti a kifizetést. Mivel a fenti eset biztosítási jogviszonyt keletkeztet, a biztosítási jogviszonyt 18T1041-en 2018. 10. 01-2018. 10. 25. időszakra jelentem be. Ugyanakkor a kifizetés miatt (2018. 11. 20.) a járulékokat a 11. havi 08-as bevallásban szerepeltetem. Így maga a biztosítási viszony és annak járulékai 2 külön hónapot érintenek, adatszolgáltatás ügyileg nincsenek szinkronban, szerintem. Kérdésem, hogy T. Szakértő szerint helyesen járok-e el, vagy hogyan lehetne ezt szabályosan kivitelezni (bejelentés, bevallás)? Válaszát előre is köszönöm!

Számlázóprogram bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő kérdésben. Egy általam könyvelt társaság új pénztárgépet vásárolt. A gép természetesen NAV engedéllyel rendelkezik. A pénztárgép alapból tartalmaz egy számlázóprogramot. Kértem a pénztárgép értékesítőjét, hogy adja át részemre a számlázóprogram adatait, hogy be tudjam jelenteni a NAV felé. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy ezt nem kell megtennem, mivel a pénztárgépbe beépített számlázóprogramok esetében erre nincs szükség. Sajnos nem találtam erre vonatkozó állásfoglalást. Helyes ez az információ? Várom szíves válaszát. Havasi Györgyi

Kivaalanyiság keletkezése Kérdés

Tisztelt Adózóna! A kivatörvény 19. § (4) bekezdéseben mit jelent a "végrehajtható adó- és vámtartozás"? Cégünknek (1millió forintot meghaladó) tartozása és túlfizetései is van, teljes egyenlege túlfizetést mutat. Jogszerűtlen így a kiva-bejelentés? Köszönettel NH

Megbízási jogviszony bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk megbízási szerződést kötne egy magánszeméllyel, aki máshol munkaviszonyban áll. Várhatóan éven túli időszakra. A kifizetést negyedévente tervezzük, amely meghaladja a minimálbér havi összegének 30 százalékát. Kérdésem, hogy elég jelenteni a 18T1041-es és a 1808-as bevalláson a kifizetés napjára a megbízási jogviszonyt, majd kijelenteni és a következő negyedéves kifizetéskor ismét bejelenteni, vagy a szerződés megkötésekor bejelentem a T1041-es nyomtatványon majd a 1808-as bevallásokon a kifizetés hónapjában bevallom az összegeket, amikor nem történt kifizetés nullás lesz a 1808-as? Köszönöm válaszát!

Saját jogú nyugdíjas munkavállaló bejelentése Kérdés

Jutalomkifizetés szülési szabadság alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő(k)! Munkavállalónk 2018. november elejétől szülési szabadságát tölti, cseden van. A cégvezetés tervei szerint az év végi jutalmak kiosztásánál ő is részesülne jutalomban. A jutalom kifizetése decemberben történne, cégünk nem (tb) kifizetőhely. Kifizethető-e a jutalom munkavállalónknak a szülési szabadság alatt, miközben cseden van? Amennyiben igen, milyen járulék- és adóvonzatai vannak, illetve a kifizetés befolyásolja-e bármilyen formában a csed folyósítását? A jutalomkifizetést kell-e valamilyen módon jelezni a csedet folyósító intézménynek? Segítségüket előre is köszönöm.

Jegyzett, de be nem fizetett tőke teljesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Úgy tudom, hogy a jegyzett tőke emelése az eredménytartalékból, illetve a tag által nyújtott tagi hitelből egyaránt lehetséges. Az lenne a kérdésem, hogy a jegyzett, de be nem fizetett tőke teljesítésére is van lehetőség ezekből a forrásokból? Köszönettel.

Egy munkaviszony, két munkakör bejelentése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft.-ben van két tag. E két tag egyben ügyvezető is. Az ügyvezetés mellett HR-tanácsadást végeznek más cégeknek. Készült egy munkaszerződés, melyben munkakörként a HR-tanácsadó és az ügyvezetői feladatok is feltüntetésre kerültek. A munkaköri leírásban is világosan, egyértelműen ki lett kötve, hogy a HR-tanácsadói feladatok mellett a cég ügyvezetését is el kell látniuk. Mindezt napi 4 órában, bár az ügyvezető munkaidejét külön nem határozták meg, mert jelentéktelen, és nem is lehet meghatározni egy ilyen kis cégnél. Kérdés: 1.) Helyes-e, hogy csupán egy munkaszerződés készült a két munkakörre? 2.) Helyes-e, hogy a 1041-es bejelentésen csak a HR-tanácsadó FEOR-száma került bejelentésre? 3.) Ha nem helyes, akkor az adóhatóság kifogásolhatja-e ezt, és például tekintheti-e úgy, hogy ügyvezető szempontból nem történt meg a bejelentés? Az adóhatóság minősítheti-e társas vállalkozónak ezt a tagot amiatt, hogy csak egyetlen munkaszerződésbe lett belefoglalva az ügyvezetői feladatok ellátása, de csak egy FEOR lett jelentve?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesités

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Bizalmi vagyokezelés „hozam előleg” kiadás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Utalvány

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink