8 találat a(z) acéltermékek cimkére

Adok-kapok az EU és Oroszország között, döntött a WTO Cikk

Jogellenesnek nyilvánította a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) a könnyű haszongépjárművekre kivetett orosz dömpingellenes vámokat, vagyis az Európai Uniónak adott igazat a vitában. Ugyanakkor Oroszország a hidegen hengerelt acéltermékeire kivetett európai uniós dömpingellenes intézkedések miatt fordult a WTO-hoz.

Pénztárgép-használati kötelezettség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk acéltermékek nagykereskedelmével foglalkozik. Van azonban egy bizományosi szerződésünk egy kovácsüzemmel, ahol a cégünk acéltermékeit a kovácsüzem a nevünkben értékesíti, amiről a mi nevünkben számlát bocsát ki a vevők részére. A vevők többsége maga is vállalkozó, azonban néhány esetben előfordul, hogy magánszemélyek is vásárolnak tőlünk a korábban leírtak alapján. A kérdésem az lenne, hogy ez a kereskedelem megalapozza-e a pénztárgép-használati kötelezettséget cégünk részére (a kovácsüzem a mi nevünkben állítja ki a számlákat), és kiskereskedelemnek minősül-e? Az NGM-rendelet alapján az 1. számú melléklet c) szerint nem minősülne a 4612-es tevékenységünk ennek. Azonban ha a 47 TEÁOR osztályt nézem, oda besorolható-e, vagy a KSH-kiadvány alapján az ezen ágazatban értékesített áruk a fogyasztási javakra korlátozódnak, és általában nem kerülnek kiskereskedelmi forgalomba? Egy acélrúd értékesítése tekinthető-e fogyasztási javak értékesítésének? Válaszukat előre is köszönöm!

Fordított adós termékértékesítéshez kapcsolódó szolgáltatás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Acélterméket számláztak be a cégünknek, amely a fordított adózás hatálya alá esik. A számlán külön sorban áfásan számlázták le a kapcsolódó szolgáltatásokat: szállítási költség, csomagolási díj, útdíj. Véleményem szerint ezek a szolgáltatások mellékszolgáltatásnak minősülnek, és osztják a termékértékesítés áfajogállását, vagyis fordított adózással kellene a számlán feltüntetni. Több cég is számláz részünkre ilyen termékeket, és eltérő a gyakorlat. Van, amelyik áfásan számlázza ezeket a szolgáltatásokat, van, amelyik fordított adózással. Melyik a helyes? Segítségét előre is köszönöm.

Határozott időre történő elszámolás fordított áfás terméknél Kérdés

Cégünk fordított áfás acéltermékeket értékesít és vesz is határozott időre történő elszámolással. A január havi kiszállításokat február 5-én kiszámlázza 60 napos fizetési határidővel. Számláján a teljesítés – megegyezően a lejárattal – április 5-e. Tekintettel az áfa tv. 60. §-ra, melyik időszaki áfabevallásba teszi be a vevő, illetve az eladó az ügyletet? A lejárat szerinti áprilisiba, vagy a teljesítést követő hónap 15-ei (a számla átvételével egyező) februári időszakba?

Acéltermék fordított áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Acéltermék értékesítése felszámolás alatt lévő cégnek fordított áfával történik-e? A fordított áfával kapcsolatos nyilatkozat aláírása/kitöltése kötelező, vagy alánlott és célszerű? Köszönjük a választ.

Acéltermék fordított adózása és számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Épületgépészeti cég acélterméket vásárol tartószerkezetek készítéséhez, mely az ipari gép berendezés üzembe helyezése 3320 tevékenység alá esik. Mivel a technológiai rendszer része az acél tartószerkezet, ezért az ajánlatok végösszegét már áfásan számláznánk tovább, mivel nem építőipari fordított adózású tevékenységhez használjuk. Az acéltermék-forgalmazó cég egy nyilatkozatot küldött az áfás számlázás lehetőségére, ebben az esetben ez választható lenne számunkra? Előre is köszönöm a válaszát! Üdvözlettel. Lendvai Rolandné

Fordított áfa Kérdés

Két kérdésem volna a fordított áfával kapcsolatban: Egy áfakörbe tartozó vállalkozás az áfatörvény 6/B mellékletében szereplő acélárut szerez be, melyről fordítottan adózó számlát kap. A beszerzett áru 50 százalékát beépíti más termékbe, és így értékesíti, erről áfás számlát állít ki. A másik 50 százalékot továbbértékesíti, melyről ő is fordítottan adózó számlát állít ki. Első kérdésem, hogy megfelelő-e így a számla kiállítása? Második kérdésem: az áfabevallásban a beszerzett, Fad-os számla áfáját befizetendő áfaként bevallom, ugyanakkor a levonható áfába a teljes összeget beállíthatom-e? Márkus Jánosné

Acéltermékek adózása 2015 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 2015. 01. 01-től a vas- és acéltermékek értékesítésére fordított adózást léptetett hatályba. A NAV honlapján megjelent általános tájékoztatókat és részletes iránymutatásokat megismertem. Az iránymutatás alapján az a vas- és acélipari termékek kereskedelmével foglalkozó vállalkozás, amely megvásárolja ezen termékeket, majd azokat változatlan formában adja tovább, fordított adózással köteles ezen értékesítéseit kezelni, a törvényben meghatározott vevők esetében. Amennyiben a vevők kérésére szemcseszórást, fúrást, darabolást, ultrahangos vizsgálatot, illetve repedésvizsgálatot elvégezve adja el a termékeket a gazdálkodó, akkor fordított adózást köteles-e alkalmazni az eladások után, ha – ezen szolgáltatások értékét beépíti a termékek eladási árába, – ezen szolgáltatások értékét külön tételként az adott vas- és acélipari termék eladásával együtt számlázza ki? Kérem iránymutatásuk szíves megadását. Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink