5667 találat a(z) NAV cimkére

Cikk

Számos kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy a szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel élő foglalkoztatók az adókedvezményt miként érvényesíthetik tovább (illetve továbbra is érvényesíthetik-e?) a szakképzési hozzájárulás vonatkozásában, figyelembe véve a szakképzési törvény (2019. évi LXXX.) július 1-jén hatályba lépett módosításait. A jogalkalmazói bizonytalanság a korábbi gyakorlat miatt érthető, ráadásul a NAV ügyfélszolgálatai sem adnak egyező válaszokat a kérdésre.

Cikk

Zöldhatár-ellenőrzésen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai és a rendőrök többször találkoztak drónt és pilóta nélküli repülőgépet használó csempészekkel, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján.

Cikk

Bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat hét, köztük egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) vezető beosztásban dolgozó ember ellen a Központi Nyomozó Főügyészség a Fővárosi Törvényszéken.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft. üzletrészvásárlás/átadás adózása

Lucz Zoltánné

adószakértő

Kapcsolt vállalkozás

Kiss Péter

adószakértő

TruTax Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink