1034 találat a(z) Nébih cimkére

Méheknek szánt újabb készítmény lett tiltólistás Cikk

Újabb, kifejezetten mézelő méheknek szánt állatgyógyászati készítmény vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A Destruktor 3,2 százalékos koncentrátumban – hasonlóan az United Pharma több más készítményéhez – fipronil szennyezést mutatott ki a hatóság laboratóriuma. A kivonás a termék minden gyártási tételére vonatkozik.

Disznóvágás, vadászat: így védekezhet a trichinellózis ellen Cikk

A téli hónapok kedveznek a vadászatnak, egyben ez a hagyományos disznóvágások jellemző időszaka. A sertések és vaddisznók házi körülmények között történő feldolgozása azonban veszélyeket is rejthet, amelyekre érdemes odafigyelnünk az egészségünk megóvása érdekében. E veszélyek egyike a trichinellózis (izomférgesség), amellyel kapcsolatban összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat – írja honlapján a Nébih.

Január 31-éig kell utalni az élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletét Cikk

Január 31-éig kell befizetni a 2018. évi élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletét – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Méhészek, figyelem! Megtiltotta a Nébih az Oxxovar 5 százalékos oldat felhasználását Cikk

Több gyógyszerformára érintően is felfüggesztette az United Pharma Kft. gyógyszergyártási tevékenységét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2019. január 25-én. Az intézkedésre azután került sor, hogy a cég több állatgyógyászati készítményében is fipronil szennyezést mutatott ki a hatóság, olvasható a Nébih honlapján.

A Nébih visszahívta az Oxxovar 5% oldat gyógyhatású készítményt Cikk

Fipronil szennyezés miatt megtiltotta a mézelő méhek kezelésére szolgáló Oxxovar 5%-os oldat összes gyártási tételének forgalmazását, felhasználását és felhasználói szintig kivonta a terméket a piacról a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az oxálsav tartalmú gyógyhatású készítmény a mézelő méhek varroa atka okozta fertőzésének kiegészítő kezelésre szolgál. Fontos, hogy a varroózis gyógykezelése, illetve kiegészítő kezelése más, hasonló javallatú állatgyógyászati készítményekkel és gyógyhatású termékekkel továbbra is megoldható.

Nem jelölt szulfit citromlében Cikk

A német hatóság Piacelli márkájú citromlé koncentrátumokban szulfitot mutatott ki, amely a termék jelölésen nincs feltüntetve. A Nébih az osztrák hatóság információja alapján a RASFF-on keresztül értesült a problémáról – írja honlapján a Nébih.

Citromlevek minőségét ellenőrizte a Nébih Cikk

13 citromlé komplex vizsgálatát és ellenőrzését végezték el a szakemberek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Szupermenta programjában. Bio és sűrítményből készült gyümölcslé egyaránt akadt a tesztelt termékek között. A hivatal munkatársai laboratóriumban ellenőrizték többek között a növényvédő- és tartósítószerek jelenlétét, a termékek vitamin- és citromsav-tartalmát, valamint pH értékét. A citromlevek élelmiszerminőségi- és biztonsági szempontból megfeleltek, de 8 esetben a kisebb súlyú jelölési hibák miatt hatósági eljárás indult, olvasható a Nébih honlapján.

Karbantartás lesz a Nébih-nél Cikk

Karbantartás miatt pénteken rövid időre nem lesz elérhető a Nébih ügyfélprofilja – közölte honlapján a hivatal.

Csaknem 1800 tonna élelmiszer kivonását kezdeményezte tavaly a Nébih Cikk

Az idei évtől június 7-e a biztonságos élelmiszerek előnyeiről szól majd. A tematikus világnap szükségességével először 2015-ben kezdtek el foglalkozni a szakemberek, végül az ENSZ 2018. december 20-án elfogadta a javaslatot. Az Agrárminisztérium, a magyar élelmiszerlánc-biztonságért felelős és az iránt maximálisan elkötelezett szervezetként, üdvözli az Élelmiszerbiztonsági Világnap bevezetését – fogalmazott a döntés kapcsán Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, olvasható a Nébih honlapján.

8 millió forint bírságot szabtak ki a téli élelmiszer-ellenőrzés során Cikk

Avas dióbelet és a megengedettnél magasabb morfin tartalmú étkezési mákot is találtak a Nébih szakemberei a téli szezonális ellenőrzés során. A szabálytalanságok többsége jellemzően enyhébb, írásos figyelmeztetést vont maga után. Országszerte összesen 3312 ellenőrzés, 117 figyelmeztetés, 14 tevékenység-korlátozás, valamint 125 darab – összesen 8 065 154 forintnyi – kiszabott bírság lett a téli szezonális mustra mérlege.

Étrend-kiegészítő visszahívását rendelte el a Nébih Cikk

Gyógyszer-hatóanyag jelenléte miatt egy étrend-kiegészítő azonnali hatályú forgalomból történő kivonását és a fogyasztóktól való visszahívását rendelte el a hét elején a Nébih. Az étrend-kiegészítők élelmiszernek minősülnek, azokban a gyógyszer-hatóanyagok jelenléte szigorúan tilos, keringési, illetve idegrendszeri problémát okozhatnak – emlékeztet honlapján a hivatal.

Erdőgazdálkodók figyelem: fontos változás a papírmunkában! Cikk

2019. január 1-jétől már csak az új típusú műveleti lap tömbök használhatók. A régi típusú műveleti lap tömbök befejezését – attól függetlenül, hogy azok teljesen beteltek-e – a hatóság felé be kell jelenteni – közölte honlapján a Nébih.

Állati melléktermékek: változtak a bevallási előírások Cikk

Megkezdődött a 45/2012. (V. 8.) VM rendelet által előírt állati melléktermék bevallási időszak az elmúlt évre. A 2018. évre vonatkozó bevallási időszak 2019. január 1-jétől 2019. március 1-éig tart – emlékeztet portálján a Nébih.

32 pezsgőt bontottak az ellenőrök Cikk

Az év végéhez közeledve ezúttal egy igazi ünnepi termékkört, az édes fehér pezsgőket vizsgálta Szupermenta programjában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A szakemberek 32 különböző alkoholos italt ellenőriztek. Laboratóriumban vizsgálták – többek között – a pezsgők alkohol-, cukor- és savtartalmát, széndioxid-tartalmát, valamint ellenőrizték azok jelölését is. Élelmiszerbiztonsági szempontból minden termék megfelelt a jogszabályi előírásoknak, jelölési hiba miatt azonban egy esetben intézkedni kellett, közölte honlapján a Nébih.

A tavalyinál is több élelmiszer-ellenőrzés zajlott le december első felében Cikk

Országszerte összesen 2100 ellenőrzést folytattak le a szakemberek a téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első időszakában, ami az előző évhez képest mintegy ötszázzal több vizsgálatot takar. 2018. december 16-áig a feltárt szabálytalanságok miatt az ellenőrök 62 alkalommal figyelmeztetést, 14 esetben a tevékenység korlátozását, míg 67 ügyben – 4,1 millió forint nagyságrendben – bírság kiszabását alkalmazták szankcióként – írja honlapján a Nébih.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garázs bérbeadása

Nagy Norbert

adószakértő

Képernyő előtti munkavégzés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink