8 találat a(z) MRP szervezet cimkére
MRP tartós tulajdonosi érdekeltség – tartási idő Kérdés
Adózási határidők 2021. február 1-7. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Adatszolgáltatási határidő Esemény
MRP vagyoni hozzájárulás II. Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2019_7_2_MRP_vagyoni_hozzajarulas_ymr Fenti kérdéssel kapcsolatban: Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm gyors válaszát. Még szeretném megkérdezni a fentiekkel kapcsolatban, hogyan kell könyvelni az MRP-szervezet kifizetését a szervezetben résztvevők részére (a javadalmazási politikájának megfelelően)? Az alapszabály így rendelkezik: „A résztvevő kizárólag az adózott eredménynek, illetve a saját tőkének abból a részéből részesedik, amely a résztvevőket azonos feltételekkel megillető pénzügyi eszközök hozamából és pénzre történő átváltásából ered”. (Esetünkben az MRP a zrt.-től kapott osztalékot „osztaná” ki a résztvevőknek.) A másik kérdésem, hogy ha a tag munkaviszony megszűnése miatt kilép az MRP-ből, a részére történő kifizetést miként könyveljük? Köszönöm!
MRP vagyoni hozzájárulás Kérdés
Könyvelési tételekkel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy helyesek-e a következők? Az MRP alapszabályában a következő szerepel: A zrt. mint alapító 1.500.000 db 100 forint névértékű törzsrészvényt bocsát rendelkezésre. A vagyoni hozzájárulás értéke: A nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás értéke megegyezik a szolgáltatás átadása napjára megállapítható piaci értékkel. T33/K411 375.000.000,- Ft ( ha 1.500.000 db*250 Ft piaci értékkel számolva) -> Bírósági bejegyzésig nem történt meg a törzsrészvény átadása -> Előtársasági időszakban könyvelve. (Az MRP szervezet az alapszabályának közokiratba foglalásától, vagy ügyvédi vagy kamarai jogtanácsosi ellenjegyzésétől (2018.10.29) kezdődően az MRP szervezet előtársaság működik. Bejegyzés időpontja 2019.02.06.) 2019-es évben könyvelhető: T17/K33 375.000.000,- Ft. Az alapító továbbá 1.000.000,- Ft készpénzzel járul hozzá az MRP létrehozásához és működéséhez, alapítói vagyonon felüli saját tőke javára kell jóváírni. T33/K411 1.000.000,- Ft T384/K411 1.000.000,- Ft. (az utalás még 2018-ban megtörtént) Kormányrendelet szerint: Induló tőkeként kell kimutatni a bírósági határozat jogerőre emelkedésének napjával az MRP szervezet létesítő okiratában (annak módosításában) meghatározott, az alapító, a résztvevő által alapítói vagyon címén rendelkezésre bocsátott pénzbeli és nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás, valamint az alapítói vagyonon felüli pénzbeli vagyoni hozzájárulás összegét. Köszönöm válaszukat!
MRP szervezet – adószám hiánya Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz: Egy zrt. létrehozott egy MRP szervezetet. A szervezet bejegyzésének dátuma a bíróságra: 2018. 10. 29. A bejegyző határozat 2019. 02. 06-án érkezett meg a vállalathoz. Az MRP alapszabálya szerint a nem vagyoni hozzájárulást (részvény) a bejegyzéstől számított 8 napon belül át kell adni. Az MRP-nek – technikai okok miatt – a mai napig nincs adószáma, így értékpapír-számlával sem rendelkezik, amelyre a nem vagyoni hozzájárulást átadhattuk volna. Kérdés: – a vállalat könyveiben a 2018-as évben kötelezettségként szerepeltetni szükséges-e a nem vagyoni hozzájárulást? Ha igen, milyen összeggel? (piaci érték, névérték, eladási érték) vagy (az adószám és az értékpapír-számla hiánya miatt) elegendő a 2019-es évben (a valós pénzügyi teljesítés évében) szerepeltetni a vagyoni hozzájárulás értékét? Köszönöm válaszát!
Új rendelet: ügyvédi és közjegyzői iroda, közalapítvány számvitele Cikk
A cikk az egyéb szervezetek közül a köztestület és a közalapítvány, a különböző (ügyvédi, szabadalmi ügyvivő, végrehajtói, közjegyzői) irodák, az MRP szervezet, a víziközmű társulat, a közhasznú szervezetként működő felsőoktatási intézmény, az az európai területi együttműködési csoportosulás, és az európai kutatási infrastruktúráért felelős konzorcium számvitelibeszámoló-készítési szabályait mutatja be a 2017-től hatályos kormányrendelet alapján.
MRP szervezet beszámolójának közzététele Kérdés
Egyszeres könyvvitelt vezető MRP szervezet (régi, nem a javadalmazási MRP) egyszerűsített mérleg- és eredménylevezetését kell-e valahol letétbe helyezni vagy közzétenni? Ha igen, akkor hová és hogyan?