496 találat a(z) INFLÁCIÓ cimkére
Árfigyelés: átlagosan 7 százalékkal mérséklődött a monitorozott élelmiszerek ára Cikk
Az indulás óta átlagosan 7 százalékkal mérséklődött az árfigyelőben szereplő élelmiszerek ára – állítja a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
Nagyon megdrágulhatnak jövőre az autópálya-matricák Cikk
Az elmúlt évek autópálya-matrica árváltozásait az infláció mértéke befolyásolta, azonban ez a tavalyi évben rendhagyó módon aránytalanul változott az egyes kategóriákban. A jövő évi matrica árai viszont ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – olvasható az a autopalyamatrica.hu oldalon.
Ki nyeri az infláció és a hitelkamatok versenyét? Cikk
Júliusban 17,6 százalék volt az éves áremelkedés, ez 2,5 százalékpontos csökkenést jelentett az előző hónaphoz képest. Ugyanakkor a lakossági hiteleknél ilyen mértékű kamatcsökkenést sajnos nem láthattunk. De tegyük a szívünkre a kezünket: az infláció szárnyalásakor is elmaradt a lakáshitelek, személyi kölcsönök drágulása az áremelkedés változásától. De akkor hogy áll ez a „verseny”? – írja a Bankmonitor.hu.
Romániában egyszámjegyűre lassult az infláció júliusban Cikk
Romániában tavaly február óta először ismét egyszámjegyűre lassult az éves infláció júliusban: az országos statisztikai intézet (INS) pénteken közzétett adatai szerint a múlt hónapban 9,4 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy évvel korábban – közölte az MTI.
Itt vannak a friss inflációs adatok: a tojásért 30 százalékkal többet fizetünk, mint egy éve Cikk
2023. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 17,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal nőttek, ezen belül viszont a ruházkodási cikkek 1,4, az élelmiszerek 0,9, a tartós fogyasztási cikkek pedig 0,5 százalékkal kevesebbe kerültek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Importőrök túlzó árazását vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal Cikk
Panaszeljárás keretében vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) egyes külföldön előállított élelmiszerek túlzó árazását, a versenyhatóság szakértői a magyar fogyasztók által széles körben vásárolt import termékekkel kapcsolatos piaci magatartásokat elemzik.
Lassul az infláció az eurózónában Cikk
Júliusban a piaci várakozásoknak megfelelő mértékben lassult az infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfői jelentése alapján.
Amikor a kevesebb több – Heti PénzPiac – 2023. 30. hét Cikk
Ha figyelemmel kísérjük az irányadó kamatok változását a fejlett világban és Magyarországon, akkor egymással ellentétes trendeket vehetünk észre. Míg az eurózónában és az USA-ban még mindig ütemesen emelkedik az alapkamat, addig itthon már a harmadik kamatvágást hajtotta végre az MNB az elmúlt két hónapban – írja a Global Tax-Office Kft. összefoglalójában, melyben a 30. hét pénzpiaci és gazdasági olyan eseményeit veszi sorra.
Új Prémium Magyar Állampapír: a még pár napig jegyezhető régivel sokkal jobban járnak a befektetők Cikk
A jelenleg elérhető prémium állampapírok forgalmazása lezárul, ezzel egy időben egy új, 10 éves futamidejű inflációkövető állampapír válik elérhetővé a befektetők számára – közölte tegnap az Államadósság Kezelő Központ. Az új papír esetében azonban nem csak a futamidő hosszabbodik meg, a kamat is alacsonyabb lesz, a kamatprémiumot ugyanis jelentősen lecsökkentik. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, mit jelent ez a befektetők számára.
Mennyi hitelhez elég az átlagbér? Cikk
A KSH adatai alapján májusban a kedvezmények nélküli átlagbér 377 600 forint volt. Ez egy év alatt 17,9 százalékos emelkedés, ami azonban elmarad a 21,5 százalékos inflációtól. A bérek vásárlóereje tehát csökkent a tavasz utolsó hónapjában, de vajon egy átlagos keresetű ember hitelfelvételi képessége is romlott? A kérdésre a Bankmonitor szakértői válaszolnak.
Stagnál az áfabevétel – Hol a pénz? Befuccsolt a kormány adópolitikája az infláció miatt Cikk
Egyre nagyobb bajban van a költségvetés az áfabevétel stagnálása miatt. A cégek mind több adót igényelnek vissza, a kisebb vállalkozóknál erősödhet az adóelkerülés, miközben a lakossági fogyasztás látványosan zuhan – írja a hvg.hu.
Lassult az euróövezeti infláció júniusban Cikk
Júniusban az előzetesen közöltnek megfelelően 17 havi mélypontra enyhült az éves infláció az euróövezetben, főként az energiaárak csökkenésének köszönhetően – derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Tovább drágulhatnak az albérletek Cikk
Fokozatos élénkülést mutat a kiadó lakóingatlanok piaca. A kínálat növekedése mellett a kereslet is felfutóban van, mindez a bérleti díjak gyorsulását hozhatja a felvételi ponthatárok kihirdetésével – írja az ingatlan.com legújabb elemzésében.
Nyugdíjemelés: már júniusban indokolt lett volna az elszálló infláció miatt Cikk
A legutóbbi kormányinfón elhangzottak szerint majd csak szeptemberben születhet döntés az esetleges évközi nyugdíjemelésről. A Bankmonitor számításai szerint viszont már júniusban indokolt lett volna egy 4,6 százalékos emelés annak érdekében, hogy a nyugdíjak – a törvényi előírásoknak megfelelően – megőrizzék a reálértéküket. Az egy hónappal frissebb inflációs adatok ismeretében ez a szám már 4,7 százalékra tehető.
10 százalék alá csökkent az infláció Csehországban Cikk
Júniusban 9,7 százalékra csökkent az éves szintű infláció Csehországban a májusi 11,1 százalékról – közölte a Cseh Statisztikai Hivatal Csütörtökön Prágában.