496 találat a(z) INFLÁCIÓ cimkére
A munkavállalók kétharmada szembesül azzal, hogy kevesebbet ér a fizetése Cikk
A dolgozók jelentős része tapasztalhatta, hogy az utóbbi években – főleg tavaly – csökkent a nettó keresete, vagy annak reálértéke. Vagyis a vágtató infláció mellett jóval kevesebbet tudott vásárolni a pénzéért, mint korábban. De van-e esély arra, hogy a vásárlóérték visszatérjen a korábbi szintre, és ha igen, mikorra? Vagy akár millióknak kell beletörődniük abba, hogy amit elveszítettek, azt jó eséllyel nem kapják vissza? – teszi fel a kérdést a 24.hu.
MNB: a kgfb-díjak növekedésének konszolidációja várható Cikk
Éves összehasonlításban 11 százalékkal, 56 ezer forintra emelkedett a normál használatú személygépkocsik kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja, amely a 2023-as éves átlagos infláció utóhatása, de az alatt alakult. Az infláció csökkenésével, a biztosítói kárráfordítások mérsékelt 8 százalékos emelkedésével a díjak konszolidációja várható – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss kgfb-indexében az MNB honlapján.
Az inflációs sokk véget vethet az élelmiszerpazarlásnak? Cikk
Egyre tudatosabban vásárolnak a magyarok, sokkal jobban odafigyelnek a termékek, így a zöldségek és gyümölcsök mennyiségére is a fogyasztók a mindennapos kiadások emelkedése miatt – derül ki az 500 szentesi termelőt tömörítő DélKerTÉSZ összefoglalójából. Az eddiginél is erőteljesebb az a trend, hogy az akciók tudnak lényeges elmozdulást hozni a fogyasztásban.
Jelentősen csökkent a benzin és a gázolaj ára Magyarországon Cikk
Az EU Weekly Oil Bulletin legfrissebb adatai alapján Magyarországon a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára 609 forint volt, ami megegyezik a régiós átlagértékkel. A szomszédos országokban az átlagár 621 forint volt, a magyar ár 1,9 százalékkal, azaz 12 forinttal volt alacsonyabb – közölte kísérleti statisztikai jelentésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Eljött a fordulat, újra nőni kezdett az infláció Cikk
A szolgáltató szektor árai az egekben járnak, és áprilisban a benzin is kimondottan magas volt, így aztán 3,7 százalékra nőtt az infláció a KSH friss adatai szerint – írja a hvg.hu.
Befektetési előrejelzés a második negyedévre: mik a kilátások? Cikk
Az év során eddig csökkent az infláció, és a piacok is jól tartják magukat. Ezek olyan kedvező jelek, amelyek hatására a Fidelity International a 2024-es legoptimistább forgatókönyvét lágy landolásra módosította, és arra számít, hogy a növekedés megállapodik a trend körüli szinten – ez derül ki a cég 2024. második negyedévi befektetési kitekintőjéből.
MSZP: a kormány nyugdíjpolitikája elhibázott Cikk
Nagy bajban van a magyar gazdaság, a kormány nyugdíjpolitikája pedig elhibázott – mondta az MSZP alelnöke pénteken, közölte az MTI.
Közel hároméves mélypontra lassult a német infláció márciusban Cikk
Az előzetesen közölttel összhangban közel hároméves mélypontra lassult a németországi infláció márciusban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken közzétett végleges adatai szerint – közölte az MTI.
3,6 százalékkal nőttek átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest Cikk
2024. márciusban a fogyasztói árak átlagosan 3,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Februárhoz viszonyítva átlagosan 0,8 százalékkal emelkedtek az árak, a telefon- és internetszolgáltatás 10, százalékkal drágult – közölte honlapján a KSH.
Megtakarítások reálkamattal: infláció feletti kamatok lakossági ügyfeleknek Cikk
Üzletpolitikai megfontolások alapján több bank is kétszámjegyű éves kamatot kínál a lakossági ügyfeleknek 3–6 hónapos megtakarításokra, de aki hosszú távra – akár 2 évre - is nélkülözni tudja a pénzét, az a jövőre várt 3 százalékos inflációs szint dupláját, azaz masszív reálkamatot is bezsebelhet egy egyszerű betétlekötéssel.
Hiába „kényszerítette térdre" a kormány az inflációt, továbbra is alig költünk a boltokban Cikk
Havi alapon még csökkent is a kiskereskedelem a KSH legfrissebb összesítése alapján. Kicsivel több benzint, de sokkal kevesebb használt cikket vásároltak a magyarok, mint egy éve – írja a hvg.hu.
Borúlátóbb a kormánynál a GKI 2024-re Cikk
A magyar gazdaság 2023-ban elhúzódó recessziós állapotba került, miközben az infláció az év végére jelentősen lecsökkent. Nagyon kedvező fordulat történt a külső egyensúlyban, de az államháztartási hiány még növekedett is 2022-höz képest. A GKI nem változtatott a 2024-re 2–2,5 százalékos növekedést váró prognózisán. Inflációs előrejelzését viszont 5,5 százalékra csökkentette. A decemberben gondoltnál magasabb (5 százalék) a várt államháztartási hiány, s kisebb a magyar gazdaság finanszírozási képessége (1,5 százalék körüli). A gazdaságpolitikában ugyanis a hangsúly a növekedés serkentésére kerül. Ettől a költségvetési források hiánya és a bizonytalan kereslet miatt csak korlátozott többletnövekedés várható, miközben inflációs hatású, s akadályozza az egyensúly javítását, olvasható a GKI Gazdaságkutató honlapján megjelent elemzésben.
Mit hozhat a verseny a személyi kölcsönök piacán? Cikk
Minden idők 4. legmagasabb havi összegét vették fel a családok személyi kölcsönből idén januárban. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője arra figyelmeztet, hogy a megugrott folyósítás lényegében az inflációnak köszönhető: több pénz kell a tervbe vett beruházás finanszírozására. A szakértő szerint tavasszal – ha a lakáshitelpiachoz képest késve is –, de még jobban beindulhat a kamatverseny a személyi hitelek piacán.
Februárban a januárinál alacsonyabb volt az infláció az euróövezetben Cikk
Februárban a januárinál alacsonyabb, az előzetes értéknek megfelelő, 2,6 százalékos infláció alakult ki az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn publikált végleges adatai alapján.
Rövid távon megelőzték a bankbetétek az állampapírokat Cikk
Sokáig úgy tűnt, az állampapírok legyőzhetetlenekké váltak a kockázatmentes befektetések piacán, mert nincs, ami megelőzze őket. Ehhez képest a csökkenő infláció alaposan átrendezte a viszonyokat. A befektetők számára a már legyőzöttnek hitt bankbetétek újra alternatívává váltak – vélik a BiztosDöntés.hu szakértői.