9 találat a(z) DRS-díj cimkére
Visszaváltási díj könyvelése lépésről lépésre: a MOHU számlájától az utalvány beváltásáig Cikk
Az Adózóna oldalához intézett olvasói kérdés a DRS-díj számviteli elszámolásával kapcsolatos. A repontot üzemeltető társaság a MOHU-tól üzemeltetési díjat kap, ehhez csatoltan készül egy önszámviteli bizonylat, ahol feltünteti a MOHU a visszaváltott dobozokat darabszámra és összegben is. Ezt az összeget a társaságnak utalja a MOHU. A magánszemélyek fizetnek az utalvánnyal, ez rajta van a pénztárgép szalagon. Milyen módon kell ezeket könyvelni? A kérdésekre Kneitner Lea okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő válaszolt.
DRS-díj könyvelése Kérdés
Kérdésem a DRS-díj számviteli elszámolásával kapcsolatos, jól gondolom-e annak könyvelését.
DRS-díj – alanyi adómentes vállalkozónál Kérdés
A nap kérdése: hogyan könyveljük a visszaváltási díjat a végső felhasználónál? Cikk
Reprezentációs célból, vállalkozó által vásárolt üdítőital göngyölegének 50 forintos visszaváltási díját, hogyan kell könyvelni? Később a vállalkozás által összegyűjtött és visszaváltott göngyölegekért kapott visszaváltási díjról kapunk helyesbítő vagy jóváíró számlát? Hogyan kell azt könyvelni? – kérdezte olvasónk. Gyüre Ferenc adószakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.
DRS: a MOHU utal, vagy a forgalmazó állít ki bizonylatot, amely levásárolható – így könyveljük a jóváírt betétdíjakat Cikk
Cégünk által vásárolt ásványvizek flakonjainak visszaváltásakor járó DRS-díjakkal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy azokat hogyan kell megfelelően könyvelni, ha a MOHU bankszámlára utalja az összeget, vagy ha a forgalmazó állít ki bizonylatot, amely utána levásárolható nála – írta olvasónk. Kneitner Lea okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő szakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.