62 találat a(z) üzletrész eladása cimkére
Társas vállalkozónak fel lehet-e mondani? – Üzletrész eladása Kérdés
Bizalmi vagyonkezelés – üzletrészeladás Kérdés
Üzletrész-értékesítés Kérdés
Leköszönő tulajdonos szavazati joga Kérdés
Bevonás/eladás/térítés nélküli átadás Kérdés
Áfatörvény 86. § (1) bekezdés f) alkalmazása Kérdés
Örökölt üzletrész értékesítése Kérdés
Üzletrész-adásvétel Kérdés
Örökölt üzletrész értékesítése esetén fizetendő adó Kérdés
Kft. értékesítése magánszemélyek között Kérdés
Egy kft. magánszemély tulajdonosa értékesíti az üzletrészét egy másik magánszemélynek. Ha jól gondolom, akkor a vételár szokásos piaci értéket meg nem haladó része árfolyamnyereségből származó jövedelem, míg az afölötti rész egyéb jövedelem. Két kérdésem lenne: 1.) Mi minősül szokásos piaci értéknek (saját tőke?)? 2. A magánszemély eladónak hogyan és mikor kell megfizetnie a keletkezett jövedelem utáni szja-t, illetve szochót?
Üzletrész eladása Kérdés
Egyszemélyes eladó kft., melynek magánszemély a tagja, eladja 100%-os üzletrészét, szóval a kft.-t egy másik, vevő kft.-nek. A kérdésem az, hogy milyen adókötelezettségei vannak az eladónak és a vevőnek? Az eladó kft. saját tőkéje a jegyzett tőke alá esett 25 ezer Ft, a jegyzett tőke 3000 ezer Ft. Az eladási ár 50 000 ezer Ft (jelentős ingatlannal rendelkezik eladó kft). Hogyan történik az eladás kontírozása az eladó kft. és a vevő kft. oldalán?
Üzletrész értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. törzstőkéje 3000 eFt, ebből 1000e -1000e Ft tőkét az eredeti tag eladott a belépő két új tagnak. A taggyűlési határozatban a 2*1000 eFt névértékű üzletrészt adta el. ("Egyszemélyes tag elhatározza üzletrészei egy részének értékesítését az alábbiak szerint XY részére 1000 eFt névértékű üzletrész Z tag részére....) A társasági szerződésben pedig az egyes tagok törzsbetétje 1000-1000-1000 eFt. Kérdésem az, hogy különbséget kell tenni az üzletrész és a törzstőke eladása között? Adózást érint. Ha törzstőkét ad el, nincs adófizetés, ha üzletrészt, akkor hogyan kell adózni? A cég saját tőkéje több millió forint. A követelése is. Válaszát köszönöm szépen! Anikó
Részesedés eladása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat. Egy magánszemély 2018 októberében eladta egy kft.-beli üzletrészét XX Kft.-nek. Az üzletrész adásvételi szerződésének értelmében a vételár 50 százaléka azonnal kifizetésre került. XX Kft. a kifizetett vételárból az szja-t levonta, bevallotta, a magánszemély pedig a 2018-as szja-bevallásában az ügyletet jelentette. A vételár második 50 százalékát XX Kft. nem fizette még ki. Magánszemély a vételárra vonatkozó követelését 2019 októberében eladta ZZ Kft.-nek, az eladási ár a követelés összegével egyezett meg. ZZ Kft. nem készpénzben/banki utalással fizetett, hanem egy YY Kft.-vel szembeni követelését engedményezte a magánszemélyre. Az ügylet eredményeképpen a magánszemély jelenleg YY Kft.-vel szemben birtokol egy követelést (az üzletrészvételár 50 százalékával egyező összegű), melynek várható kiegyenlítése 2020-ban, vagy azt követő években részösszegek formájában történik meg. Kérdéseim az egész ügylettel kapcsolatban. 1.) Mikor keletkezik a magánszemélynek a vételár második 50 százalékának tekintetében adókötelezettsége? a. A vételárra vonatkozó követelés értékesítésének időpontjában, vagyis 2019 októberében, függetlenül attól, hogy ott semmilyen pénzmozgás nem történik, azaz a magánszemély jövedelmet ekkor még nem realizál? b. Vagy 2020 során, vagy azt követő években részösszegenként, amikor a magánszemély valóban pénzt realizál az ügyletből és YY Kft. kifizeti a tartozását? 2.) Ha 2019 októberében van az adókötelezettség időpontja, akkor kell-e szja előleget fizetnie a magánszemélynek 2020. január 12-ig 2019/IV. negyedévre vonatkozóan, vagy elegendő az szja-t a 2019-es szja bevallásban 2020 májusban rendeznie? 3) Van-e, és ha igen, melyik kft.-nek (és mikor) adatszolgáltatási kötelezettsége a NAV felé a levonni nem tudott személyi jövedelemadó előlegről?
Üzletrész eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Többszemélyes kft. egyik magánszemély tagja eladná az üzletrészét. Az üzletrész szerzési értéke és járulékos költségei 1 millió forint, szokásos piaci értéke 10 millió forint, a vételár 20 millió forint. Szeretném megkérni, hogy matematikailag segítsen levezetni az eladó részéről az adófizetési kötelezettségeket. Leginkább a szocho alakulása érdekel, illetve a felső határ figyelembevétele egyéb jövedelem és árfolyamnyereség-jövedelem viszonyában. Ha jól gondolom, egyéb jövedelem után nincs felső határ, csak árfolyamnyereség-jövedelem után. A vevő vagy maga a cég lenne, vagy egy másik magánszemély tag a cégből, az eladó adófizetési kötelezettségét tekintve van különbség? Előre is köszönöm válaszukat!
Kft. saját üzletrészének eladása Kérdés
A társaság a korábban megvásárolt üzletrészét eladja a társaság tagjának. A vételár a jegyezett tőke üzletrészre jutó értéke, például 1 M Ft, 25% tulajdoni hányaddal. A társaság szokásos piaci értéke (saját tőke) 40 M Ft., üzletrész arányosan 10 M Ft. A saját üzletrész könyvekben nyilvántartott értéke 15 M Ft. Milyen adók terhelik a vevő magénszemélyt, keletkezik-e adókötelezettsége, adóalapemelés az eladó társaságnál? Köszönettel: Kertész Béla