115 találat a(z) ügyvezetés cimkére

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" Kft.-ben ügyvezető1 100 százalékos tulajdonos. "B" Kft.-ben ügyvezető2 51 százalékban tulajdonos. "A" és "B" Kft. ügyvezetői alapítottak egy "C" Kft.-t, melyben 40-40 százalékos tulajdonrészük van, a további 20 százalék a családtagjaik tulajdona. "C" Ktt.-ben közösen látják el az ügyvezetést. Kérdésem, hogy A-B-C kft.-k egymással kapcsolt vállalkozások-e?

Ügyvezetés közterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. gyesen lévő tagja a társaság ügyvezetője, a társaságban ténylegesen tevékenységet végez heti 40 órában, ezért a garantált bérminimumot kapja, máshol nincs munkaviszonya. A társasági szerződés nem tartalmaz adatot arra vonatkozóan, hogy az ügyvezető milyen formában látja el a feladatát. Hogyan alakul ebben az esetben a munkáltatói járulékok alapja? Szintén kft. esetében az ügyvezetést a kft. nyugdíjas tagja látja el. Hivatkozott cikkük alapján (http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Surget_az_ido_az_ugyvezetoknek_igazodniuk_k_416QG0#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_weekly) nincs egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség. Kérem ebben az esetben a tisztelt szakértő megerősítését. Előre is köszönöm.

Rehabilitációs ellátás melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy rehabilitációs ellátásban részesülő személy két cégnek is ügyvezetésre jogosult tulajdonosa. Az egyik cég egyszemélyes kft., a másiknak van rajta kívül másik tulajdonosa is, de az ügyvezetést csak ő láthatja el. Milyen jogviszonyban, és hány órában láthatja el a tevékenységét, hogy az ellátása ne kerüljön veszélybe? Köszönöm a segítséget.

Variációk gyes melletti munkavégzésre Cikk

Egy édesanya részmunkaidős munkát vállalna gyes mellett saját cégnél vagy másutt. Milyen járulékterhekkel kell számolnia? Olvasói kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.

Bt.-tag munkaviszonyban Kérdés

Jelenleg bt. tagja és ügyvezetője vagyok. A bt.-ben az ügyvezetésen kívül személyesen is közreműködök. A járulékokat, mint társas vállalkozó fizetem a törvényi előírás szerinti mértékben. Van-e lehetőségem arra, hogy munkaviszony keretében végezhessem az ügyvezetést és az egyéb tevékenységeket? Hogyan lehet ezt megoldani, milyen dokumentumok kellenek hozzá, és hogyan történjen az adózás- és a járulékfizetés? Köszönöm a választ.

Kft.-tag lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Érdeklődni szeretnék, hogy amennyiben egy kft. tagja kívánja igénybe venni az 5 millió forintos lakáscélú támogatást a saját kft.-ből, arra ugyanúgy lehetőség van-e, ha munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, mint bármely más alkalmazott esetében?

Ügyvezetői feladatok ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ügyvezetést csak megbízásos vagy alkalmazotti jogviszonyban lehet-e ellátni, vagy van mód esetleg arra is, hogy az ügyvezető, ha a társas vállalkozásnak egyben tagja is, akkor tagi jogviszony keretében folytassa a tevékenységét? Úgy tudom, a kérdést az is befolyásolja, hogy egyszemélyes kft.-ről van-e szó, illetve szerződésminta szerint készült-e a társasági szerződés, vagy ügyvéd által írt alapító okiratba foglalták az alapítást. Köszönöm válaszát előre is!

Lakáscélú támogatás és munkaviszony aránya Kérdés

Tisztelt Szakértők! Adható-e adómentes lakáscélú támogatás (hitel törlesztőrészletének megfizetésére) abban az esetben, ha a támogatott személy a cég ügyvezetője, s egyben résztulajdonosa, heti 36 órát meghaladó munkaviszonya máshol van, az adott (saját) cégnél heti 2 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést? Figyelembe kell-e venni a támogatás juttatásánál a munkabérét, illetőleg az a saját cégénél bejelentett munkaóráit, vagy nála is a maximum 5 millió forint, illetőleg a 30 százalékos érték a mérvadó? Válaszukat előre is köszönöm.

Ügyvezetés részmunkaidőben Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi munkaügyi és tb-kérdésben kérném a segítségüket. Adott egy gazdasági társaság (kft.), ahol az egyik tag kizárólag ügyvezetőként tevékenykedik. A kérdés az, hogy ha napi kétórás munkaidőben látja el a tevékenységet, akkor ez minek tekinthető: részmunkaidőnek vagy napi 8 óránál rövidebb teljes munkaidőnek? Előbbi esetben ugyanis arányosan is adható a minimálbér fizetésként, s ezzel, ha jól gondolom, nem szükséges a minimálbér után megfizetni a járulékokat, hiszen nem minősül társas vállalkozónak a munkaviszonyos ügyvezető. Úgy tudom, hogy az adott munkakörre irányadó teljes munkaidőhöz képest kell meghatározni a részmunkaidőt. De, ha csak egy ügyvezető dolgozik napi 2 órában, akkor ott mi tekinthető teljes munkaidőnek? Akár a napi 2 óra is, s akkor nem lehet arányosan csökkentve munkabért megállapítani?

Öregségi nyugdíjas bt.-beltag járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő esetben kérném szakmai iránymutatását: Egy bt. beltagja öregségi korhatárt elérő (öregségi) nyugdíjas. A bt. ügyvezetését "tagi" jogviszonyban látja el, és egyéb személyes közreműködésre nem kötelezett (csak ügyvezetői feladatokat lát el). A részére (ügyvezetésre) meghatározott havi díjazás 270 000 forint. Kérdésem: milyen járulékfizetési kötelezettségek terhelik a bt.-t?

Jogviszonyok Kérdés

Egy most alakuló bt. a katát választotta a beltagja után. A társasági szerződésben úgy rendelkeztek, hogy a beltag látja el az ügyvezetési feladatokat munkaviszonyban napi egy órában. Megfizeti az 50 ezer forintot mint katás és a járulékokat a munkaviszony után. Most volt adóellenőrzése, mint induló céget nézték, az ellenőrök ezt nem értették. 1041-es nyomtatványon bejelentettük a munkaviszonyt és hogy a beltag társasvállalkozó. A társas vállalkozói jogviszonyt visszatöröltették velünk. Tv -nek megfelelően jártunk el?

Két kft.-ben ügyvezetés járuléka Kérdés

Tisztelt Adózóna! Magyar állampolgár két kft.-ben ügyvezető nulla forint díjazással, megbízási szerződéssel. Elegendő-e az egyik társaságban 10 százalék nyugdíjjárulék és 8.5 százalék egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék megfizetése? Van-e járulékfizetési kötelezettség a másik társaságban? Üdvözlettel: TG

Együttes ügyvezetés – kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét a konkrét ügyben. Van egy magánszemély, aki A cégben 100 százalékban, és van egy magánszemély, aki B cégben tulajdonos 50 százalékban. Mindketten ügyvezetők is a saját cégükben. Van egy C cég, amelynek 50-50 százalékos tulajdonosai, és együttes(!) ügyvezetői, tehát csak együtt írhatnak alá. Az A és B cég üzleti kapcsolatban áll C-vel. Itt megvalósul az új kiegészítés, mármint a pénzügyi döntések feletti diszponálás? Megítélésem szerint a C-ben egyikük sem hozhat önálló döntést, így számomra véleményes a kérdés. Előre is köszönöm válaszát.

Részmunkaidős ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft. többségi magánszemély tulajdonosa kétórás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Emellett személyesen is közreműködne a cég tevékenységében változó időben. A személyes közreműködést is munkaviszony alapján szeretné végezni. Azt már tudom, hogy egy társaság egy magánszeméllyel csak egy munkaszerződést köthet, és ebbe a munkaszerződésbe kell belefoglalni és részletesen felsorolni a végzett munkákat. A napi 2 órába az ügyvezetés mellett beleférne a személyes közreműködés ideje is. Kérdésem, hogy egy tag, aki nem rendelkezik más biztosítási jogviszonnyal, 2 órás munkaviszony keretében elláthatja-e egyben az ügyvezetést és a személyes közreműködést is a megfelelően megfogalmazott munkaszerződés alapján? Ha igen, a 15T1041 adatlapon FEOR számként mit tüntetek fel, a vezetői tisztséget avagy a személyes közreműködés során végzett munkakört? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó

Ügyvezetés mellett végzett egyéb tevékenység a cégben Kérdés

Tisztelt Szakértők! Nonprofit kft.-nek két tagja van, az egyikük társas vállalkozói jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat. Emellett 40 órában munkaviszonyban áll más cégnél. A nonprofit kft.-ben EU-s projektek megvalósításában egyéb, konkrét feladatokat is ellát, kötetlen időbeosztásban és időszakosan, projektmenedzseri minőségben. Ezért a munkáért díjazás illeti meg a pályázati pénzből. Viszont ezekre a konkrét feladatokra megbízási szerződést kellene vele kötni. De milyen jogviszonyban, hogyan lehet ezt a kettős szerepet megvalósítani? Ki írja alá a megbízási szerződést? Lehet-e egyszerre megbízó (mint ügyvezető) és megbízott is (mint projektmenedzser)? A megbízási díjat a projektmenedzseri tevékenységért ki lehet-e fizetni neki euróban, tekintve, hogy a projektet is euróban kell elszámolni, és a pénz is euróban, devizaszámlára érkezik?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink