124 találat a(z) ügyvezetés cimkére
A-ban többségi, B-ben cégvezető, C-ben 50 százalékos
Kérdés
Ügyvezetés és személyes közreműködés
Kérdés
Sajátjogú nyugdijas ügyvezető javadalmazása
Kérdés
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó kivétje
Kérdés
Ügyvezetés, saját közreműködés
Kérdés
Ügyvezetés gyed alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egyszemélyes kft.-ben az alapító a párját kívánja ügyvezetési feladatokkal ellátni, aki jelenleg gyeden van. Van-e ennek hátránya a gyeden lévő személy számára, aki utána a gyest is igényli? Ha az ügyvezető megbízási jogviszonyban ingyenesen látja el az ügyvezetési feladatát, milyen járulékokat kell fizetnie? Köszönöm
Az ügyvezetés jogköre, testületek működése veszélyhelyzet idején
Cikk
Fontos, hogy a veszélyhelyzet idején a jogi személy döntésképes maradjon, abban az esetben is, ha a döntéshozó szerv döntéshozatalára nem kerül sor vagy arra, nincs lehetőség. Továbbá fontos az is, hogy a jogi személy ügyvezetése és más testületei is működőképesek maradjanak. A következőkben ennek szabályait foglaljuk össze.
Katás egyéni vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném segítségét. Egy társaság ügyvezetését a tulajdonos munkaviszonyban látta el. Jelenleg a kft. nem működik, bevétele nem keletkezik, megszüntetni nem tudja. Munkavégzés a katás egyéni vállalkozásában történik. Itt fizeti meg az 50 ezer forintot, még a társas vállalkozásában napi 2 órás munkaviszony után fizeti a járulékokat. Kérdésem, hogy jól jártunk-e el? Köszönettel:
Tagi viszony-munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kétszemélyes kft., ahol mindkét tag ügyvezetésre jogosult (önállóan) és mindketten tagi viszonyban látják el a munkájukat. A cég zenei koncerteket szervez illetve zenélnek. A jelenlegi helyzetben ők az érintett szektor, ahol a kormányrendelet alapján nem kellene a munkavállalók utáni közterheket megfizetni. Ezt a tagi viszony miatt nem érvényesíthetik. Van-e rá lehetőség, hogy mindketten munkaviszonyban lássák el a feladataikat? Ha igen, akkor milyen heti munkaidőben tehetnék ezt meg? Melyik naptól? Köszönöm!
Kapcsolt vállalkozás közös ügyvezetés alapján
Kérdés
Magyarországon bejegyzett társaságnak 50-50 százalékban tulajdonosa két német családi alapítvány. A családi alapítványok alapítói személyükben megegyeznek a magyar társaság ügyvezetőivel. A társaság ügyvezetői önállóan jogosultak döntéshozatalra. A családi alapítványok alapítói életükben önálló és teljeskörű képviseletre jogosultak, és mentesülnek a német Ptk. 181. §-ának korlátozása alól. Kérdés: a Tao törvény 4. § 23. f. pontja alapján fennáll-e a kapcsolt vállalkozási jogviszony az ügyvezetés egyezőségére tekintettel a tulajdonos alapítványok és a magyar társaság között?
Egészségügyi szolgáltatási járulék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyugdíjas társas vállalkozók egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségét miként befolyásolják a 2020.07.01-től életbe lépő változások? Például: idén nyugdíjkorhatárt betöltő társas vállalkozóknál érdemes volt módosítani a társasági szerződést, amennyiben abban az szerepelt, hogy megbízás alapján látja el ügyvezetői tevékenységét. Ha úgy módosítottuk, hogy munkaviszonyban lássa el a továbbiakban, akkor el tudta kerülni az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetését a társas vállalkozó. Jövő július 1-jétől a megbízási jogviszony is járulékmentes lesz. Érinti ez a egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettséget? Szükséges-e módosítani a társasági szerződést a 2020. július 01-jét követően nyugdíjba vonuló társas vállalkozók esetében, hogy munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, vagy maradhat a megbízás is, anélkül, hogy eszo-t kellene fizetnie? Segítségét előre is köszönöm!
Egyszemélyes kft. ügyvezetése melletti munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. tagja az ügyvezetést megbízás alapján látja el. További feladatok végzésére köthet-e a társasággal munkaszerződést? Köszönettel: Gódor Erzsébet
Ügyvezetés és csed
Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Olvasva az "Ügyvezetés bt.-ben katásként, csed mellett" című hasznos válaszát, azt gondolom, hogy az ügyvezetésről mindenképp le kell mondania a beltagnak, mivel ez olvasatomban kimeríti az Ebtv. vhr. szerinti keresőtevékenység fogalmát, ami a csed folyósításának akadálya lehet. Azaz az Ön által javasolt technika ugyan megoldja a minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettséget és még a 25 ezer forintos tételes adót is biztosítja, de nem ellenszer a csed melletti keresőtevékenység kivédésére. Tisztelettel: Pap Attila https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Ugyvezetes_katas_btben_csed_mellett_R9IZSA
Ügyvezetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két tulajdonossal, mind a ketten önállóan jogosultak az ügyvezetésre. Azonban a társasági szerződés nem rendelkezik arról, hogy milyen jogviszonyban láthatják el az ügyvezetést. Mi a teendő ilyenkor, mihez kell igazodni? Alkalmazott nincs a cégnél. Helyesen járunk-e el, ha az egyikük csak személyesen közreműködik 4 órás munkaviszonyban (sajnos kevés munkája van a cégnek, nem igényel hosszabb munkaidőt), a másik tag pedig csak ügyvezetéssel foglalkozik, szintén négy órás munkaviszonyban? Segítségét előre is köszönöm. Hegedűs Pálné
Ügyvezetés és személyes közreműködés munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.11.18-án feltettem egy kérdést, amely Ügyvezetés munkaviszonyban címmel került megválaszolásra 2018.11.22-én. A hasznos elemzést nagyon köszönöm, de sajnos a kérdésem második felére úgy érzem, nem kaptam meg a választ, Továbbra is azt szeretném megtudni, hogy elláthatja-e a többségi tulajdonos mind az ügyvezetést (egy személyben), mind a személyes közreműködést munkaviszonyban. Ha igen, a személyes közreműködés tekintetében ki lesz a munkáltató nevében eljáró személy, kell-e egyáltalán ilyen? Előre is köszönöm válaszát!