8 találat a(z) üdültetés cimkére

Kedvezményes üdülési juttatás 2024-ben – mutatjuk a fő jogszabályi előírásokat Cikk

Még most is előfordul, hogy a munkáltatók üdülési szolgáltatást biztosítanak a munkavállalóik, valamint azok közeli hozzátartozói részére. Nézzük, melyek a céges üdültetés fő szabályai 2024-ben!

Munkavállalók üdültetése Kérdés

Vállalkozás üdülőjében saját nyugdíjas és külső magánszemély kedvezményes üdültetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. kérdés: A vállalkozás üdülőjében saját nyugdíjasa (tehát nem minden nyugdíjas) és külső magánszemély is kaphat eseti kedvezményt a meghirdetett szállásdíjból. A kedvezményben részesülőknek, illetve a vállalkozásnak keletkezik-e adófizetési kötelezettsége, milyen és az kit terhel, milyen formában érvényesíthető? A vállalkozásnak ezzel kapcsolatban milyen adatszolgáltatási, bevallási kötelezettségei vannak? 2. kérdés: Jól gondolom-e, ha az üdülőben minden gyermeknek kedvezményes tarifát kell fizetnie, akkor ha a munkavállaló a gyermeke után is ezt a kedvezményes tarifát fizeti, akkor ezután nem keletkezik a munkavállalónak adóköteles jövedelme? Köszönöm a válaszát.

Üdültetés Kérdés

Cégünk szeretne hozzájárulni a munkavállalók azon gyerekeinek üdültetéséhez (nem saját üdülőben), akik még nem töltötték be a 14. életévüket, x Ft/fő, azonos összeggel. Kérdésem, hogy milyen adó- és járulékvonzata van ennek? Jól gondolom, hogy ez csak bérként adható? Az üdültetést végző cég által számlázott költség nem a tevékenységgel összefüggésben felmerült költség, és meg kell emelni ezzel a társaságiadó-alapot? Ha ezt a cég évi rendszerességgel szeretné végezni, és szabályzatba foglalja, hogy minden dolgozó jogosult erre az összegre, akinek 14 év alatti gyermeke van, belefér az egyes meghatározott juttatások körébe az alábbiak alapján? Egyes meghatározott juttatásnak minősül a munkáltató által valamennyi munkavállaló által megismerhető belső szabályzat alapján, azonos feltételekkel és módon, ingyenesen vagy kedvezményesen nyújtott szolgáltatás révén juttatott adóköteles bevétel, feltéve, hogy a juttatásra jogosultak körét a belső szabályzat nem egyénileg, munkaköri feladattal kapcsolatos teljesítménytől nem függő közös ismérv alapján határozza meg. Válaszát köszönöm

Üdülőbérlés dolgozóknak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni egy témában. Társaságunk a Balaton mellett nyaralókat/apartmanokat bérel nyáron két hónapra. Heti váltással biztosítja a dolgozóinak és családtagjaiknak a nyaralását/pihenését. A dolgozóknak nem kell fizetniük sem a szállásért, sem az ingatlan használatával kapcsolatos rezsiköltségekért. Az ellátás: önellátó. Hogyan számolhatja el a cég a bérleti és a rezsidíjat? Elismert költségnek számít-e tao szempontól? Mit kell fizetni a cégnek, illetve a dolgozóknak? Köszönöm a segítséget. Kocsisné Erzsébet

Céges üdülő költségeinek elszámolása Kérdés

A társaság tulajdonában van egy üdülő, amelyben a munkavállalói részére biztosít üdülési lehetőséget a nyári időszakban. Az szja-törvény 71. §-ában foglaltak szerint a béren kívüli juttatás után a céges szja-t és ehót a vállalkozás megfizeti. A céges üdülőben kizárólag a saját alkalmazottak üdülnek, más hasznosítása nincs az ingatlannak. Kérdéseim: 1./ Az ingatlan fenntartásával és üzemeltetésével kapcsolatosan felmerülő költségek áfatartalma visszaigényelhető-e? 2./ Az ingatlan fenntartásával és üzemeltetésével kapcsolatos számlák nettó értéke elszámolható-e a cég tevékenységének költségei között a társaságiadó-alap kiszámításakor vállalkozási, bevételszerző tevékenységgel kapcsolatos költségként? 3./ Az üdültetés révén a munkavállaló részére nyújtott szolgáltatás értékét hogyan kell meghatározni, mi számít a juttatás értékének (amelyből a minimálbér összegéig lehet egy fő után béren kívüli juttatásnak tekinteni)? 4./ Hogyan kell elszámolni az üdülő éves üzemeltetésével kapcsolatos költségeket? Amennyiben az üdülésben résztvevő munkavállalók nem fizetnek térítést a munkáltatónak, akkor az év közben felmerült költségeket teljes egészében át kell vezetni a személyi jellegű egyéb kifizetések közé? 5./ Hogyan kell eljárni, ha az adott évben nem történik üdültetés (például felújítási munkálatok miatt), akkor is át kell vezetni a folyó évi költségeket (rezsi, szolgáltatások stb.) a személyi jellegű kifizetések közé? Milyen kiadásnak minősül az így felmerült összeg, és hogyan kell utána adózni?

A behajtási költségátalányról és az üdültetésről is tárgyal az Országgyűlés Cikk

A március 15-ei nemzeti ünnep miatt a szokásostól eltérő időpontban kezdi meg aktuális ülését az Országgyűlés. A képviselők szerdán interpellálhatják a kormányt, majd csütörtökön rövid szavazást tartanak, amelyen megszüntethetik a nem magyar kutyafajták tenyésztésének állami felügyeletét.

Alapítvány – dolgozók kedvezményes üdültetése Kérdés

Egy alapítvány alapító okiratában a közérdekű célok között szerepel az alapító cég dolgozói, nyugdíjasai, továbbá családtagjaik kedvezményes üdültetésének biztosítása, valamint szerződés alapján csereüdültetés, illetve üdültetés. Ha az alapítvány ezen dolgozók üdülési költségeinek egy részét kifizeti, ezt az összeget milyen adó terheli? Nagyon köszönöm a segítségét!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink