10 találat a(z) álláskeresés cimkére
Négyezren mentek külföldre dolgozni, itthon már 10 hónapba kerül új munkát találni Cikk
Emelkedett a foglalkoztatottság, és ezzel párhuzamosan a munkanélküliség is magasabb volt az április-június háromhavi átlagában, mint egy évvel ezelőtt, derül ki a KSH friss munkaerőpiaci statisztikájából. Adataik szerint a 15-74 éves korosztályban 21 ezerrel többen, 4,745 millióan dolgoztak idén a vizsgált időszakban. Ez a növekedés egyértelműen a nők foglalkoztatottságának javulásából ered, hiszen míg a férfiak körében kismértékben 2,501 millióra csökkent a dolgozók száma, addig a dolgozók nők 27 ezerrel többen voltak idén, 2,244 millióan – írja a 444.hu.
KSH: 4 százalék volt a munkanélküliségi ráta februárban Cikk
A munkanélküliek száma 2023 februárjában 196 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,0 százalék volt – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A munkanélküliek több mint harmada már egy éve keres állást Cikk
A munkanélküliek száma 2022 májusában 169 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 3,5 százalék volt – jelentette a KSH. A 2022. március–májusi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 165 ezer főt, a munkanélküliségi ráta 3,4 százalékot tett ki.
Leépítés a Tungsramnál: támogatott képzések az elbocsátott dolgozóknak Cikk
Fokozott figyelmet fordítanak a cég csoportos létszámleépítésben érintett munkavállalóinak mielőbbi elhelyezkedésére – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdán az MTI-vel.
Akkor is vannak kötelezettségei a munkavállalónak, ha jogellenes a munkaviszony megszüntetése Cikk
2012-ben a munkajogi szabályozás megváltozott, mivel a jogalkotó elfogadta a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvényt (Mt.). A módosult munka törvénykönyve több ponton, így a munkáltató által történő jogellenes munkaviszony megszüntetés szabályaival összefüggésben is, új szabályokat tartalmaz. Ilyen a munkavállaló kárenyhítési kötelezettségének nevesítése, melynek értelmezési keretei alakulóban vannak. Ezzel kapcsolatban cikkünkben bemutatjuk a Kúria legújabb eseti döntését.
Képzések segítik a munkavállalók elhelyezkedését Cikk
Informatikai ismereteket nyújtó képzésekkel segíti a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal a munkavállalók elhelyezkedését, vissza nem térítendő uniós források felhasználásával a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop).
Munkáltatói jogutódlás előzményei Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság dolgozóinak egy csoportja munkaügyi jogutódlás során egy másik társaságba került. A jogutód a jogutódlás napjával a jogviszony létrejöttét a 1041-es nyomtatványon bejelentette. Kérdéseim: ezt követően a 08-as bevallásban a jogviszony kezdőnapjaként a jogutódlás napját kell bejelenteni a jogutódnál (így összhangban van az 1041-es bejelentéssel) vagy a korábbi, jogelőd munkáltatónál keletkezett jogviszony kezdőnapját? Továbbá kérdezném, hogy ha a jogutódnál megszűnik a munkavállaló munkaviszonya, a kilépő igazolásokon a munkaviszony kezdő napjaként a jogelődnél vagy a jogutódnál keletkezett jogviszony kezdő napját kell megjelölni, s ezzel kapcsolatosan az álláskeresési ellátás igénybevételéhez kiadott igazoláson csak a jogutódnál eltöltött idő és a szerzett jövedelem számít, vagy az egy évbe a jogelődnél töltött idő és jövedelem is figyelembe veendő? Hasonlóan, a járulékigazoláson melyik időszak adatait kell szerepeltetni? Köszönöm: Juhász Kati
Kevesebb az álláskereső a foglalkoztatási szolgálat szerint Cikk
A nyilvántartott álláskeresők száma 5,9 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a júliusi zárónapon 274 700 álláskereső szerepelt, több mint 17 ezerrel kevesebb, mint egy éve.
A munkanélküliek csaknem fele legalább egy éve keres állást Cikk
Egy év alatt 76 ezerrel, 234 ezerre csökkent a munkanélküliek száma, és 1,8 százalékponttal 5,1 százalékosra mérséklődött a munkanélküliségi ráta az április-júniusi időszakban – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
Felére csökken az álláskeresési járadék Cikk
A legfontosabb változás, hogy a munkanélkülivé válók az eddigi 270 helyett átlagosan 90 napig kaphatnak majd álláskeresési járadékot. A jelenlegi rendszerhez képest fokozottabban érvényesül a biztosítási elv: 10 munkanap szükséges 1 járadéknap megszerzéséhez és az eddigi 4 éves referencia időszak helyett 5 éves időszakot kell figyelembe venni a járadékra való jogosultság vizsgálatakor. Eddig öt nap munkaviszony kellett egy járadéknap megszerzéséhez.