6900 találat a(z) Áfa cimkére

Mikor áfás és mikor áfamentes az értékesítés? Cikk

Magyoroszági kereskedő Szlovákiából szerez be árut. Mikor áfás, mikor áfamentes az értékesítés? Olvasói kérdésre Csobánczy Péter az Adózóna áfaszakértője válaszol.

Tipikus láncügylet: mikor, hol, kinek kell megfizetnie az áfát? Cikk

Ki számítja fel, ki fizeti meg az áfát egy tipikus láncügyletben? Olvasói kérdésre az Adózóna szakértője válaszol.

Áfabevallás speciális adózói körnek Esemény

Havi áfabevallás Esemény

Kétezermilliárdot terelnének vissza a közkasszába a feketegazdaságból Cikk

Kétezermilliárd forintot terelne vissza a kormány a közkasszába a feketegazdaságból, szakértői becslések szerint ennyi pénzt húz ki évről évre a köz zsebéből az adófizetést elkerülő illegális szféra - írta hétfői számában a Magyar Nemzet.

Magyar kereskedő, román vevő: ki, mikor, hol fizeti meg az áfát? Cikk

A magyar kereskedő (A) Szlovákiából rendeli meg az árut, amit elad magyar vevőnek (B). A magyar vevő továbbadja egy másik magyar vevőnek ( C ), aki végül Romániába (D) adja tovább az árut. Olvasói kérdésre Csobánzy Péter, az Adózóna áfaszakértője válaszol.

Fordított ÁFA Kérdés

1.)A Társaság hűtő, fagyasztó kamrák technológiai szerelését végzi külföldi megrendelésre. Ebben az esetben a külföldi partner biztosítja a szerelendő technológiai eszközöket, berendezéseket.Kérdés: A technológiai szerelés ingatlanhoz közvetlenül kapcsolódó szerelési munka-e, amennyiben a szolgáltatást végző azt egy összességében építési engedély köteles épületen végzi? Külföldi megrendelő esetén az ingatlanra vonatkozó speciális szabály, vagy pedig a szolgáltatás nyújtásra vonatkozó főszabály érvényesül-e?2.) A Társaság több esetben új, építés alatt álló kereskedelmi egységekben a hűtő, fagyasztó kamrák létesítését, szerelését vállalja. A Társaság a hűtő, fagyasztó technológia (kompresszorok, vezetékek, páraelvezető rendszer) kiépítése értékesítése mellett elvégzi a hőszigetelő panelekkel a kamrák kialakítását. Általában az építési engedélyeztetés a hűtő, fagyasztó kamrák létesítését nem tartalmazza, mivel ez az élelmiszerkereskedelem tevékenységéhez kapcsolódó, technológiai berendezési tárgy szerelésének, létesítésének minősül. Kérdés: Az engedélyköteles építkezés időszakában végzett technológiai szerelés – mely önmagában nem engedélyköteles munka- fordított adózás szabályai alapján számlázandó, vagy az általános szabályok vonatkoznak rá?Köszönettel,Mencsik Ferencnéügyvezető

Számlakibocsátás: így kerülhető el a NAV-bírság Cikk

Német cég adószámot váltott ki Magyarországon áfafizetés miatt. A német cégnek nem csak Magyarországon van áfa miatt adószáma, hanem több EU-s tagállamban is. Mivel a kimenő számlákat a német cég állítja ki minden ország számára, így a magyarországi kimenő számlák sorszáma - amit az áfabevallásban szerepeltetünk - nem folyamatos. A NAV ellenőrzése során vizsgálja a számla sorszám folyamatosságát. Hogyan kerülhető el a büntetés?

Az Adózónát igazolja az Európai Bíróság döntése áfa-ügyben Cikk

Az Európai Bíróság szerint az áfalevonást az adóhatóság a számlakibocsátó által elkövetett szabálytalanságok miatt is csak akkor tagadhatja meg, ha az adóalany tudta vagy tudnia kellett volna, hogy a levonási jogot megalapozó ügylettel adócsalásban vesz részt. Ezt fogalmazta meg az Adózóna szakértője néhány nappal ezelőtt.

EU-s áfafizetés – több országon keresztül Kérdés

Egy magyarországi Kft Olaszországból árut (nem mezőgazdasági) vásárol, melyet kamionnal Romániába szállítanak. A kamionon szállított árunak csak egy részét vásárolja meg, amelyet majd Bulgáriában kíván értékesíteni.Az értékesítés időpontjáig bizományban annál a cégnél őrzik az árut, amely a rakomány többi részét megvásárolja. Kell-e romániai telephelyet létesíteni az ügylet miatt, vagy értékesítheti háromszög-ügylet keretében Bulgáriában az áruját? Kell-e a magyar kft-nek Romániában adószámot kérni? 1.) variáció 2.) variáció A- Olaszország eladó A- Olaszország eladó B- Magyar Kft közbenső vevő B- Románia tárolás helye C Magyar cég?????? C- Bulgária Végső vevő D-Bulgária Végső vevő. Hogyan kell a magyar kft-nek az áfával elszámolni? Milyen dokumentumok szükségesek az áru útjának igazolására?Köszönettel

Áfa-alany, Kína és EU Kérdés

Milyen tipusú értékesítésnek számít, ha a számla címzettje és fizetője Kína, de a szállítási cím Németország (Europai Unió)?

Adóhatósági gyakorlat áfa-ellenőrzéseknél Cikk

Az adóhatóság, a múlt héten közzétett, közleményében arról tájékoztatta az adózókat, hogy az áfa adónemben megállapított adóhiány alapján Magyarországon az európai átlagnál is nagyob az áfacsalás. A következtetés elhamarkodott és félrevezető. Angyal József kommentárja.

A távközlési adó és az összhang hiánya Cikk

Cikkünkban a Széll Kálmán Terv 2.0 "ajándékkosarában" levő három új elvonási fajta (távközlési és biztosítási adó, valamint pénzügyi tranzakciós illeték) rendszertani meghatározásának másik elemével foglalkozom. A következtetések szilárdabb alapokon állását segíti, hogy a parlament már döntött a távközlési adóról, illetve a Nemzetgazdasági Minisztérium e fejlemény apropóján kommünikét tett közzé.

Rajzolhatok-e szigorú számadású nyomtatvány nyílvántartási kartont, füzetet...stb.? Kérdés

Hosszas kutatás után az Adóhivatal nem talált adóhiányt ügyfelemnél, ezért arra a megállapításra jutottak, hogy nem jó a szigorú számadású kartonunk.Ügyfelem ezt csaknem 20 éve használja.

Bejelentkezés áfa-körbe Kérdés

Egy az EU más tagországában regisztrált adózó tulajdonol egy gyártó-szerszámot, melyet eddig Magyarországon tárolt. Ezt a szerszámot szeretné most értékesíteni egy magyar vevő számára.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Beszámoló benyújtási határidő 2025

Pölöskei Pálné

adószakértő

Robotporszívó leírási kulcsa

Pölöskei Pálné

adószakértő

Lekötött tartalék képzése a kezdés évében

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink