295 találat a(z) visszaigénylés cimkére
Svájc, forrásadó visszaigénylés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar vállalkozás svájci székhelyű részvénytársaságtól osztalékot kapott, melyből az osztalékot fizető 35 százalék forrásadót vont le. A kettős adóegyezmény értelmében a levonható adó mértéke 15 százalék lenne. Milyen módon, hol, milyen nyomtatvánnyal lehet a különbözetet visszaigényelni?
Adószámfelfüggesztés miatti áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. adószámát 2017.03.27-étől felfüggesztették, NAV tartozás miatt. Ettől az időpontól az előzetes áfát nem vallottam. A tartozását nem rendezte, de 2018. 01.01-jétől törvény szerint visszaállították az adószámát. Felszámolási eljárás nincs ellene. Kérdésem, hogy a 2017.12.31-éig követelésként kezelt előzetes áfát 2018-ban visszaigényelhetem akár március hónapban? Előre is köszönöm a válaszát: Pánti Etelka
Bérleti díj áfa-visszaigénylése Kérdés
Történet: Egyéni vállalkozásom 2017. november 15-én szerződést kötött egy másik egyéni vállalkozással, gépbérletre. A gép a vállalkozásom tulajdona. A bérleti szerződés 2017. november 15–2018. február 15-éig szólt. A fizetési határidő 2017. december 15. A számlám kifizetése megtörtént december 15-én. 2017. IV. negyedévi áfa-bevallásban a számlám áfatartalmát bevallottam és megfizettem. 2017. december 31-étől megszüntettem a vállalkozásomat családi okok miatt. Kérdésem: A számlámat befogadó egyéni vállalkozás levonhatja-e az áthárított áfát a 2017. IV. negyedévben? Ha nem, akkor mi a teendője? Semmis-e az a szerződés, amit 2017. november 15-én kötött az egyéni vállalkozásom, és a szerződés áthúzódik 2018. évre? Ez esetben mi a teendőm a megkötött szerződéssel, a kiállított számlával és az áfával kapcsolatban? (2017. december 31-ével megszüntettem az egyéni vállalkozásomat.)
Áfavisszaigénylés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. havi áfabevalló, és visszaigényelhető áfája keletkezett 1,4 millió forint értékben. Kérdésem, hogy a NAV mennyi idő alatt utalja ki az összeget? Illetve mi számít a bevallás beérkezése napjának? Az Art. 64. §-a értelmében 75 nap áll rendelkezésre a bevallás beérkezésétől, illetve az esedékességtől számított 30 napon belül kell kiutalni. Mi számít esedékességnek? A bevallást 2017. december 7-én benyújtottuk és a könyvelése megtörtént december 14-én a NAV-nál. Ellenőrzésre nem szólítottak fel. Mi lehet a gond, hogy még az áfát nem utalták ki? A bevallásban a teljes összeg kiutalását kértük. Válaszát köszönöm.
Egyéni vállalkózó által lízingelt személygépkocsi áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó személygépkocsit szeretne vásárolni, amelyet a tevékenységéhez kíván használni. A tevékenységi köre kiskereskedelem (nem autókereskedelem). Az autókereskedésben azt a tájékoztatást kapta, hogy ha nyílt végű lízing konstrukcióban vásárolja a gépkocsit, akkor az áfa visszaigényelhető. Mivel az szja-törvény az ismereteim szerint a személygépkocsit egyéni vállalkozó esetében nem tekinti kizárólag üzemi célú tárgyi eszköznek, ezért kétségeim merültek fel a személygépkocsi áfájának levonhatóságával kapcsolatban. Kérem ezzel kapcsolatos tájékoztatásukat.
Lakóingatlan-felújítás áfája szálláshely-szolgáltatásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. lakóingatlant vásárol azért, hogy az átalakítás után 5520 Egyéb szálláshely-szolgáltatás (falusi turizmus) keretében hasznosítsa. Az átalakításhoz kapcsolódó számlák (vezetékek cseréje, csapok, bontási munkák, ezekhez kapcsolódó rezsiszámlák, áramhálózat bővítése...) áfája levonható-e, hiszen a jövőben szálláshely-szolgáltatás céljára lesz hasznosítva? Az önkormányzattól az engedély majd csak a már teljesen átalakított ingatlan megtekintése után lesz meg. A másik kérdés, hogy a berendezési tárgyak (hűtő, TV, bútorok) önálló tárgyi eszközként lesznek felvéve, és az áfájuk visszaigényelhető-e?
Személygépkocsi, áfa-visszafizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfél 2016. évben nyíltvégű lízinggel vásárolt személygépkocsit amelyet cégautóként használt. Az első törlesztés (bérleti díj) áfáját 100 százalékban visszaigényelte. A későbbiekben viszont a tényleges használat arányában. 2017. évben a személygépkocsit értékesítette, de előtte a teljes vételárat megfizette. Ez után nem igényeltük az áfát. Kérdésem, hogy a visszaigényelt áfát ilyenkor vissza kell-e fizetnie, és ha igen, akkor milyen arányban?
Beruházás Kérdés
Lakóingatlant vásároltam, melyet teljesen felújítok, átalakítok. Adóköteles tevékenységhez használom az ingatlant. Mikor kell bejelentenem a földhivatalhoz, hogy nem lakóingatlan, a beruházás kezdetekor vagy elég, amikor már elkészült a beruházás? Az áfát mindenképpen szeretném visszaigényelni, úgy gondolom, erre van lehetőségem.
Így igényelhető vissza az első sikeres nyelvvizsga díja, letölthető az űrlap Cikk
Letölthető az első sikeres nyelvvizsga díjához nyújtott támogatás igényléséhez szükséges nyomtatvány a Magyar Államkincstár honlapjáról.
Osztalék ehója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a 2016. évi éves beszámolót jóváhagyó közgyűlésén az adózott eredmény osztalékként történő kifizetéséről döntött a tagok részére. 2017 áprilisában az osztalék kifizetése megtörtént, a kifizetett összegekből minden tagtól 14 százalék ehót levont és befizetett a cég. Az egyik tag esetében azonban egy másik társaságnál fennálló munkaviszonyából származó jövedelme után a Tbj. alapján 2017-ben megfizetett természetbeni és pénzbeli egészségbiztosítási járulék összege elérte a 450 ezer forintot. A járulékfizetési felső határt meghaladóan megfizetett összeget hogyan igényelheti vissza? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Külföldi telephelyen dolgozó magyar szakember Kérdés
183 napot meghaladóan Németországban dolgozó szakmunkásnak Magyarországon és Németországban is számfejtenek bért. Németországban úgy, hogy a magyar bért is hozzáadják a német bérhez, és úgy vonják le az adót. 183 nap után is vontak le a dolgozótól szja-t Magyarországon, amit évente az szja-bevallásában visszaigényelt a NAV-tól, és vissza is kapta. Most azonban a NAV önellenőrzést kér a kifizetőtől, vele kívánja a többletlevonást rendezni úgy, hogy majd a kifizető rendezze azt a dolgozóival. Ez havonta közel 200 ember 08-as bevallásának önellenőrzését jelentené, amire nincs kapacitás. Van erre Önök szerint megfelelő, normálisnak mondható megoldás? Mi alapján tagadhatja meg a NAV a többletlevonás ilyen módon történő kifizetését? Köszönettel!
Göngyölt áfa alanyi adómentesség választása esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általános szabályok szerinti áfát fizető kft. 2018. évtől alanyi adómentességet választ. Az előző áfabevallási időszakokban – mivel nem érte el az áfa-visszaigénylés értékhatárát – a következő időszakra átvihető követelése keletkezett. Mi a teendő ilyen esetben, van-e lehetőség az áfa kiutalásának kérésére? Köszönettel: Erzsébet
Szünetelésből megszűnő egyéni vállalkozó áfa bevallása Kérdés
Áfaalany egyéni vállalkozó 2012.12.28-tól szüneteltette vállalkozását – melyet újraindítás nélkül – 2017.12.27.én megszüntetett. Szünetelés előtt negyedéves bevalló volt, záró áfabevallása 35 ezer forint átvihető adót tartalmazott. Kérdésem: - az átvihető adó elenyészett-e, vagy levonásba helyezhető, illetve visszaigényelhető-e? - a megszűnés miatt beadandó záró áfabevallásban milyen időszakot kell feltüntetni? Köszönettel Takács Júlia
Szünetelő egyéni vállalkozás – kiutalás Kérdés
Egyéni vállalkozónak többlete van a NAV-folyószámlán 2015. évről, ami az ellenőrzés lezárása után visszaigényelhető lenne. Mire az ellenőrzés lezárult, a vállalkozó szüneteltette a vállalkozását. Kiutalási igényünket a szünetelés miatt elutasították. Hol találom az erre vonatkozó jogszabályt, és mit kell beadnom, hogy a vállalkozó hozzájusson a jogos túlfizetéséhez? A szünetelés 2017. 04. hótól, az ellenőrzés lezárása 2017. augusztus végén történt, a visszaigénylés novemberben. Vagy kihez kellene fordulnom? Köszönöm válaszukat.
Áfa visszaigénylése áfamentesre áttérés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bonyolult kérdéssel fordulok Önhöz. Egy vállalkozás 2014.12.31-ig áfakörben volt, de 2015.01.01-től mentességet választott. Az utolsó áfabevallást 2014. IV. negyedévét önellenőrizni kellett egy támogató eljárás miatt. Ebben fizetendő adója keletkezett. Az eredeti bevallásban volt III. negyedévről áthozott göngyölített adója és a visszaigényelhető adója sorban szerepelt összeg. Mi a teendő ilyen esetben? Ha adómentes lesz, akkor az addig jogosan levont, visszaigényelhető adóval mi lesz? Elveszik? Netán be kell fizetni? Segítségét köszönöm. Bea