7 találat a(z) veszteséges cég cimkére
Veszteséges cég – saját tőke helyreállítása Kérdés
Bt. megszüntetése Kérdés
Az ügyvezető szeretné megszüntetni a céget, amelynek van egy gépjárműlízingje, amiből még 2 év van hátra, tartozása nincs az állam felé. Veszteséges a cég, a tőketartalékban van 2 millió forint, a jegyzett tőkéje 1 millió forint, a saját tőkéje mínusz -7 193 000 forint, a tagi kölcsön 9 250 000 forint, az összes vesztesége 10 193 000 forint. Mi a teendő, hogyan tudom megszüntetni a céget?
Társaságiadóalap-csökkentő tétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy egy működő kft.-nél kötelező-e társaságiadóalap-csökkentő tételként figyelembe venni az éves adótörvény szerinti értékcsökkenést? Vagy esetleg választhatja azt, hogy mivel veszteséges a cég, nem veszi figyelembe a csökkentő tételek között? Válaszát köszönöm!
Megjelent az októberi VálaszAdó Cikk
A jogalkotók ráébredtek arra, hogy egyre több vállalkozás lát fantáziát a veszteséges (de egyébként tisztességesen működő) versenytársa felvásárlásában rejlő adócsökkentési lehetőségekben, és igyekeznek meggátolni, hogy egyesek csak azért vásároljanak fel alvó cégeket, hogy annak elhatárolt veszteségét később felhasználhassák.
Veszteségelhatárolás: ki lesz bajban az új szabályok miatt? Szakértői Kommentár
Jövőre korlátozzák a veszteséges cégek eladásának módját, s a veszteségelhatárolással kapcsolatos szabályok módosulnak - a társasági adót érintő változások sora azonban itt nem áll meg. Összefoglaló cikksorozatot indítunk a társasági adót érintő legfontosabb változásokról.
Adóalap csökkentése veszteség elhatárolással Cikk
A gazdasági válság mélyülésével együtt egyre nő a veszteséges vállalkozások száma is. A veszteséget azonban pozitívan is fel lehet használni, a válságot követő fellendülés ideje alatt, az elhatárolt veszteség adóalap csökkentő tényező lehet. Ráadásul jövőre az új adótörvényekkel már a 19 százalékos adókulcs mellett használható fel az elhatárolt veszteség.
Bevallás-kiegészítés után jöhet az utólagos APEH-revízió Cikk
Az adózás rendjéről szóló törvény értelmében az adóhatóság az adóbevallásban közölt adatok kiegészítésére szólíthatja fel azokat a magánszemélyeket, akiknek a bevallott jövedelme egymást követő két évben sem éri el a mindenkori minimálbért. Az adóhivatal 3 éve szólította fel a céget, hogy egészítse ki a bevallását. A kiegészítő nyilatkozat utólagos ellenőrzést vont maga után. De hol hibázott a cég?