57 találat a(z) vadásztársaság cimkére

"Technikai megszűnt" Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy Vadászó Földtulajdonosok Közössége 2007-ben alakult, bírósági és cégbírósági nyilvántartásra nem kötelezett, a T201-es nyomtatványon kért a NAV-tól adószámot. 2017-ben megszűnt a vadászati joga, ezért a 18T201-es nyomtatványon kértük az adószám törlését 2017.12.31-ei hatálydátummal (megszűnés, belföldi adóköteles tevékenység megszüntetése jogcímen). A záró bevallások benyújtásra kerültek. Jelenleg a VFK "Technikai megszűntként" szerepel a NAV nyilvántartásában. Kérdésem az lenne, hogy ez mit jelent pontosan, és várható-e, hogy automatikusan törlik az adószámot, vagy van-e esetleg ezzel kapcsolatban még valami tennivalónk? Köszönettel: Erdélyi Andrea

Vagyoni részesedés kiadása vadásztársaság végelszámolása során II. Kérdés

Nagyon köszönöm a választ. A régi Ptk. szerint alakult egyesületek végelszámolása esetén is a válasz szerint kell eljárni? Az egyesület ügyvédjének az a véleménye, hogy a Ptk. átmeneti rendelkezése szerint a régi szabályok alapján a tagok között – az alapszabályuk szerint – szétosztható a vagyonfelosztási javaslatban szereplő vagyon. Köszönettel: Tóthné Kis Mária

Vagyoni részesedés kiadása vadásztársaság végelszámolás során Kérdés

Vadásztársaság végelszámolását határozta el. A tagok részére vagyoni részesedést fizet. Kérdés: milyes adófizetési és egyéb kötelezettséggel kell számolni a vadásztársaságnak és a magánszemélynek? Kinek kell befizetni és bevallani az egészségügyi hozzájárulást és milyen öszegben?

Vadásztársaság közhasznú tevékenysége Kérdés

Az egyesület alapszabályában az alábbi tevékenységek vannak felsorolva: élőhely gazdálkodás, vadeltartó képesség fejlesztése, vadlétszám kialakjtása, fejlesztése, vadgazdálkodási létesítmények kialakítása, fenntartása, vadgazdálkodás, vadászat összehangolása a környezet és természetvédelem érdekeivel, szakmai és gazdasági kapcsolatok kiépítése, hatékony érdekképviselet. Célja: Vadgazdálkodási, vadászati, természetvédelmi feladatok ellátása, tagok részére kulturált vadászati lehetőség biztosítása. 1. Bevétele származik a vadászatok tartásából, biztosításából. 2. Bevétele keletkezik például agancsmustra lebonyolításából, rendezvények megtartásából 3. Bevétele keletkezik az elfogott állatok értékesítéséből vadfeldolgozónak. Ezzel kapcsolatban a kérdésem: Véleményem szerint mindhárom bevétele szorosan kapcsolódik az alapító okiratban meghatározott célokhoz, tevékenységekhez. Közhasznú tevékenység a környezet-, természet, és állatvédelem. Ennek megfelelően mindhárom tevékenységből származó bevételt minősíthetem alapcél szerinti közhasznú tevékenység árbevételének? Vagy csak a vadászat a cél szerinti közhasznú bevétel, és a rendezvények, illetve az állatok értékesítése alapcél szerinti, de nem közhasznú tevékenység bevétele? Mi alapján tudom eldönteni, hogy egy tevékenység közhasznú-e vagy sem? Ugye fel se merül a vállalkozási tevékenység ebben az esetben? Válaszukat előre is köszönöm!

Vadásztársaság támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági tevékenységet is folytató vadásztársaság magánszemély tagja támogatást nyújtana a társaságnak. Milyen adókötelezettség terheli a vadásztársaságot? Illetve hogyan juthatna adómentes támogatáshoz az egyesület? Köszönettel.

Vadásztársaság bevételei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vadásztársaság a kormányhivatal által meghatározott vadgazdálkodási terv alapján végzi tevékenységét. Élővad szerves (elválaszthatatlan) részét képezi a vad húsa, a vad trófeája (agancsa), a vaddisznó agyara, illetve a vad bőre. A társaság bevétele a vadhús értékesítéséből (hetente, kéthetente a vadhűtőháznak történő értékesítés), trófea/agancs értékesítéséből (külföldi, belföldi személyek, illetve gazdálkodók részére), állami támogatásból és a tagdíjból áll. Társasági adó, illetve iparűzési adó szempontjából fontos, hogy ebből mi minősül alaptevékenység (cél szerinti tevékenység) bevételének, illetve vállalkozói bevételnek (társaságiadó-alapnak)? Ha a ténylegesen kilőtt vadak száma meghaladja a tervben meghatározott darabszámot, az már vállalkozói bevétel? Vadásztársaság civilszervezet (bíróságon bejegyzett) áfaalany kettős könyvelést vezet, a gazdálkodás alapja a vadgazdálkodási törvényről szóló rendelet! Tisztelettel.

Vadásztársaság Kérdés

Vadásztársaság, hogyan adózik? Vadhúsértékesítés, vadásztatás valamint a tagdíj a bevétele. Mi után kell társasági adót fizetni és milyen módon kell kiszámítani a helyi adót?

Bérvadászat Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vadásztársaság bérvadászati szerződéseket köt magánszemély vendégvadászokkal, akik meghatározott összeg befizetésével lehetőséget kapnak 1 évig vadászni az egyesület területén. Áfaköteles szolgáltatásnak minősül? Kell róla számlát kiállítani? Kettős könyvelést feltételezve 91-es vagy 96-os számlaosztályba könyveljük ezen összegeket? Előre is köszönöm válaszukat!

Nonprofit kft. mint vadásztársaság Kérdés

A nonprofit kft. mint vadásztársaság a társasági adót mi után fizeti? Vadásztatásból, vadhús-értékesítésből, valamint tagdíjból keletkezett bevétele. Mi számít a Tao. alá és mi nem adóköteles? Kell-e helyi adót fizetnie?

Így adózik a vadásztársaság Cikk

Milyen bevallási kötelezettsége van a vadásztársaságnak? Társaságiadó-bevallásra, illetve beszámolókészítésre kötelezett-e? Kettős könyvvitelt vagy egyszereset kell vezetnie? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szarvas Imréné könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő válaszolt.

Egyesületi tagdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy az egyesületi tagdíjat (vadásztársaságról van szó) ki kell-e számlázni? Ha kell róla számát kiállítani, akkor azt mikor kell megtenni? A tagdíj-hozzájárulás az alapszabály szerint havonta esedékes. A másik kérdésem a tagdíj-hozzájárulás és a vadgazdálkodási hozzájárulás könyveléséhez kapcsolódna (kettős könyvvezetésben könyvelünk): 91-es vagy 96-os számlaosztályba könyveljük a fentebb említett tételeket? Előre is köszönöm a válaszukat!

Vadásztársaság adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 10 fős tagsággal rendelkező vadásztársaság esetén milyen bevallási kötelezettség keletkezik? Kizárólag tagdíjból és vad értékesítésből származó bevétele van, vállalkozási tevékenysége (mint például bérbeadás) nincs. Áfamentesként szerepel, ettől függetlenül van-e olyan bevétel, amelyet áfásan kell kiszámlázni? Amennyiben igen, azt külön be kell-e jelenteni? Vadőrt kell alkalmazniuk, aki után a '08-as adóbevallást havonta küldeni fogják. Társaságiadó-bevallásra, illetve beszámolókészítésre kötelezettek-e? Könyvvezetés szempontjából kettős könyvvitelt vagy egyszereset kell vezetniük? Amennyiben egy lőtt vadat tagnak értékesítenek, van-e adófizetési kötelezettsége a tagnak? Illetve van-e lehetőség áron alul értékesíteni ebben az esetben? Köszönöm mielőbbi válaszát!

Vadásztársaság könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vadásztársaság egyesület formába került bejegyzésre cél szerinti besorolása szabadidős és hobbi tevékenység. Bevétele a kilőtt vadak húsának értékesítéséből származik, bejelentkezéskor áfaalanyiságot választott, egyszeres könyvvezetéssel. A társasági adó alanya, de mi tartozik bele a társasági adó alapjába?

Indul a vadászidény: kié lesz a hús, és kinek, mennyit kell utána adózni? Cikk

Szeptember 1-jén elkezdődött a vadászati idény szarvasbikára, őzsutára, őzgidára, muflonra, szárcsára, október 1-jétől – egyebek mellett – mezei nyúlra, fácánra, fogolyra, vadlúdra is lehet lőni. (Tőkés récét, balkáni gerlét, örvös galambot már augusztus közepétől el lehet ejteni, vaddisznóra, szikaszarvasra, üregi nyúlra meg egész évben lehet vadászni.) Cikkünkben összefoglaljuk a lelőtt vadakra vonatkozó tudnivalókat és a kapott hús utáni adózási szabályokat.

Számlázás, áfabevallás Kérdés

A vadásztársaság közösségi adószámmal rendelkezik, alanyi mentes, csak forintalapú folyószámlája van, eurós nincs. Svéd vadászok vadásztak, és a számla végösszege 675 euró. Számlázást követően havi bevallásban, a 17A60 nyomtatványon kell az adatszolgáltatást elvégezni, forintra átszámítva. A 1765-ös bevalláson mikor kell beadni, és melyik soron?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Jövedéki termék beszerzése

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakdolgozói bértámogatás

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink