5 találat a(z) unit-linked cimkére
Unit-linked biztosítás visszavásárlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy kft., ügyvezetője számára unit-linked alapú életbiztosítást kötött, a biztosítási díjról szóló havi számlákat a múlt években egyéb szolgáltatásként könyveltük le. Ügyfelem most úgy döntött, hogy a biztosítási kötvényt vissza szeretnék vásárolni, ami egy egyösszegű befolyó összeget fog eredményezni a cég számláján. A kft. könyveiben a korábbi években befektetett pénzügyi eszközt nem mutattunk ki, hiszen a biztosító biztosítási díjat számlázott ki. Kérdésem, hogy mi a 2019-es visszavásárlás, és az így keletkezett pénzösszeg helyes kimutatása a könyvekben? Segítségét előre is köszönöm.
Előre megfizetett unit-linked biztosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. évekkel ezelőtt kötött unit-linked vegyes biztosítást a CIG-Pannóniával a dolgozóira és a beltagra, szerződőként fizeti a díjakat évenkénti gyakorisággal. A 2018. decemberben 2 évre előre befizetett biztosítási díj hogyan adózik 2019-ben, 2020-ban? A dolgozók bérszámfejtésében havi bontásban kell-e szerepelni az egész évre fizetett díjnak 2019-ben, 2020-ban? (Az évforduló február hónap.) Köszönöm szépen .
Céges biztosítás járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Céges unit-linked biztosítás esetén, ha a haláleseti és az elérési kedvezményezett is maga a cég, kell-e bármilyen járulékot, illetve adót fizetni 2019-től, és ha igen, akkor mit és mennyit? Köszönöm. Üdvözlettel: T. Ildikó
Csalódott az életbiztosításban? Így szabadulhat meg tőle Cikk
A befektetési egységekhez kötött (úgynevezett unit-linked) életbiztosításokat vette nagyító alá a Bankmonitor.hu. Az elemzők egyre gyakrabban találkoznak olyan magánszemélyekkel, akik a magas költségek és a rugalmatlanság miatt megbánták, hogy ilyen formában takarították meg a pénzüket. Megvizsgálták, mit tehetnek a kiábrándult ügyfelek.
Biztosítási díj adókötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Unit-linked biztosítás esetén, ha 2012-ben nem történt rendszeres díjbefizetés, mert az eseti számlán felgyűlt összegből történt meg a rendszeres díj kiegyenlítése, de 2013-ban befizetést kell teljesíteni a biztosítás fenntartása miatt, akkor az idén befizetett díj adóköteles lesz-e azon szabály szerint, hogy a ténylegesen teljesített befizetés (nem átvezetés) nagyobb, mint a tavalyi. A most befizetendő összeg egyezne a szerződésben egyébként rendszeres díjjal. Vegyük például, hogy a szerződés szerinti rendszeres díj 1 000 000 forint az első évben (2011. év) ezt az összeget elutaltam + 1 000 000 forintot eseti számlára is befizetek. 2012-ben nincs utalás, az eseti számláról kerül át a rendszeres díjak közé az összeg. 2013-ban újra utalni kell 1 millió forintot. Ez után kell-e bármilyen adót ehót fizetni?