78 találat a(z) tiszteletdíj cimkére

Tiszteletdíj adózása sajátjogú nyugdíjas esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sajátjogú nyugdíjas vagyok. Felügyelő bizottság tagjaként havi 60 000 forint tiszteletdíjban részesülök 2018 óta. Most számfejtették a tiszteletdíjamat és mindent vontak tőlem ugyanúgy, mint a 2018-as évben (szja, egészségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás stb.). Szerintem nem jó. Köszönöm válaszát. Tisztelettel: Török Károlyné

Választott tisztségviselő díja Kérdés

Tisztel Szakértő! Egy társaság taggyűlése az ügyvezetőjének megállapította havi 100 ezer forint tiszteletdíj kifizetését. A nettó tiszteletdíjat a számfejtés után, jellemzően a tárgyhónapot követő hónap 5-éig fizetik ki az ügyvezetőnek. Kérdésem: a 2018. évi december havi tiszteletdíjat, melyet csak 2019. január 5-én utalnak az ügyvezetőnek, melyik időszak 08-as bevallásában kell bevallani, és ez a tiszteletdíj az ügyvezetőnek a 2018. évi vagy a 2019. évi jövedelme lesz? Köszönöm a segítséget.

Tb jogviszony hollandiai igazgatósági tiszteletdíj alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi állandó lakcímmel rendelkező, Magyarországon biztosítási jogviszonyban álló, magyar illetőségű személyt egy holland társaság igazgatósági tagjává választották. A cég az igazgatóinak tiszteletdíjat kíván fizetni, az igazgatósági tiszteletdíj éves szinten került megállapításra, és kb. 10 millió forintos nagyságrendű. Az igazgatótanácsi feladatok csak néhány napi személyes munkavégzést igényelnek tőle, így Hollandiában jellemzően csak néhány napot tölt el évente. A magyar-holland kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az ilyen típusú jövedelmek adóztatási jogát egyértelműen Hollandiához rendeli. Bizonytalanok vagyunk viszont a társadalombiztosítási járulékok megítélésében. Holland társadalombiztosítás szerinti jogviszony álláspontunk szerint nem jön létre. A magyar igazgató a magyar társadalombiztosítása érvényességét A1 nyomtatványon igazolja a holland kifizető felé. Kérjük írják meg, hogy a fenti esetben a magyar társadalombiztosítási jog alapján biztosítási jogviszony létrejön-e, ami alapján a holland társaság által fizetett tiszteletdíj után kell a magyar igazgatónak saját maga kellene megfizetnie a magyar járulékokat? Segítségüket előre is megköszönjük.

Tiszteletdij Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kisebbségi szervezet képviselőjének egyszeri tiszteletdijat hagytak jóvá. A képviselő nyugdijas. Mit kell utána befizetni /szja és járulék/?

Előre fizetett tiszteletdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet választott tisztségviselője tárgyhavi tiszteletdíját tárgyhó 2-án fizetik (például a júliusi tiszteletdíjat 07.02-án utalják). Van-e olyan jogszabályi előírás, amely szerint ez a módszer nem megfelelő, tiltja a tiszteletdíj előre történő kifizetését? Válaszát előre is köszönöm!

Tiszteletdíj Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alapítvány, egyesület, kamara tiszteletdíjként befogadhat-e más adószámos magánszemélytől, egyéni vállalkozótól, illetve kft.-től erre vonatkozóan számlát? Köszönöm szépen! Doró Noémi

Katás egyéni vállalkozás indítása Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Katás egyéni vállalkozást szeretnék indítani.Kérdésem, mennyi tételes adót kell fizetnem, 25 000 forintot vagy 50 000 forintot, ha alapítványban kuratóriumi titkárként havi rendszerességgel bruttó 250 000 forint tiszteletdíjat veszek fel. Mellette főállású anyaként gyetben részesülök. Mivel nem munkaviszony, azt gondolom, hogy a 50 000 forintos tételes adót kell megfizetnem. Esetleg van-e arra lehetőség, hogy az alapítványi tevékenységem után ne tiszteletdíjat vegyek fel, hanem ezt munkaviszonyban végezzem? Ennek van-e valami akadálya? Köszönöm. Völgyi Erika

Tulajdonosi közösség képviselöjének tiszteletdíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Földbirtokosok tulajdonosi közösségének egyik tagját vállasztották meg képviselőnek, aki a munkájáért éves szinten 300 ezer forintban részesül. Ebből kell fedeznie az írószer- és minden egyéb költségét. Jól gondolom-e, hogy az így kifizetett összeg nem önálló tevékenységből származó jövedelem? A kifizetés következő év februárjában történik meg. A kifizetéskor a 08-ason jelenteni kell, mint nem önálló tevékenységből származó jövedelmet. A költségnyilatkozata alapján (maximum 50 százalékig) levonom az szja-t, megfizetem a szochót. Nem minősül biztosítottnak, mert a jövedelme nem éri el a minimálbér 30 százalékát. Szakképzési járulékot nem kell fizetnem utánna. Kérem, javítson ki, ha nem jól gondolom, vagy ha van egyéb teendőm is! Köszönöm.

Tiszteletdíj járulékvonzata Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kft. vezető tisztségviselőjének a 15 százalék szja, 7 százalék egészségbiztosítási, 10 százalék nyugdíjjárulék levonása után fizetünk tiszteletdíjat. Egy főnél viszont viszont a 3 százalék pénzbeli egészségbiztosítási járulék levonása sem történik meg. Nem tudok rájönni, hogy miért. Kérem szíves segítségüket abban, hogy a tiszteletdíjból mi okból kerülhet sor fenti járulék figyelmen kívül hagyására. Úgy tudtam, hogy csak nyugdíjas munkavállaló esetében maradhat el a 3 százalék pénzbeli, valamint 1,5 százalék munkaerőpiaci járulék levonása. Az érintett munkavállaló férfi és csak most 61 éves. Köszönettel

Választott tisztségviselő jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet felügyelőbizottsági/igazgatósági tagjai mint választott tisztségviselők tevékenységükért kizárólag egyéb munkavégzésre irányuló jogviszony keretében tiszteletdíjat kaphatnak, vagy foglalkoztathatóak megbízási szerződéssel, esetleg a szövetkezet alkalmazottjaként? Válaszát köszönöm!

Választott tisztségviselő két ciklusban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nonprofit gazdasági társaságunkat háromfős felügyelőbizottság ellenőrzi. Két évre választotta a tulajdonosunk, 2017. 12. 16-án lejárt az előző három tag mandátuma, és 2017. 12.17-étől kinevezték a három új tagot. Az előző és az új felügyelőbizottság is teljes hónapra járó tiszteletdíjat kap (bérprogramunk így számfejti)? Illetve egyikük mindkét ciklusban tag lett, akkor neki decemberre kettő tiszteletdíj jár? Köszönettel.

Nyugdíj mellett beszámít-e a tiszteletdíj a kereseti korlátba? Cikk

A nők 40 éves nyugdíjazása melletti munkavégzés jövedelemkorláttal jár. A gazdasági társaságnál választott tisztségviselő részére fizetett tiszteletdíj, amennyiben meghaladja a minimálbér 30 százalékát, beleszámít-e a jövedelemkorlátba? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Tiszteletdíj nyugdíj mellett Kérdés

Tisztelt Adózóna! A nők 40 éves nyugdíjazása melletti munkavégzés jövedelemkorláttal jár. A gazdasági társaságnál választott tisztségviselő részére fizetett tiszteletdíj, amennyiben meghaladja a minimálbér 30 százalékát, beleszámít-e a jövedelemkorlátba? Köszönettel várom válaszukat.

Nyugdíj – önkormányzati tiszteletdíj Kérdés

Tisztelt Hölgyem, Uram! 40 év munkaviszony után, a nőkre vonatkozó kedvezményes nyugdíjszabályokkal élve nyugdíjba vonult magánszemély időközben önkormányzati képviselő lett. A tiszteletdíjáról a határt elérve lemondott. Kérdés1: mi a teendő akkor, amikor az öregségi nyugdíjkorhatárt eléri? Továbbra is figyelembe kell vennie a határt és lemondania a tiszteletdíjáról? Kérdés2: az öregségi korhatárt tavaly töltötte be. Helyesen tette-e, hogy a tiszteletdíjáról lemondott? Amennyiben nem kellett volna lemondania, ez most utólag orvosolható? Vissza tudja kapni a tiszteletdíjat? Köszönettel!

Vezérigazgatói jogviszony zrt.-ben Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi ügyben szeretném a szakmai véleményüket kérni: A társaság formája zrt. A társaság alapítója két fő. Az egyiknek 90 százaléknyi részesedése van, a másiknak 10 százalékos. A 90 százalékos részvényes rokkantsági ellátásban részesül. A 10 százalékban részvényes 2017.07.11-től a társaság vezérigazgatója és a munkáltatói jogok gyakorlója. Az alapszabály szerint ezen feladatot megbízási jogviszony keretében látja el. A megbízás határozatlan időre szól. A megbízás alapján havi bruttó 40 ezer forint tiszteletdíjat kap. A társaságban munkaviszony keretében is munkát végez heti 20 órában. A munkaköre klímaszerelő. 2017. 07. hó 11-től bejelentettem a 17T1041-en, mivel a fenti díjazás alapján biztosított: biztosítási jogviszony kódja: 1202, munkakör Feor: 1210 (gazdasági szervezet vezetője) A 1708/ júliusi bevallásban már két jogviszonyt jelentettem. Egyik a heti 20 órás munkajogviszony, a másik a megbízási jogviszony 41 kóddal. A törvényi előírások figyelembe vételével jól bíráltam el a jogviszonyokat? Esetleg nem jön be a minimum járulékfizetési kötelezettség? Fáradozásukat és válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Téglásné Lippert Erika könyvelő e-mail cím: [email protected]

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink