85 találat a(z) tiszteletdíj cimkére
Társasházi tisztségviselők Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társasházban vannak számlálóbizottsági tagok választott tisztségviselők. Jelenleg tiszteletdíjat kapnak. Szeretném megkérdezni, hogy csak tiszteletdíjat kaphatnak, vagy megbízási díjat is? Lemondhatnak-e a tiszteletdíjukról úgy, hogy közben költségtérítést kapnak? Ha igen, ilyen esetben milyen költségek számolhatók el nekik? Mivel nyugdíjasokról lenne szó, foglalkoztathatóak-e munkaviszonyban a tiszteletdíj, illetve megbízási díj helyett? Válaszukat előre is köszönöm.
Tiszteletdíj – egyesület Kérdés
Tisztelt Adózóna! Közhasznú egyesület elnökének tiszteletdíja havi 50 000. Mivel ez magasabb, mint a minimálbér 30%-a, így biztosítási jogviszonyban áll az egyesületnél. A kérdésem az, hogy ebben az esetben 1041-esen be kell-e jelenteni? Milyen jogcímkóddal, illetve, hogy akkor szja-, TE-, PE-, és szochófizetési kötelezettség terheli a jövedelmet? Köszönettel.
Öregségi nyugdíjas tiszteletdíja Kérdés
Tiszteletdíj adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú egyesület alelnöke tiszteletdíjra jogosult, az alábbi nyilatkozatot tette az egyesület felé: "a részemre járó havi 30 000 forint tiszteletdíjamat természetbeni juttatásként (támogatásként) kérem folyósítani az OTP Önkéntes Kiegészítő Nyugdíjpénztár számlára". Hogyan tudom számfejteni a kérést? Megjegyzem, a magánszemély rokkantsági ellátásban részesül, és nem szeretné, hogy a kereseti korlátba ez az összeg beszámítódjon. Tisztelettel: Kiss Ferencné
Korhatár előtti ellátásban részesülő tiszteletdíja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk (kft.) egyik ügyvezetője korhatár előtti ellátásban részesül (korábban önkormányzati képviselőként korhatár előtti öregségi nyugdíjat állapítottak meg részére). Ügyvezetőként tiszteletdíjat kap, melyet nem munkaviszony keretében fizetnek ki neki, hanem más, nem önálló tevékenységből származó jövedelemként kapja. Kérdésem, hogy ez esetben a 15% szja-n felül minden egyéni járulékot le kell-e vonnom a részére számfejtett összegből? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Dézsenyiné
Nyugdíjas választott tisztségviselő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az öregségi nyugdíjas jövedelme szochomentes-e, ha mint a részvénytársaság elnökségi tagja, havonta tiszteletdíjban részesül?
Tiszteletdíj és megbízási díj Kérdés
Kérdésem röviden csak annyi, mi a kettő között a különbség adó- és járulékfizetés tekintetében?
Tiszteletdíj adózása sajátjogú nyugdíjas esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sajátjogú nyugdíjas vagyok. Felügyelő bizottság tagjaként havi 60 000 forint tiszteletdíjban részesülök 2018 óta. Most számfejtették a tiszteletdíjamat és mindent vontak tőlem ugyanúgy, mint a 2018-as évben (szja, egészségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás stb.). Szerintem nem jó. Köszönöm válaszát. Tisztelettel: Török Károlyné
Választott tisztségviselő díja Kérdés
Tisztel Szakértő! Egy társaság taggyűlése az ügyvezetőjének megállapította havi 100 ezer forint tiszteletdíj kifizetését. A nettó tiszteletdíjat a számfejtés után, jellemzően a tárgyhónapot követő hónap 5-éig fizetik ki az ügyvezetőnek. Kérdésem: a 2018. évi december havi tiszteletdíjat, melyet csak 2019. január 5-én utalnak az ügyvezetőnek, melyik időszak 08-as bevallásában kell bevallani, és ez a tiszteletdíj az ügyvezetőnek a 2018. évi vagy a 2019. évi jövedelme lesz? Köszönöm a segítséget.
Tb jogviszony hollandiai igazgatósági tiszteletdíj alapján Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi állandó lakcímmel rendelkező, Magyarországon biztosítási jogviszonyban álló, magyar illetőségű személyt egy holland társaság igazgatósági tagjává választották. A cég az igazgatóinak tiszteletdíjat kíván fizetni, az igazgatósági tiszteletdíj éves szinten került megállapításra, és kb. 10 millió forintos nagyságrendű. Az igazgatótanácsi feladatok csak néhány napi személyes munkavégzést igényelnek tőle, így Hollandiában jellemzően csak néhány napot tölt el évente. A magyar-holland kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az ilyen típusú jövedelmek adóztatási jogát egyértelműen Hollandiához rendeli. Bizonytalanok vagyunk viszont a társadalombiztosítási járulékok megítélésében. Holland társadalombiztosítás szerinti jogviszony álláspontunk szerint nem jön létre. A magyar igazgató a magyar társadalombiztosítása érvényességét A1 nyomtatványon igazolja a holland kifizető felé. Kérjük írják meg, hogy a fenti esetben a magyar társadalombiztosítási jog alapján biztosítási jogviszony létrejön-e, ami alapján a holland társaság által fizetett tiszteletdíj után kell a magyar igazgatónak saját maga kellene megfizetnie a magyar járulékokat? Segítségüket előre is megköszönjük.
Tiszteletdij Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kisebbségi szervezet képviselőjének egyszeri tiszteletdijat hagytak jóvá. A képviselő nyugdijas. Mit kell utána befizetni /szja és járulék/?
Előre fizetett tiszteletdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet választott tisztségviselője tárgyhavi tiszteletdíját tárgyhó 2-án fizetik (például a júliusi tiszteletdíjat 07.02-án utalják). Van-e olyan jogszabályi előírás, amely szerint ez a módszer nem megfelelő, tiltja a tiszteletdíj előre történő kifizetését? Válaszát előre is köszönöm!
Tiszteletdíj Kérdés
Tisztelt Adózóna! Alapítvány, egyesület, kamara tiszteletdíjként befogadhat-e más adószámos magánszemélytől, egyéni vállalkozótól, illetve kft.-től erre vonatkozóan számlát? Köszönöm szépen! Doró Noémi
Katás egyéni vállalkozás indítása Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Katás egyéni vállalkozást szeretnék indítani.Kérdésem, mennyi tételes adót kell fizetnem, 25 000 forintot vagy 50 000 forintot, ha alapítványban kuratóriumi titkárként havi rendszerességgel bruttó 250 000 forint tiszteletdíjat veszek fel. Mellette főállású anyaként gyetben részesülök. Mivel nem munkaviszony, azt gondolom, hogy a 50 000 forintos tételes adót kell megfizetnem. Esetleg van-e arra lehetőség, hogy az alapítványi tevékenységem után ne tiszteletdíjat vegyek fel, hanem ezt munkaviszonyban végezzem? Ennek van-e valami akadálya? Köszönöm. Völgyi Erika
Tulajdonosi közösség képviselöjének tiszteletdíja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Földbirtokosok tulajdonosi közösségének egyik tagját vállasztották meg képviselőnek, aki a munkájáért éves szinten 300 ezer forintban részesül. Ebből kell fedeznie az írószer- és minden egyéb költségét. Jól gondolom-e, hogy az így kifizetett összeg nem önálló tevékenységből származó jövedelem? A kifizetés következő év februárjában történik meg. A kifizetéskor a 08-ason jelenteni kell, mint nem önálló tevékenységből származó jövedelmet. A költségnyilatkozata alapján (maximum 50 százalékig) levonom az szja-t, megfizetem a szochót. Nem minősül biztosítottnak, mert a jövedelme nem éri el a minimálbér 30 százalékát. Szakképzési járulékot nem kell fizetnem utánna. Kérem, javítson ki, ha nem jól gondolom, vagy ha van egyéb teendőm is! Köszönöm.