130 találat a(z) tehergépkocsi cimkére

Személy- vagy tehergépkocsi Kérdés

Kölcsönadás tehergépjármű Kérdés

Kis értékű tárgyi eszköz eladási ára Kérdés

Kft. tulajdonában lévő tehergépkocsi, az üzembentartó idegen magánszemély Kérdés

Karbantartás? Kérdés

Tehergépkocsi, amellyel nem fuvaroznak Kérdés

Tehergépkocsi üzembentartói joga és költségelszámolás Kérdés

Egyéni vállalkozó adózás utáni vállalkozási jövedelmének csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyéni vállalkozóm vállalkozói 2019. évi szja-val csökkentett jövedelme 2 millió forint. 2019.évben vett kizárólag vállalkozási tevékenységhez használt tehergépkocsit 3 millió forint értékben, melynek 2019. évi értékcsökkenése 30 000 forint volt. Vállalkozási jövedelmet csökkentő tételként 2 millió forintot levonhatom? Ez által nulla lesz a vállalkozói osztalékadó alapja és így nem fizet szociális hozzájárulási adót sem? Ezzel kapcsoltban a csekély összegű de minimis táblázatban kell valamit kitöltenem? Illetve még egy kérdés felmerült bennem. A következő években a tárgyévi amortizációt el lehet majd számolni? Ebben az esetben van bármilyen elidegenítési tilalom a következő évekre? Válaszukat előre is köszönöm!

Tárgyi eszköz eladása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2019-ben értékesítette a 2018-ban vásárolt tehergépkocsiját. A bevétele természetesen adóköteles lesz, de kérdésem, hogy az értékcsökkenés, hogy történik. 1. Csak a 2019-es évit lehet figyelembe venni? 2. A még hátramaradt 4 évnyi értékcsökkenés elszámolható most egyben? A 2018-as bevallásában a tehergépkocsi nettó értékével csökkentette az osztalékalapját (szja bevallás 97.sor), most az értékesítés miatt vissza kell-e növelni az osztalékalapot? Köszönettel!

Családi gazdaság, egyéni vállalkozó Kérdés

Volt egy családi gazdaság, melynek X volt a vezetője egyéni vállalkozóival, ezt a családi gazdaságot átadta fiának Z-nek, aki szintén kiváltotta a vállalkozóit. De X is benne maradt a családi gazdaságban mint adóazonosítóval rendelkező tag. X a vállalkozói igazolványát nem adta le, hanem a családi gazdaságtól függetlenül gyümölcstermesztéssel kíván foglalkozni. X mint a családi gazdaság tagja használja a családi gazdaság nyilvántartásában szereplő tehergépkocsit, ezen gépkocsi javitási számláját X nevére állitották ki, és X fizette a saját vállalkozói bankszámlájáról. Ki számolhatja el költségként és az áfát?

Kiva belépés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2019. évi adatok alapján bejelentkezett a kiva adózás alá. 2019-ben több tehergépkocsit vettünk, szeretnénk eszközberuházás címén adóalap-kedvezményt igénybe venni (mivel elég jelentős a nyereségünk). Kérdésünk: lehetőségünk van-e erre, így hogy szeretnénk a 2020.01.01-jétől a kivába belépni. Úgy tudjuk fejlesztési tartalékot nem vehetünk igénybe, mert az kizáró ok a kivába való átlépésbe. Köszönöm előre is válaszát! Práczkyné Ress Mária

Tehergépkocsi üzleti célú használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék tájékoztatást kapni. Egy társaság alkalmazottja a saját tehergépkocsiját használja alkalmanként üzleti (hivatali) célra, ebben az esetben milyen nyilvántartást kell vezetnie? Válaszukat előre is köszönöm.

Tehergépkocsi magáncélú használata Kérdés

A cég által üzemeltetett kisteherautók (5 darab) menetleveleiről havonta készül egy kimutatás, melyből megállapitható a megtett kilométer, azon belül a magáncélú használat. A havi magánhasználat a megtett kilométer nagyjából 40 százaléka, dolgozónként és gépkocsinként eltérő. Több megválaszolt kérdésben olvastam, hogy a magáncélú utak költsége munkaviszonyból származó jövedelemként adó- és járulékköteles, ha azt nem térítik meg a dolgozók. A cégvezető viszont megkérdezett egy másik kollégát, aki szerint ez esetben nem kell fizetni szja-t, járulékot az szja-törvény 4. § (2a) bekezdésének nem bevételre vonatkozó szabályai miatt. Melyik a jogszerű megoldás?

Tehergépkocsi költségelszámolása gazdasági társaságban Kérdés

Milyen mértékben számolható el a társaság tulajdonában és üzemeltetésében lévő tehergépkocsik számlával igazolt üzemeltetési kötlsége? Egy önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságban 5 db tehergépkocsit üzemeltetnek a társaság tevékenységének ellátásához. 1 gépkocsit az ügyvezető használ jellemzően munkába járásra, kisebb arányban hivatali ügyek intézésére. A többi gépjárművet általában az egyes telephelyek közötti úton használják, adott településen belül főképp javítási munkák elvégzésére. Minden gépkocsiról vezetnek menetlevelet, azonban azok kitöltése esetenként hiányos, például nem tüntetik fel a tankolás időpontját, vagy a tankolt üzemanyag mennyiségét, illetve vidéki utaknál az utazás célját sem jelölik. Kell a társaságiadó-alap megállapításnál adóalapnövelő tétellel számolni, ha nem állapítható meg egyértelműen, hogy az adott út a vállalkozás érdekében merült-e fel, illetve normatúllépés milyen mértékig lehetséges? Üdvözlettel: Borsodiné Kisfaludy Katalin,

Tehergépkocsi – pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bérelt jármű a forgalmi engedély szerint új kétszemélyes tehergépjármű, együttes tömege: 1620 kilogramm. Mivel az együttes tömeg 2500 kilogramm alatti, így a személygépkocsi-minősítésnél további szempontot is figyelembe kell venni: nem szállítható vele 3-9 személy? Ha valóban tehergépkocsinak minősül, akkor mentesül a cégautóadó-fizetési kötelezettség alól? Ha valóban tehergépkocsinak minősül, akkor menetlevelet kell vezetni? Ha valóban tehergépkocsinak minősül, akkor a lízingdíj áfatartalma teljes mértékben levonható? Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink