125 találat a(z) tehergépkocsi cimkére
Egyéni vállalkozó nyílt végű pénzügyi lízingje Kérdés
Egyéni vállalkozó nyílt végű pénzügyi lízingszerződés keretében 1 darab kamiont szerzett be. A lízingszerződés futamideje 60 hónap (2015. 03. 26. - 2020. 03. 26.). A lízingtárgy nettó értéke 2 060 7646 forint, az induló lízingdíj 4 121 529 forint, majd ezt követően havi ~250 ezer forint, a maradványérték 1 030 382 forint. Hogyan történik a tehergépkocsi-költség elszámolása? Az szja-törvény 3. § 47. pontja az 1997. január 1-je előtt kötött szerződésekkel használatba adott eszközöket minősíti lízingnek. Ez azt jelenti, hogy az szja-törvény 11. melléklet I. 21. pontját nem kell alkalmazni, és a kifizetett lízingdíj a 11. melléklet III.7. pontja alapján teljes egészében elszámolható költségként? Köszönettel: Vadkerti Ilona
Tehergépkocsi értékesítése magánszemélynek harmadik országba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég értékesítené a tehergépkocsiját, amit tavaly zárt végű pénzügyi lízinggel vásárolt. Az értékesítés egy harmadik országbeli magánszemélynek történne (nincs belföldi illetősége). A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben áfásan kell-e kiszámláznia a tehergépkocsit? Köszönöm válaszát.
500 kilométer Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szja-törvény személygépkocsi-fogalma szerint a vegyes használatú, 2500 kilogramm megengedett össztömeget meghaladó gépjármű már nem minősül személygépkocsinak. Kérdésem az lenne, hogy ebbe a körbe a forgalmi szerinti tehergépkocsi tartozik? Amennyiben a forgalmi szerint személygépkocsi és az együttes tömege 2730 kilogramm, a szállítható személyek száma 8 fő, akkor elszámolható az 500 kilométer? Mit értünk "vegyes használatú" járműnek? Egyéni vállalkozó autómentéssel foglalkozik. A tevékenység végzéséhez használt jármű nincs bent a vállalkozásban, időnként használják a vállalkozási tevékenység érdekében. Az szja-törvény melléklete szerint a kizárólag üzemi célú jármű esetén számolható el költség. Ebben az esetben hogyan tud az egyéni vállalkozó költséget elszámolni a tehergépkocsija után? Köszönöm válaszát!
Apport tárgyi eszköz értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét annak a kérdésnek az eldöntésében, hogy kell-e áfát fizetni az apportba behozott, ezért áfamentesen a cégbe bekerülő teherautó után, ha azt a cég értékesíteni szeretné? A cég természetesen áfa alá bejelentkezett adóalany. Más jellegű kérdésem: végelszámolás alatt, év végén lehet-e a következő naptári évre választani áfa alanyi mentességet? Köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Papné Galba Márta
Menetlevél Kérdés
Kft. menetlevelet vezet céges (kft.-é) tehergépkocsi, illetve kisbusz esetén. Mezőgazdasági vontatók esetén (traktoroknál) úgy tudom, ez nem kötelező. Jól tudjuk-e ?
Tehergépjármű foglaló Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Két áfakörös kft.-ről van szó, tehergépjármű-adásvételt terveznek, amelyet foglaló átadásával indítanának. Jól gondolom-e, hogy áfás számlát kell kiállítani a foglalóról? Esetleg elégséges más bizonylat kiállítása (adás-vételi szerződés, és átvételi elismervény)? Hogyan kell eljárni, ha az ügylet mégsem valósulna meg, az áfás számlát helyesbíteni/sztornózni kell, arra a teljesítési időpontra, amellyel az eredeti számlát állították ki? Ez utóbbi kérdés azért lehet érdekes, mert a vásárló cég havi áfabevalló. Köszönöm válaszukat!
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégautóadóval kapcsolatban az alábbi kérdésben kérném szíves állásfoglalásukat! A társaság személy és tehergépkocsikat ad bérbe határozatlan időre. A bérbeadásról szóló szerződések részint 2013. július 1-je előttiek, részint 2013. július 1-je utániak. Minden esetben a tulajdonjog a bérbeadó nevén van, és a hatósági nyilvántartásokban nincs a bérbevevő bejegyezve, mint üzembentartó. Ebben az esetben a cégautóadó megfizetésére ki kötelezett: a bérbeadó vagy a bérbevevő? Válaszukat megköszönve!
Céges tehergépjármű elszámolása. Kérdés
A cégemnek van egy Movano tehergépjárműve. Ezzel kapcsolatban vezetnünk kell menetlevelet, elszámolom az üzemanyagot, és visszaigénylem annak áfáját. Az a kérdésem, hogy honnan tudom meg, mennyi a fogyasztása ennek a típusu tehergépkocsinak, sehol nem találom az ehhez szükséges anyagot. Köszönettel: Judit
Céges tehergépkocsi magáncélra: ezeket kell megfizetnie Cikk
Milyen adó- és járulékterhe van a céges tehergépkocsi magánhasználatának? Visszaigényelhető-e legalább a céges használat arányában az üzemanyag (gázolaj) áfája? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.
Társaságiadóalap-csökkentő tétel zs.) pont Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy a 4322 TEÁOR főtevékenységhez műszaki járműnek minősül-e a 8704-es VTSZ számon beszerzett tehergépkocsi ?
Tehergépkocsi "saját célú használata" Kérdés
Gazdasági társaságunk tulajdonában lévő 3,5 tonna tömegűnél kisebb haszongépjárműveink vannak. Saját árut szállítunk, építőipari tevékenységgel foglalkozó cég vagyunk. A tehergépkocsikkal az azt vezető sofőr esetenként hazamegy, tehát nem hozza a telephelyünkre vissza. Menetlevélre kerülhet-e nem telephelyről való indulás, vagy odaérkezés? Ha nem telephelyről indulunk és érkezünk, akkor az egyéb juttatásnak minősül-e? Van-e járulékfizetési kötelezettsége a cégnek, mi az elszámolás módja? Közúti ellenőrzésnél a menetlevelet 3,5 tonna alatti gépkocsinál kérheti-e hatósági személy?
8704-es vámtarifaszámú gépkocsi áfája visszaigényelhjető-e II.? Kérdés
Korábban írt címbeli témájú kérdésemre érkezett választ nem tudom elfogadni, miután a válasz a személygépkocsi beszerzésének áfájára vonatkozott, míg a kérdésem a tehergépkocsi áfáját érinti (VTSZ8704).
Áfa – tehergépkocsi Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több éve vásárolt tehergépkocsi áfáját fuvarozással foglalkozó vállalkozás levonta, az értékcsökkenést elszámolta, az üzemeltetésével kapcsolatos számlák áfatartalmát is levonásba helyezte. A gépjárművet kizárólag árufuvarozáshoz használta. A vásárláskor az autó tulajdonságai a következők voltak: 3,5 tonna alatti, a forgalmiban megnevezése teherautó, maximum 3 fő szállítására alkalmas, hátul teljesen zárt dobozos. Egy tervezett átalakítás után azonban a szállítható személyek száma 6 fő lenne, amely be is jegyeznek a forgalmi engedélyébe. Megnevezése továbbra is tehergépjármű a forgalmi szerint. A hátsó, eddig zárt dobozos részébe is beszerelnek ablakot. Átminősül-e mindezek után személyautónak annak ellenére, hogy a forgalmiban tehergépjármű? Ha igen, van-e utólagos áfakorrekciós teendők a beszerzéskor levont áfával kapcsolatban? Ha személyautónak minősül, és az üzemeltetésével kapcsolatban értékcsökkenést, valamit tételes számlákkal igazolt költséget számolt el a vállalkozás, kell-e cégautóadót fizetni? A vállalkozás az átalakítás után egyrészt árut fuvarozna, másrészt saját célú személyszállítást végezne a gépkocsival. Például a saját váltó sofőrjeit fuvarozná a határon várakozó teherautóihoz.
Fejlesztési tartalék Kérdés
Kft. 2014. évi eredményéból előreláthatólag 5 millió forintot kíván fejlesztési tartalék címén elhatárolni. A társaság 2015-ben tehergépkocsit kíván vásárolni 8 millió forint értéken a fejlesztési tartalék terhére is. Kérdés : mikor jár legjobban a kft., ha fejlesztési tartalékból vásárolja meg a tehergépkocsit, vagy ha inkább az évenkénti értékcsökkenési eljárást választja? Köszönöm válaszukat!
Tehergépkocsi értékesítése végelszámolás alatt Kérdés
Egy Bt. egyszerűsített végelszámolási határideje 07.08.-án lejár. A vállalkozás tulajdonában van egy écs-vel már 0-ra leírt, mintegy 800 ezer forint értékű tehergépjármű. A gépjárművet a volt kültag, jelenlegi végelszámoló szeretné megvásárolni. Ezzel kapcsolatban ellentétes információkat kaptunk, egyik vélemény szerint ezt nem teheti, mert vagyonmentésnek minősül, másik szerint semmi akadálya. Kérdésem az lenne, hogy megvásárolhatja-e a végelszámoló ezt a járművet, és milyen értéken, vagy benn kell-e maradni a vagyonelemek között a végelszámolás végéig?