19 találat a(z) taokedvezmény cimkére
Elektromosautó-értékesítés Kérdés
Energiahatékonysági beruházáshoz kapcsolódó társaságiadó-kedvezmény Kérdés
Osztalékfizetési korlát és taokedvezmény Kérdés
Taokedvezmény tv. 7. § (zs) pont – saját bérbe adott új lakás Kérdés
Így változtak a K+F minősítés eljárási szabályai Cikk
Írásunkban a K+F minősítési eljárással kapcsolatos, 2023. szeptember 1-jétől hatályos változásokra hívjuk fel a figyelmet.
Változtak a K+F minősítési eljárás szabályai Cikk
A kormány döntésének értelmében 2023. szeptember 1-jétől már a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) vizsgálja szakértői eljárás keretében a kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységek minősítésével kapcsolatos kérelmeket és megkereséseket – írja hírlevelében az Andersen.
Társaságiadó-kedvezmény Kérdés
Beruházás taokedvezménye Kérdés
Műemléki taokedvezmény igazolása Kérdés
Beruházási hitel és lízing kamata és a taokedvezmény Kérdés
Közúti árufuvarozással fogalakozó kft. beruházási (növekedési) hitelből és lízing keretében vásárolt úgynevezett Mercedes kisteherjárműveket. Kérdés: a beruházási hitel és a lízing kamata jelen esetben adókedvezményként levonható a társasági adóból? Köszönettel: Négyökrüné
Tao-felajánlás elutasítása Kérdés
A társaság a 2018. évről szóló 1829-es bevallásában tao-felajánlást tett sportszervezetnek, a tao-kedvezmény maximális mértékéig. A NAV elutasította a felajánlás átutalását az egyesületnek, mivel a társaság az adófizetési kötelezettségének határidőben nem tett eleget. Bár június 4-én teljes egészében megfizette a taót a társaság (tehát a 15 napos határidőn belül), viszont nem nyújtott be határidőn belül igazolási kérelmet a NAV-hoz pótlólagos teljesítés iránt. A kérdés, hogy ebben az esetben a társaság elvesztette a lehetőségét, hogy a következő évben újra rendelkezhessen a taójáról, ugyanezen igazolással vagy felhasználhatja a 1929-es tao-bevallásában? Köszönöm a válaszukat! Tisztelettel!
Pályázati támogatásból vásárolt eszköz tao-kedvezménye Kérdés
Társaságunk a Széchenyi 2020 pályázaton tárgyi eszköz beszerzéseihez 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást kapott. Kérdésem a kövekező: csökkenthetem-e ezen eszközök értékével a kkv-ra vonatkozó kedvezmény szerinti társaságiadó-alapot? Másik kérdés, hogy könyvitelileg helyesen járok-e el, ha a 2018. évben az ezen eszközökre elszámolt értékcsökkenés 50 százalékát veszem figyelembe a támogatásból tényleges bevételként, a többit időbeli elhatárolásként könyvelem? Válaszukat előre is köszönöm.
Adókedvezményeket érintő vhr.-módosítások jelentek meg Cikk
A 2018 őszén elfogadott adómódosítások között szerepelt az előadóművészeti szervezetek társasági adókedvezménnyel való támogatási lehetőségének megszüntetése, melyhez, továbbá a látványcsapatsport-támogatáshoz, illetve a filmgyártási támogatáshoz kapcsolódóan a december 27-én, a Magyar Közlöny 213. számában kihirdetett kormányrendeletek tartalmaznak előírásokat.
Szoftverfejlesztés tao- és iparűzésiadó-kedvezménye 2018-ban Kérdés
Létezik-e még ez a kedvezmény: a megrendelésre fejlesztett szoftverek után a bekerülési érték 50%-a volt levonható a társasági adóalapból, illetve az iparűzési adót is csökkenteni lehetett. A törvény szövege nem változott, mégis könyvelőktől azt hallom, hogy 2018-ban már nem élhet ezzel a kedvezménnyel a fejlesztő társaság.
Befektetés startup vállalkozásba: ilyen adókedvezmény jár Cikk
A startup (korai fázisú) vállalkozásba történő befektetés a társasági adó rendszerében jelentős előnyt jelenthet, négy év alatt összesen akár 80 millió Ft adóalap-csökkentő tételt érvényesíthet a befektető. 2017-től adóalap-kedvezményre jogosult az az adózó, amely ún. korai fázisú vállalkozásban részesedést szerez.