47 találat a(z) több munkáltató cimkére

Csed, gyed több jogviszony esetében Kérdés

Jelenleg első gyermekével gyeden lévő kismama, aki 2011.01.22-től napi 8 órás munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállaló 2016.11.06-tól táppénzen, majd 2016.04.04.-től 2016.09.18-ig (napi br. 4685 Ft) cseden, majd 2016. 09.19-től 2018.04.04-ig (br.4685 Ft) gyeden van ’A’ munkáltatónál. 2017.03.29-től (gyed alatt) kft.-t alapít férjével, ahol ügyvezető és személyesen közreműködő tag (36 órás munkaviszony és gyed mellett), s ezért díjazás illeti meg (’B’ jogviszony). Második gyermeküket tervezik, ezért kérdés az, hogy ’A’ vagy ’B’ munkáltatótól szerzett jövedelem lesz a második gyermekre vonatkozó csed, gyed számításának alapja? Hány napi foglalkoztatottság és/vagy mennyi összegtől lesz a ’B’ munkáltatótól kapott (személyes közreműködésre fizetett díj) a következő /gyed alapja? Vagy marad a korábban megállapított csed, gyed összege, hiszen ’A’ munkáltatónál továbbra is megmarad a jogviszonya?

Veszélyes a bejelentés nélküli foglalkoztatás – van más megoldás is Cikk

A be nem jelentett foglalkoztatás a munkaügyi ellenőrzés adatai alapján vezető jogsértésnek számít, mely ráadásul sok esetben a felek akarategységén alapul. A munkáltató szeretne megmenekülni az adminisztrációs, valamint közteherviselési kötelezettségei alól, a munkavállaló pedig abban reménykedik, hogy „feketén” magasabb munkabért vihet haza, mint bejelentett foglalkoztatásban.

Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló évente maximum 90 napot dolgozhat egy munkáltatónál. Amennyiben egy éven belül egy munkáltatónál 90 napot dolgozott, akkor dolgozhat-e ugyanez a munkavállaló egy másik munkáltatónál is ugyanebben az évben alkalmi munkavállalóként. Esetleg egy harmadik munkáltatónál is, vagy csak 90 napot dolgozhat egy évben, akármennyi munkáltatónál dolgozik is? Köszönöm a válaszát.

Több munkáltató által létesített munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben több munkáltató egy munkavállalóval létesít munkaviszonyt, hogyan alakul a szociális hozzájárulási kötelezettség, ha az egyik munkáltató a kiva hatálya alá tartozik? Amennyiben a kijelölt munkáltató a tao alá tartozó adóalany, akkor a kérdéses munkavállalónál a teljes munkabérre kell számfejtenie a szochót, vagy csak a ráeső munkaidőre? A kiva hatálya alá tartozó munkaadónál a kiva alapjába bele kell-e számítani az így alkalmazott munkavállaló munkabérét, vagy a kijelölt munkáltató adójogi státusza határozza meg, hogy hol kell figyelembe venni az adóalapban a munkavállaló bérköltségét?

Gyed melletti munkavégzés más munkáltatónál Kérdés

Adott egy munkavállaló, aki jelenleg gyed díjazásban részesül. Mellette más munkáltatónál vállalhat-e munkát munkaviszony vagy akár egyszerűsített foglalkoztatás keretében? A fizetés nélküli szabadság miatt van-e bejelentési kötelezettsége a "fő" munkáltató felé? Vannak-e rá korlátok (idő-, összeg-..) Várom megtisztelő válaszukat.

Fix összegű gyerektartásról szóló határozat Kérdés

Van egy dolgozónk akinek öt különféle, százalékos mértékű (33-50) letiltása van, ezek foganatosításra kerültek a határozatok alapján, és van egy fix összegű gyerektartás letiltásáról szóló határozat. A fent említett dolgozónknak engedélyeztük, hogy egy másik munkáltatónál részmunkaidős munkaviszonyt létesíthessen. Milyen kötelezettségünk van, kell-e adatot szolgáltatni a másik munkáltatónak, mivel a tudtunkkal és beleegyezésünkkel dolgozik, illetve kell-e a másik munkáltatónak a gyerektartást vonni a munkabérből, amennyiben nálunk érvényesíteni tudjuk a fix összeget? Várjuk mielőbbi válaszukat! Köszönettel: Vajda Sándorné

Több munkáltató által létesített munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A több munkáltató által létesített munkaviszony esetében a munkáltatók döntése szerinti munkáltató fizeti meg a munkavállaló bérét. A munkáltatók ezt hogyan rendezik egymás között? Hogyan téríti meg a másik munkáltató az általa végeztetett munkára eső bér részét? Válaszát köszönöm.

Adómentes lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy ha egy munkavállalónak több munkáltatónál van munkaviszonya, és szeretné igénybe venni az adómentesen adható lakástámogatást (5 millió forintot), akkor minden munkáltatójától igényelheti-e ugyanarra a lakáskorszerűsítésre, csak a támogatás összege, ami nem haladhatja meg a lakáskorszerűsítés 30 százalékát/munkáltató, illetve az összes munkáltatótól kapott támogatás együttesen az 5 millió forintot? Vagyis 2 munkáltatótól igényelhető-e a támogatás ugyanarra a lakásvásárlásra vagy lakáskorszerűsítésre a támogatás?

Cafetéria több munkáltatónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! A béren kívüli juttatás adózásánál problémát jelent-e, ha a munkavállaló több munkáltatótól (fő- és mellékállás) is kap cafeteriát (például ha a főállásában 450e ezer forint kerete van 96 ezer forint Erzsébet-utalvánnyal, akkor a mellékállásában kaphat-e havi 5000 forint Erzsébet-utalványt a 34,51százalék adó megfizetésével)? Válaszát előre is köszönöm!

Több munkáltatós statisztikai létszám Kérdés

Több munkáltató által létesített munkaviszonnyal foglalkoztat 7 cégből álló mezőgazdasági tevékenységű cégcsoport 32 főt. A munkáltatói feladatokat munkaszerződésben is rögzített kijelölt cég végzi (munkavállalókkal kapcsolatos bejelentés, módosítás, bevallás, bér- és járulékfizetés), havonta pedig a többi cég felé a teljesített munkaórák szerint továbbterheli a bér- és járulék költségeket. Így minden cégnél megjelenik a bér- és járulékköltség, de létszám nem tartozik hozzá. Hogyan kell számolni a statisztikai létszámot egyes cégeknél? A 2014. 01. 01-től érvényes „Útmutató a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz” 26. oldal 3. pontjában „A munkaszerződésben ilyenkor meg kell határozni, hogy a munkabér-fizetési kötelezettséget melyik munkáltató teljesíti. A statisztikában a munkavállalót a munkabér-fizetési kötelezettséget teljesítő munkáltató létszámában kell figyelembe venni.” Fentiek alapján azzal kapcsolatban szeretnénk kérni állásfoglalást, hogy a cégcsoport tagjai számíthatnak-e statisztikai állományi létszámot a megosztott bér- és járulékterhek arányában? A többmunkáltatós munkaszerződés lényegében egy technikai könnyítés a vállalatcsoportokra optimalizálva, azonban úgy érezzük, hogy a részletszabályai egyáltalán nem kidolgozottak. A lényeg, hogy egy teljes munkaidős munkaviszonyt osztanak meg a részes cégek egymás között, tehát ez alapján szerintünk az adott munkavállaló mindenhol részmunkaidőben van foglalkoztatva.Ennek a pályázatoknál is fontos szerepe lehet.

Több munkáltató által létesített munkaviszony áfavonzata Kérdés

Tisztelt Adózóna! Több munkáltató által létesített munkaviszony esetén a munkáltatók megosztják egymás között a járulékos költségeket. Kérdésünk, hogy a másik munkáltatóra átterhelt személyi jellegű ráfordítás áfaköteles-e, s ezt milyen bizonylaton kell átterhelni?

Több munkáltató, egy munkavállaló Mt. 195. § Kérdés

Tisztelt Szakértő, az Art. 16. § (4b) bekezdése szerint több munkáltató által létesített munkaviszony esetén a munkáltatóknak a munkaviszony létesítésével egyidejűleg kötelességük kijelölni egyiküket az adókötelezettségek teljesítésére. A NAV honlapján megjelent iránymutatás szerint ennél a kijelölt foglalkoztatónál kell a munkavállalót a statisztikai állományi létszám meghatározásakor figyelembe venni. Mi a helyzet a tb-kifizetőhelyi biztosítotti létszámnál? Ugyanez vonatkozik erre is? Üdvözlettel: H. Andrea

Több munkáltató által létesített munkaviszony költségeinek megosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A feltett kérdéssel kapcsolatban a munkajogi szabályokról már kaptunk Önöktől tájékoztatást! Most azzal kapcsolatban szeretnénk a segítségüket kérni, hogy van-e arra mód – és ha igen, hogyan –, hogy a több munkáltató által foglalkoztatott munkavállaló bérköltségét, járulékait, illetve a foglalkoztatásával összefüggő költségeket a munkáltatók egymás között megosszák, továbbá hogyan kell ezt dokumentálni? Köszönettel: Krcsik Eszter

Több munkáltató által létesített munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégcsoportunk több munkáltató által létesíthető munkaviszonyban alkalmaz több munkavállalót. Az ezzel kapcsolatos nyilvántartások vezetésével, az elszámolásokkal kapcsolatos tudnivalókról szeretnénk tájékoztatást kérni. Van-e arra előírás, hogy melyik cég legyen a munkáltatói jogkör gyakorlója? Annak a cégnek, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja, nagy költséget, kiadást jelent, van-e arra lehetőség, és ha igen, milyen módon, hogy a többi munkáltató a ráeső részt átvállalja, kifizesse? A válaszukat előre is köszönöm! Benkő Eszter

1453NY adónyilatkozat benyújtása Kérdés

Jogosult-e az az adóalany a 1453Ny nyilatkozat benyújtására, akinek 2014. évben több munkahelye volt? A munkáltatóktól munkabért és költségtérítést kapott.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink