365 találat a(z) társas vállalkozó cimkére

Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó egészségszolgáltatási járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ebben a témában a következő a kérdésem. Nyugdíjas vagyok, saját kft.-ben ügyvezető, jövedelmet nem veszek fel, csak osztalékot, a vállalkozás jelenleg evás. Fizetem az egészségszolgáltatási járulékot. Amennyiben az ügyvezetést részmunkaviszonyban látnám el, akkor is kellene fizetni e járulékot? Ha nem, van-e előírás arra, hogy mennyi részmunkaidőt kell teljesíteni, illetve a bérezésre vonatkozóan van-e korlát? Például havi 8 órában, 6500 forint bérezés mellett mentesülhet-e a kft. a járulékfizetés alól? (Ebben az esetben csak 15 százalék szja lenne az adófizetési kötelezettség a jövedelem után.) Válaszát előre is köszönöm szépen!

Ki számít társas vállalkozónak? Megoldás lépésről lépésre Cikk

Sokszor problémát okoz annak eldöntése, hogy a gazdasági társaság tagja társas vállalkozónak minősül-e vagy sem. Az alábbi cikkben bemutatjuk azt az öt kérdést, amelyet egymást követően fel kell tenni ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy létrejött-e a társas vállalkozói jogviszony a gazdasági társaságon belül.

Társas vállalkozói jogviszony utólagos önellenőrzés Kérdés

Tisztelt Cím! Mi a teendő, ha a társas vállalkozói jogviszonyt önellenőrizni kell, mert később derül ki, hogy az egyszemélyes kft.-ben lévő ügyvezetőnek nincs más biztosítási jogviszonya, vagyis a kft.-ből utólag kell a járulékokat megfizetni, bevallani. Az a kérdés, hogy a bérszámfejtett jogviszonyból eredő nettó "bért" kötelező-e ténylegesen kifizetni? Illetve, hogy az ügyvezető számára számfejtett, de ki nem fizetett juttatásról kell-e M30-as igazolást kiállítani? Mi van abban az esetben, ha a kft.-ben nincs is fedezet a kifizetésre?

Kiva vállalkozás, osztalék Kérdés

Kiva szerint adózó vállalkozás egyik tagja nem működik személyesen közre a vállalkozásban (heti 36 órát elérő munkaviszonya van), a másik tag pedig társas vállalkozóként dolgozik a vállalkozásban. 2019-ben osztalékot kívánnak felvenni. Ebben az esetben hogyan adóznak a tagok?

Személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szakértőjüktől az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni: egy kft.-ben férj és feleség a 2 tag. A társasági szerződés szerint a férj az ügyvezető, ő öregségi nyugdíjas. A feleség munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben. Az ügyvezető nem működik közre semmilyen szinten a társaság tevékenységében, a feleségének meghatalmazást adott, hogy mindenben eljárhat helyette, ténylegesen csak és kizárólag a feleség dolgozik és intézkedik a cégben. Tehát az ügyvezető csak papíron az, egyébként valójában nem működik közre a cég tevékenységében. Ilyen esetben ő kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak minősül akkor is, ha nem működik közre személyesen a cégben? Tehát csak az, hogy papíron ő az ügyvezető, ebben az esetben is kimeríti a társas vállalkozó fogalmát? Válaszukat köszönöm előre is!

Egészségügyi szolgáltatási járulék. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem nyugdíjas egyéni vállalkozó, katás. Betéti társaságban tulajdonos, ügyvezető, a kata megfizetésével mentesül-e az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól?

Nyudíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt szakértő! Nyugdíjas társas vállalkozóra lehet-e alkalmazni a nyugdíj melletti Mt. szerinti munkaviszonyt?

Társas vállalkozó munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Adózóna! Tulajdonos társas vállalkozó saját cégében dolgozhat-e napi 4 órás munkaviszonyban, vagy köteles legalább a napi 8 órás munkaviszony után megfizetni a járulékokat, amennyiben nincs máshol biztosítási jogviszonya? Köszönettel Hercsik Attila

Társas vállalkozó járulékfizetése megbízási jogviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben társas vállalkozóként biztosított magánszemély (személyesen közreműködő tulajdonos és ügyvezető egyben köteles-e megfizetni önmaga után a garantált bérminimum szerinti járulékokat, ha ezen jogviszonya mellett egy másik gazdasági társasággal megbízási jogviszony keretében munkát végez? A megbízási díja havi 1,4 millió forint, tehát az a jogviszony biztosítási jogviszonynak minősül. Köszönettel.

Kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi linken olvastam a keresetkorlátról. A kérdésem ehhez: A nők 40 évével vagyok öregségi nyugdíjban. Egy cégnél dolgozom alkalmazottként heti 40 órában, egy másik cégnél, ahol tulajdonos is vagyok, ügyvezetőként dolgozom társas vállalkozói jogviszonyban. A kereseti korlát ilyenkor összeadódik, vagy alkalmazottként nem kell figyelembe venni, csak a társas vállalkozásnál ? Köszönöm válaszukat. https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nok_40_nyugdij_kereseti_korlat_2019ben_0LTVLR

Nyugdíjas foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek 4 magánszemély tagja van, akik mindannyian saját jogú nyugdíjasok, a rájuk irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötték. Az ügyvezető a társasági szerződés szerint nem munkaviszony keretében működik közre, 2018. december 31-éig mind a négy tag, az ügyvezető is, kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozóként működött közre, havi rendszerességgel társas vállalkozói kivét került elszámolásra és kifizetésre számukra. Kérdésem: a társaság tagjai 2019. január 1-jétől, beleértve az ügyvezetőt is, az Mt. szerinti munkaviszonyt létesíthetnek-e a kft.-vel? Ha igen, akkor milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a magánszemélyt, illetve a kft.-t 2019-től? Ha nem, és maradnak kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozóként, akkor milyen adó és járulék terheli a kft.-t, illetve a magánszemélyt? Valamint a kft. ügyvezetője, egyidejűleg kiegészítő tevékenységűnek minősülő egyéni vállalkozói jogviszonnyal is rendelkezik (az szja hatálya alá tartozik). Ezzel kapcsolatban kérdés, hogy az ügyvezetőnek milyen járulékterhekkel kell számolni a kft.-ben, illetve az egyéni vállalkozói jogvszonyában, ha marad kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozó, illetve, ha létesíthet a Mt. szerinti munkaviszonyt a kft.-vel? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.

Kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozók nyugdíjjáruléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozókra vonatkozik, mert nekem nem egyértelmű, hogy nekik kell-e 10% nyugdíjjárulékot fizetni vagy sem. A nyugdíjas alkalmazottnál egyértelmű, hogy csak szja-kötelezettség keletkezik. Válaszát előre is köszönöm.

Szociális hozzájárulási adó osztalék után Kérdés

2019-ben nyugdíjas társas vállalkozó kivesz 3 600 000 Ft jövedelmet, az osztalék után lesz szochofizetési kötelezettsége? A 2018. évi, 2019-ben kifizetett osztalékra már van szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség társas vállalkozó, illetve egyéni vállalkozó esetében? Ha a magánszemélynek ingatlan-bérbeadásból van jövedelme és az eléri a 3 600 000 Ft-ot, akkor sem kell szochot fizetnie az osztalék után? Köszönöm.

Szochomaximum számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. évi osztalékfizetésnél beszámít-e a szochofizetés felső határának számításába az összevont adóalapba tartozó kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó jövedelme és az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem, amelyek mentesülnek a szocho-fizetés alól? Köszönöm a választ. dr. Széplakiné

Végelszámolás társas vállalkozó nyugdíjas esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyszerűsített végelszámolást folytat le a cégünk. Ha jól tudom, a társas vállalkozó nyugdíjas ügyvezető megbízatása a végelszámolás kezdő napján megszűnik, ő akkor végelszámoló pozícióba kerül. A kérdésem az lenne, hogy ki és be kell-e ezt jelenteni a NAV felé a 1041-es bevalláson. Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi autópályadíj elszámolása

Bunna Erika

adótanácsadó

Háromszög ügylet

Bunna Erika

adótanácsadó

Teljesítés dátuma

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink