51 találat a(z) szellemi termék cimkére
Szellemi termék kft.-be való bevitele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben a tagok létrehoztak egy szofvert, amely használatát most szeretnék a piacra bevezetni. Eddig a szoftver ingyen volt használható az interneten, most díj ellenében fogják a használatát engedélyezni. A szoftvert milyen módon és könyveléssel tudnák a cégbe betenni? A létrehozásra csak munkaóra-ráfordítás volt, egyéb anyag- és szolgáltatási költség nem volt. A tagok jelenleg nem főállásban vannak a kft.-ben, ezért bérköltség itt nem volt elszámolva. A piaci érték jelenleg több millió forint. Az 1-es számlaosztályba, hogy felkerüljön, mivel szemben kellene, hogy álljon?Tőketartalékkal? Jegyzett tőkét emeljenek? Saját termelésű készlettel? Adókímélő megoldást szeretnénk választani. Várom válaszukat.
Eho fizetése
Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm a válaszát "Szellemi alkotásból származó jövedelem" című kérdésemre, de ha jól értelmezem, ha van munkaviszonya és jövedelme a magánszemélynek (40 órás munkaviszonya van), akkor nem kell ehót fizetnie a külföldi jövedelem után, csak a 16 százalék szja-t? Ebben az esetben a jövedelem 90 százaléka az alap és nem a 78 százaléka? Tehát az szja-bevallás 7. sorában beírom a bevétele 90 százalékát, befizeti a 16 százalék szja-t, és más teendője nincsen? Előre is köszönöm a válaszát.
Weboldal kifejlesztése-értékesítése saját vállalkozásnak
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérdésem a következő: egy gépek nagykereskedelmével foglalkozó kft. egyik tagja mint magánszemély kifejlesztett a cég számára egy weboldalt. A cég megveheti-e ezt a weboldalt a magánszemély tagjától, mint szellemi terméket, kell-e ehhez szerzői jogvédelem? Továbbá, ha jól tudom, önálló tevékenység jövedelmeként adózik utána a magánszemély 16 százalék szja, melyet a cégnek kell levonnia, és 27 százalék eho, mely a céget terhelő költség? Előre is köszönöm
Külföldön eladott szellemi termék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy olyan magánszemélyről kérdeznék, aki írt egy könyvet. Az írói-költői tevékenységre semmilyen vállalkozása nincs, nem adószámos magánszemély, munkahelye nincs, csak a könyvírással foglalkozik. Külföldön szeretné lefordíttatni a könyvét, és ebből külföldi ügynökségeken keresztül – elektronikus és könyv formában külföldön megjelenő minden darab könyv után – a Magyarországon meglévő bankszámlájára kap bizonyos százaléknyi jutalékot. Milyen járulék- és adófizetési kötelezettségei vannak Magyarországon, esetleg külföldön? Köszönettel: Nick
Arculattervezés
Kérdés
Tisztelt Cím! Kérdésem az lenne, hogy egyéni vállalkozó esetében, aki webalapot, valamint arculattervezést készíttet (jogilag nincs levédetve), hogyan kell elszámolni ezen kiadásokat? Értékük meghaladja a nettó 100 ezer forintot. A vagyoni értékű jogok vagy szellemi termékek között kell nyilvántartani, vagy egyéb igénybevett szolgáltatás? Ha vagyoni értékű jog, vagy szellemi termék, mi a leírási kulcs? Ahhoz, hogy szellemi termék vagy vagyoni értékű jog legyen, le kell védetni valahol, hogy például az az arculat csak az övé lehessen? Hogyan tudom eldönteni, hogy a weblap tulajdonjogát, vagy használati jogát szerezte meg, hiszen általában magát a domain nevet csak bérlik hosszútávra?
Szellemi termék apport
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. tagjai kifejlesztettek egy szoftvert. A fejlesztés nem a társaság fejlesztése, hanem a magánszemélyeké. A szoftvert, mint szellemi terméket apportálnák a kft.-be. Ezzel kapcsolatosan a következő kérdések merültek fel: - Ezzel a tőkeemelési módszerrel eleget tehetünk a 3 millió forintra történő kötelező tőkeemelési kötelezettségnek? (Jelenleg a jegyzett tőke 500 ezer forint.) - Az apport értékét hogyan lehet meghatározni, és ki határozza azt meg? - Milyen adó- és járulékvonzata van az apportnak a magánszemély szempontjából? - Van-e a szellemi termékekhez kapcsolódó adókedvezmény?