59 találat a(z) szabadságmegváltás cimkére
Munkaszüneti nap kifizetése kilépéskor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2018. 08. 26-ai dátummal kilép cégünktől. A munkavállaló 25 év alatti, pályakezdő, részmunkaidőben dolgozik, napi 4,8 órát, azaz heti 24 órát. Az augusztusi hónapban, tehát ledolgozott 16 napot, é kivett 1 nap szabadságot, illetve 4 nap szabadságmegváltása van, amit természetesen kifizetünk neki. Összesen 21 napot bérszámfejt a program, miközben – véleményem szerint – a fizetett ünnepnap (2018. 08. 20.) nincs feltüntetve, elvileg azért hívják fizetett ünnepnapnak, mert kifizetésre kerül az a nap is, azaz összesen nem 22 napot kellett volna figyelembe venni a kifizetéskor? (16 ledolgozott plusz 1 kivett szabadság, 4 nap szabadságmegváltás, és még egy fizetett ünnepnap). Azonban a bérprogram nem veszi figyelembe. Ez miért lehet? Szabályozást erre nem igazán találtam, ezért is gondoltam gyorsabbnak, ha rögtön Önöknek írok. Köszönettel: Csilla
Iskolaszövetkezet keretében végzett munka után jár-e szabadság?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Iskolaszövetkezet keretében végzett munka után jár-e szabadság? Fiam folyamatosan négy hetet dolgozott egy helyen úgy, hogy az iskolaszövetkezet közvetítette ki. A különböző fórumokon én úgy látom, hogy jár neki 2 nap szabadságmegváltás. A diákszövetkezet szerint nem jár neki. Kérem állásfoglalását. Köszönettel.
Bírósági ítélet szerint kapott jövedelem adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köztisztviselői jogviszony jogellenes megszüntetése miatt az alábbi bruttó összegeket fizették ki részemre. Végkielégítés 5 607 600 Szabadságmegváltás 1 482 465 Átalány kártérítés 9 346 000 Összesen 16 436 065 Ft. A kifizető igazolást nem adott, 2017. évre kellene bevallást készítenem. Kérdésem a következő: A fenti adatok alapján magánszemélyként milyen közterheket kell megfizetni, (szja, eho, nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, eho, különadó) az szja-bevallás mely soraiban kell a megszerzett jövedelmet bevallani? Köszönettel: Mlinár Jánosné
Szabadságmegváltás gyes után
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyes lejárata napján a munkavállaló nem kíván munkába állni, "felmondás a munkavállaló részéről" címmel meg kívánja szünteti a munkaviszonyát. Ezt megteheti. A 2012. évtől első gyermekével majd, 2014-től második gyermekével volt otthon. A 2014. évtől a szerződés szerinti bére 118 000 Ft. A kérdésem, hogy az elmaradt több nap szabadságát szabadságmegváltásként milyen alapbérrel kell 2017- ben számolni? Tudom, ha munkába állna, akkor fel kell emelni a bérét, de ha nem áll munkába, akkor szabályos-e, ha a szerződés szerinti 118 000 Ft alapján kerül elszámolásra? Ha fel kell emelni, a 2017. évi 161 000 Ft garantált bérrel kell, vagy lehet a nem szakképzettséget igénylő 127 500 Ft összeggel számolni a szabadságmegváltást? Ehhez akkor a munkakörét kellene megváltoztatni munkaszerződés-módosítással? Válaszát előre is köszönöm!
Jár a szabadságmegváltás a felmentési időre
Cikk
Jár-e szabadságmegváltás a felmentési idő azon tartamára, amelyre a munkáltató saját belátása szerint mentesítette a munkavállalót a munkavégzési kötelezettség alól? A munkavállaló szerint igen, a munkáltató szerint nem. A bíróság eldöntötte.
Táppénzen lévő munkavállaló elhalálozása
Kérdés
Az elhalálozott munkavállaló előző évtől már tartós táppénzen volt egészen ez év 06.23-áig, mivel az elhalálozás 06.24-én történt. Az a kérdésem, hogy az előző évi szabadságmegváltás megilleti-e az ideivel együtt? Vagy az már elévült? Mi lett volna a helyes eljárás a tavalyi szabadságával kapcsolatban? Ha lehetséges, sürgős választ szeretnék kérni! Előre is köszönöm szépen!
Szabadságmegváltás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló gyesről jön vissza dolgozni. Összesen 60 nap szabadság gyülemlett fel neki a keresőképtelenség időszaka alatt, amit most el kell kezdenünk kiadni. A munkavállaló váltig állítja, hogy gyesről visszatérő dolgozónak meg lehet váltani pénzben a szabadságát, azt szeretné, ha ezt az összeget kifizetnénk neki. Van-e törvényes lehetőség arra, hogy ezt megtegyük? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Szabadság megváltása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy volt dolgozónk 2016. 03. 29-től folyamatosan, 2017. 03. 09-ig betegállományban volt. 2017.03.09-én sajnos meghalt. Kérdésem, hogy jár-e neki és mennyi időre szabadság, amit szabadságmegváltás címén az örökösök részére ki kell fizetni? A dolgozó 1967-ben született. 2016-ban, betegségét megelőzően 9 nap szabadságot vett ki. Szíves segítségüket nagyon köszönöm.
Szabadságmegváltásért perelt a polgármester
Cikk
Önálló és határozott időre létrejött jogviszonyok akkor sem minősíthetők „folyamatosnak”, ha a foglalkoztató az egyes ciklusok lejártával nem ad ki munkáltatói igazolást és elszámolást – mondta ki egy eseti ügyben a Kúria.
Szabadságról lemondás
Kérdés
Tisztelt szakértő! gyeden lévő munkavállaló közös megegyezéssel szeretné megszüntetni a munkaviszonyát, mert pályázat miatt főfoglalkozású egyéni vállalkozóvá kell hogy váljon. A munkáltató és a munkavállaló között létrejöhet-e olyan egyezség a munkaviszony megszűnését követően, hogy a munkavállaló lemond a szabadságmegváltás összegéről? Ha ez lehetséges, akkor a munkáltatónak keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Másik lehetőség: lemondó nyilatkozat egyezség keretében. A dolgozó felmond. A munkavállaló és munkáltató megegyezik abban, hogy a munkaviszony megszűnik a felmondás napjával és a dolgozó szabadság megváltásra nem tart igényt. Ebben az esetben nincs mit számfejteni és nincs járulékbevallási és fizetési kötelezettség sem?
Szabadságmegváltás-levonások
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy milyen járulékvonzata van mind a munkavállaló, mind a munkáltató részéről a szabadságmegváltásnak. Január 31-én leszámol egy dolgozó, még nem vett ki szabadságot, időarányosan 2 napot meg kell váltani.
Szabadság órában történő elszámolása munkaidő-változás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogyan kell helyesen eljárni az alábbi esetben. Egyenlőtlen munkaidőbeosztásban dolgozó munkavállalónk óraszámát szeptember 01-től felemeltük heti 20 óráról heti 40 órára. A szabadságot órában számoltuk el és tartottuk nyilván, a munkavállaló október 14-én kilép. Időarányosan járó szabadsága 20 nap, ebből augusztus 31-éig a heti 20 órás foglalkoztatás idején 16 napot vett ki, szeptemberben pedig a 40 órás foglalkoztatás alatt pedig 3 napot. Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogyan kell helyesen órában elszámolni a szabadságot és kiszámolni a szabadságmegváltást. Köszönöm szépen a segítséget! Benkő Eszter
Így kell a távolléti díjat kiszámolni kismama esetén
Cikk
Tapasztalatok szerint sok munkáltatónak jelent problémát, hogyan kell kiszámolni a teljes munkaidős foglalkoztatás keretében felgyülemlett szabadságot a szülés után részmunkaidőbe visszatérő kismamák esetében, illetve, ha nem foglalkoztatják őket tovább, akkor milyen szabályok vonatkoznak a munkavégzés alóli mentesítésre, a végkielégítésre, a szabadság megváltására.
Kilépő gyeden lévő kismama szabadságmegváltása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. évben munkaviszonyát megszüntető kismama, aki 2014. 06. 01.-09. 04-ig táppénzben részesült, majd 2014. 09. 05-én szült. Kérdésem, hogy a 2016. évben, a szabadságmegváltás kiszámításakor a 2014. évben érvényben lévő szabadságkiszámítási szabályt, miszerint a 31. napon túli betegállomány időszaka nem számít biztosítási időnek, ebben az esetben figyelembe kell venni. Válaszát előre is köszönöm szépen! Reményik Anikó
Egyszerűsített foglalkoztatás: szabadság
Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2016_7_7_Egyszerusitett_foglalkoztatas_sza_ntj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Hivatkozással az fenti helyen adott válaszra további kérdésem, hogy a pontosan kiszámított szabadságmegváltás összegét melyik hónapban lehet szabályszerűen kifizetni, ha mind a három hónapban kifizetésre került a maximálisan kifizethető egyszerűsített munkabér. (15 nap x 10 220 Ft) A szabadságmegváltás összegével növelhető a napi maximális 10 220 Ft összege? A szabadságmegváltás kifizetéséhez a „negyedik” hónapban be kell jelenteni a NAV-hoz? Köszönöm a válaszát.