56 találat a(z) szabadságmegváltás cimkére

Szabadságmegváltás gyes után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyes lejárata napján a munkavállaló nem kíván munkába állni, "felmondás a munkavállaló részéről" címmel meg kívánja szünteti a munkaviszonyát. Ezt megteheti. A 2012. évtől első gyermekével majd, 2014-től második gyermekével volt otthon. A 2014. évtől a szerződés szerinti bére 118 000 Ft. A kérdésem, hogy az elmaradt több nap szabadságát szabadságmegváltásként milyen alapbérrel kell 2017- ben számolni? Tudom, ha munkába állna, akkor fel kell emelni a bérét, de ha nem áll munkába, akkor szabályos-e, ha a szerződés szerinti 118 000 Ft alapján kerül elszámolásra? Ha fel kell emelni, a 2017. évi 161 000 Ft garantált bérrel kell, vagy lehet a nem szakképzettséget igénylő 127 500 Ft összeggel számolni a szabadságmegváltást? Ehhez akkor a munkakörét kellene megváltoztatni munkaszerződés-módosítással? Válaszát előre is köszönöm!

Jár a szabadságmegváltás a felmentési időre Cikk

Jár-e szabadságmegváltás a felmentési idő azon tartamára, amelyre a munkáltató saját belátása szerint mentesítette a munkavállalót a munkavégzési kötelezettség alól? A munkavállaló szerint igen, a munkáltató szerint nem. A bíróság eldöntötte.

Táppénzen lévő munkavállaló elhalálozása Kérdés

Az elhalálozott munkavállaló előző évtől már tartós táppénzen volt egészen ez év 06.23-áig, mivel az elhalálozás 06.24-én történt. Az a kérdésem, hogy az előző évi szabadságmegváltás megilleti-e az ideivel együtt? Vagy az már elévült? Mi lett volna a helyes eljárás a tavalyi szabadságával kapcsolatban? Ha lehetséges, sürgős választ szeretnék kérni! Előre is köszönöm szépen!

Szabadságmegváltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló gyesről jön vissza dolgozni. Összesen 60 nap szabadság gyülemlett fel neki a keresőképtelenség időszaka alatt, amit most el kell kezdenünk kiadni. A munkavállaló váltig állítja, hogy gyesről visszatérő dolgozónak meg lehet váltani pénzben a szabadságát, azt szeretné, ha ezt az összeget kifizetnénk neki. Van-e törvényes lehetőség arra, hogy ezt megtegyük? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Szabadság megváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy volt dolgozónk 2016. 03. 29-től folyamatosan, 2017. 03. 09-ig betegállományban volt. 2017.03.09-én sajnos meghalt. Kérdésem, hogy jár-e neki és mennyi időre szabadság, amit szabadságmegváltás címén az örökösök részére ki kell fizetni? A dolgozó 1967-ben született. 2016-ban, betegségét megelőzően 9 nap szabadságot vett ki. Szíves segítségüket nagyon köszönöm.

Szabadságmegváltásért perelt a polgármester Cikk

Önálló és határozott időre létrejött jogviszonyok akkor sem minősíthetők „folyamatosnak”, ha a foglalkoztató az egyes ciklusok lejártával nem ad ki munkáltatói igazolást és elszámolást – mondta ki egy eseti ügyben a Kúria.

Szabadságról lemondás Kérdés

Tisztelt szakértő! gyeden lévő munkavállaló közös megegyezéssel szeretné megszüntetni a munkaviszonyát, mert pályázat miatt főfoglalkozású egyéni vállalkozóvá kell hogy váljon. A munkáltató és a munkavállaló között létrejöhet-e olyan egyezség a munkaviszony megszűnését követően, hogy a munkavállaló lemond a szabadságmegváltás összegéről? Ha ez lehetséges, akkor a munkáltatónak keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Másik lehetőség: lemondó nyilatkozat egyezség keretében. A dolgozó felmond. A munkavállaló és munkáltató megegyezik abban, hogy a munkaviszony megszűnik a felmondás napjával és a dolgozó szabadság megváltásra nem tart igényt. Ebben az esetben nincs mit számfejteni és nincs járulékbevallási és fizetési kötelezettség sem?

Szabadságmegváltás-levonások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy milyen járulékvonzata van mind a munkavállaló, mind a munkáltató részéről a szabadságmegváltásnak. Január 31-én leszámol egy dolgozó, még nem vett ki szabadságot, időarányosan 2 napot meg kell váltani.

Szabadság órában történő elszámolása munkaidő-változás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogyan kell helyesen eljárni az alábbi esetben. Egyenlőtlen munkaidőbeosztásban dolgozó munkavállalónk óraszámát szeptember 01-től felemeltük heti 20 óráról heti 40 órára. A szabadságot órában számoltuk el és tartottuk nyilván, a munkavállaló október 14-én kilép. Időarányosan járó szabadsága 20 nap, ebből augusztus 31-éig a heti 20 órás foglalkoztatás idején 16 napot vett ki, szeptemberben pedig a 40 órás foglalkoztatás alatt pedig 3 napot. Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogyan kell helyesen órában elszámolni a szabadságot és kiszámolni a szabadságmegváltást. Köszönöm szépen a segítséget! Benkő Eszter

Így kell a távolléti díjat kiszámolni kismama esetén Cikk

Tapasztalatok szerint sok munkáltatónak jelent problémát, hogyan kell kiszámolni a teljes munkaidős foglalkoztatás keretében felgyülemlett szabadságot a szülés után részmunkaidőbe visszatérő kismamák esetében, illetve, ha nem foglalkoztatják őket tovább, akkor milyen szabályok vonatkoznak a munkavégzés alóli mentesítésre, a végkielégítésre, a szabadság megváltására.

Kilépő gyeden lévő kismama szabadságmegváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. évben munkaviszonyát megszüntető kismama, aki 2014. 06. 01.-09. 04-ig táppénzben részesült, majd 2014. 09. 05-én szült. Kérdésem, hogy a 2016. évben, a szabadságmegváltás kiszámításakor a 2014. évben érvényben lévő szabadságkiszámítási szabályt, miszerint a 31. napon túli betegállomány időszaka nem számít biztosítási időnek, ebben az esetben figyelembe kell venni. Válaszát előre is köszönöm szépen! Reményik Anikó

Egyszerűsített foglalkoztatás: szabadság Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2016_7_7_Egyszerusitett_foglalkoztatas_sza_ntj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Hivatkozással az fenti helyen adott válaszra további kérdésem, hogy a pontosan kiszámított szabadságmegváltás összegét melyik hónapban lehet szabályszerűen kifizetni, ha mind a három hónapban kifizetésre került a maximálisan kifizethető egyszerűsített munkabér. (15 nap x 10 220 Ft) A szabadságmegváltás összegével növelhető a napi maximális 10 220 Ft összege? A szabadságmegváltás kifizetéséhez a „negyedik” hónapban be kell jelenteni a NAV-hoz? Köszönöm a válaszát.

Szabadságmegváltás Kérdés

Munkavállaló január 1-jétől február 3-áig tartó munkaviszony után kilépett, és megkapta a papírjait, de hiányolja a szabadságmegváltást. Kérdésem, hogy kötelező kifizetni, vagy jelölni kell, hogy hány napot visz át? 36 évesen mennyi szabadság jár egy évre? Köszönettel: előfizető

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Radics Zsuzsanna Szakértő Asszony! 2015. 12. 02-án „Második babával gyesről visszatérő kismama szochokedvezménye” témában feltett kérdésemre köszönöm a válaszát. Miután nem fejtettem ki megfelelően az esetleíráshoz tartozó adatokat, így továbbra sem oldódott meg számomra a kérdés. Ennek megértéséhez kérném még Szakértő Asszony segítségét. Az adott helyzet leírásában az alábbiakat írtam: „A munkáltatónál előkészítés alatt áll a cég eladása. Az új vezetőség átvenné a második babával anyasági ellátásban lévő kismamát a gyes lejártáig, akinek a szabadságmegváltását már az új cégtulajdonosok vezetésével működő cég fizetné ki.” Konkrétan arra utaltam – csak nem fejtettem ki megfelelően –, hogy a kismama az időközben eladásra kerülő cégnél maradna fizetés nélküli szabadságon a gyes lejártáig. A 2. gyermek után a gyes 2017. 02. 12-én jár le. Időközben a kismama felmond (a földrajzi távolság miatt nem tud az új tulajdonosi körrel rendelkező cég székhelyén dolgozni), s közös megegyezéssel ugyanaz napon meg is szüntetnék a határozatlan idejű munkaviszonyát. Munkaviszonya utolsó napján a járandóságát, nevezetesen a szabadságmegváltás összegét kifizetnék. Kérdés: a munkaviszonyára tekintettel kifizetésre kerülő szabadságmegváltás összegét terhelő szochoösszegéből figyelembe lehet-e venni a gyesről visszatérők kedvezményét a kibővített tényállás ismertetése és a jelenleg érvényben lévő jogszabályok alapján? (Az adott válaszból ítélve: igen.)

Elmaradt munkabér Kérdés

Elmaradt munkabérként megítélt kártérítés, végkielégítés és szabadság után milyen fizetési kötelezettsége van a magánszemélynek?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink