59 találat a(z) szabadságmegváltás cimkére
Szabadságmegváltás
Kérdés
Munkavállaló január 1-jétől február 3-áig tartó munkaviszony után kilépett, és megkapta a papírjait, de hiányolja a szabadságmegváltást. Kérdésem, hogy kötelező kifizetni, vagy jelölni kell, hogy hány napot visz át? 36 évesen mennyi szabadság jár egy évre? Köszönettel: előfizető
Szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Radics Zsuzsanna Szakértő Asszony! 2015. 12. 02-án „Második babával gyesről visszatérő kismama szochokedvezménye” témában feltett kérdésemre köszönöm a válaszát. Miután nem fejtettem ki megfelelően az esetleíráshoz tartozó adatokat, így továbbra sem oldódott meg számomra a kérdés. Ennek megértéséhez kérném még Szakértő Asszony segítségét. Az adott helyzet leírásában az alábbiakat írtam: „A munkáltatónál előkészítés alatt áll a cég eladása. Az új vezetőség átvenné a második babával anyasági ellátásban lévő kismamát a gyes lejártáig, akinek a szabadságmegváltását már az új cégtulajdonosok vezetésével működő cég fizetné ki.” Konkrétan arra utaltam – csak nem fejtettem ki megfelelően –, hogy a kismama az időközben eladásra kerülő cégnél maradna fizetés nélküli szabadságon a gyes lejártáig. A 2. gyermek után a gyes 2017. 02. 12-én jár le. Időközben a kismama felmond (a földrajzi távolság miatt nem tud az új tulajdonosi körrel rendelkező cég székhelyén dolgozni), s közös megegyezéssel ugyanaz napon meg is szüntetnék a határozatlan idejű munkaviszonyát. Munkaviszonya utolsó napján a járandóságát, nevezetesen a szabadságmegváltás összegét kifizetnék. Kérdés: a munkaviszonyára tekintettel kifizetésre kerülő szabadságmegváltás összegét terhelő szochoösszegéből figyelembe lehet-e venni a gyesről visszatérők kedvezményét a kibővített tényállás ismertetése és a jelenleg érvényben lévő jogszabályok alapján? (Az adott válaszból ítélve: igen.)
Elmaradt munkabér
Kérdés
Elmaradt munkabérként megítélt kártérítés, végkielégítés és szabadság után milyen fizetési kötelezettsége van a magánszemélynek?
2016. évi szabadság kiadása 2015-ben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy dolgozó jelzi, hogy 2016. február 1-jétől nem dolgozik (nyugdíjba megy), megállapodhatunk úgy, hogy a 2016. évre jutó szabadságát most vegye ki 2015-ben, és ne pénzbeni megváltást kelljen fizetni? Van erre lehetőség? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Szabóné
Szabadságmegváltás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségüket szeretném kérni a következő ügyben. 1988. 09. 01-jén születtem. – 2013. 09. 22-től 2014. 03. 08-ig voltam tgyáson. – 2014. 03. 09-től 2015. 09. 22-ig pedig gyeden. A 2013. májusig kifizetett szabadságom 9 nap volt. A bérem pedig 105 ezer forint. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi lenne a megváltható szabadságom?
Szabadságmegváltás kifizetése gyed alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 8 hónapos várandós munkavállalónk határozott idejű munkaviszonya 2016. 10. 31-én jár le. A szülés várható időpontja 2015. 10. 24. A munkavállalónak a gyed ideje alatt szűnik meg a munkaviszonya, és ezzel kapcsolatban a munkáltató a megszűnés napjával kifizeti részére a szabadság megváltást. Kérdésem, ha a szülés napjának csúszása esetén, még nem lesz egy éves a munkavállaló gyermeke a munkaviszony lejártakor, ez mennyiben érinti a munkavállaló gyedre jogosultságát, ha ez idő alatt kapja meg a szabadságmegváltást? Továbbá van-e a munkáltatónak az OEP felé bármilyen kötelezettsége, amelyben jelzi, milyen jogcímen fizeti a munkavállalója számára a munkaviszonyból származó jövedelmet (a megszokott '08-as bevalláson felül)? Válaszukat nagyon köszönönöm. Tisztelettel B.Gy
Gyesről visszatérő anyuka járandóságai
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő témában szeretném a segítségét kérni. 2009. augusztus 28-án szülte első gyermekét munkavállalónk, majd 2012. augusztus 26-án a másodikat. Cégünk 2015. január 1. óta nem végez tevékenységet, végelszámolással tervezi a megszűnést. Már csak az említett dolgozó van állományban, ő 2005. 03. 01. óta áll alkalmazásban. 2015. augusztus 27-étől szabadságát tölti, ami 75 nap, 2009. évben nem vett ki szabadságot, Mivel nem végez a cég tevékenységet, felmond a dolgozónak. Ha jól tudom, 3 hónap a felmondási idő, aminek a felét a szabadsággal tölti, a másik felére felmentési bér jár. A megmaradt szabadságot szabadságmegváltás cimen ki kell fizetni. Ha jól számoltam, 3 havi végkielégítés is jár neki. Kérem a fentiekben a segítségét, hogy jól vezettem-e le. Köszönöm előre a segitségét!
Szabadságmegváltás táppénz időszakára
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következőben: egy munkavállaló ez év áprilisáig rendesen dolgozott, majd egy tartós betegség miatt táppénzre kényszerült. Orvosa nem engedi már dolgozni, vár még egy műtét a munkavállalóra, mely után táppénzen már nem lesz tartható, de kénytelen lesz a munkaviszonyát megszüntetni, mivel orvosa a leszázalékolást javasolja, a dolgozó a munkáját már nem lesz képes ellátni. Kérdésem arra irányulna, hogy kilépéskor a táppénzes időszakra is jár neki szabadság? Vagy csak év elejétől áprilisig? Válaszát előre is köszönöm.
Végkielégités
Kérdés
Egy alkalmazott munkaviszonyt létesitett 2005. április 15-én. 2011. április 4-étől terhességi gyermekágyi segélyen, aztán gyeden, majd gyesen volt, a gyes 2014. május 11-én járt le. Már másnaptól, 2014. május 12-étől táppénzes állományba került, melynek eredményeként rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Az új Mt. szerint mennyi szabadságmegváltást kell neki kifizetnem? Más kérdés, hogy a végkielégitési igényét is bejelentette már, de nem mondott fel neki a munkáltató. Szerintem jelen esetben ahhoz, hogy az ellátásra jogosult legyen, neki kell kezdeményeznie a munkaviszony megszüntetését, a munkáltató egyébként mindvégig elégedett volt a munkájával.
Szabadságmegváltás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, ha a munkaviszony december 31-ével szűnik meg, mennyi szabadságot lehet megváltani? Például az éves szabadságból van még 11 nap, de ezt nem tudja a kilépő kivenni, mivel a munkakörét még át kell adni az utódának. Válaszát köszönve.
Gyesről visszajött alkalmazott szabadsága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégemnél a gyesről visszajött kismama két évnyi szabadságmegváltását kéri, én bármit olvasok, véletlen sem találok erre indokot, pedig az ügyvezetőnek indokolnom illik. Adat: 2011. 02. 18-án szült és 2014. 02. 18-án állt munkába. Munkaviszonya közös megegyezéssel 2014. 03. 31-én megszűnt, szabadságmegváltás kifizetve. Amelyet kevésnek tart: "mások a 2 évet kapták". Kérem segítsenek, mi a megfelelő eljárás ez esetben. Amit olvastam, az alapján rendesen számoltam, és fizettem ki a szabadságmegváltását. Mennyi nap szabadság jár neki, figyelembe véve, hogy 2011. 02. 18-án szült, előtte táppénzen volt, majd tgyás-t kapott, utána gyeden volt, majd gyesen, és 2014. 02. 18-án munkába állt, majd kilépett 2014. 03. 31-én. 1979-ben született a dolgozó. Segítségüket előre is köszönöm. Üdvözlettel: Filák Etelka
Szabadságmegváltás egyszerűsített foglalkoztatás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogyan kell meghatározni és kiszámolni egyszerűsített foglalkoztatás esetén a szabadságmegváltást. Melyek az ezzel kapcsolatos szabályok és előírások? Ha van rá mód szeretnék példákat is kérni. Köszönettel: Benkő Eszter
Szabadságmegváltás kifizetése
Kérdés
Tisztelt Adózóna Szerkesztősége! Kft. ügyvezető igazgatója – aki egyben tulajdonostárs is, és több éve munkaviszonyban is áll a kft.-nél – az évente járó szabadságát csak részben vette ki. Ezért erre az évre összegyűlt 140 nap szabadsága. Kérdésem: Munkaviszony megszűnése esetén szabadságmegváltás címén mind a 140 napot ki kell fizetni részére? Nagyon köszönöm válaszukat.
Kismama tgyás-on: felmondási idő, végkielégítés és a szabadságmegváltás
Cikk
Milyen esetben követelheti a kismama a végkielégítést, a felmondási időt és a szabadság megváltását a munkáltatójától? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna és a hvg.hu munkajogi szakértője válaszol.