14 találat a(z) szabad vállalkozási zóna cimkére
Szabad vállalkozási zóna területén üzembe helyezett tárgyi eszköz Kérdés
Szabad vállalkozási zóna területén történő üzembehelyezés és beruházási kedvezmény Kérdés
Egyéni vállalkozók, őstermelők, bérbeadók figyelem! Újból itt az adóelőleg-fizetési határidő Cikk
A 2020. évre vonatkozó – második negyedévi adóelőleget az szja-törvény hatálya alá tartozó magánszemélyeknek 2020. július 13-áig kell megfizetniük. Ide sorolhatók az egyéni vállalkozók, az őstermelők és azok a magánszemélyek, akik nem tartoznak az előzőek szerinti körbe, de jogszabály esetükben adóelőleg-fizetési kötelezettséget ír elő, mert például nem kifizetőtől származik az összevonandó jövedelem (bérbeadás).
Őstermelő tárgyi eszköz beszerzése szabad vállalkozási zónában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha mezőgazdasági őstermelő traktort vásárol zárt végű pénzügyi lízingre szabad vállalkozási zóna területén, az egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályok szerint elszámolhatja-e egy összegben a tárgyi eszköz bekerülési értékét 2019-ben? A szóban forgó őstermelő nem családi gazdálkodó. Válaszát előre is köszönöm.
Családi gazdálkodó egy összegű écs elszámolása Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Olvasva az "Amikor egy összegben elszámolható a beszerzés" című válaszát a következő észrevétel jutott az eszembe. Szerencsére a családi gazdálkodókra még kedvezőbb szabályok vonatkoznak, így az Szja tv. 3. sz. mellékletének III.1.pontja alapján érdektelen, hogy az üzembe helyezés szabad vállalkozási zónában történik-e, illetve, hogy az eszköz újnaknak minősül-e, a családi gazdálkodó dönthet úgy, hogy a kizárólag vállalkozási célt szolgáló tárgyi eszközeinek költségét a beszerzés évében egy összegben elszámolja. Üdvözlettel Pap Attila
Egyéni vállalkozók adóelőlege: ezekre az új szabályokra ügyeljen! Cikk
2017-től módosult az egyéni vállalkozók adókulcsa, számos változás volt a különböző kedvezmények elszámolásában. Így értelemszerűen új szabályokra is kell figyelni az április 12-én esedékes adóelőleg megállapításánál. Ismertetjük az igénybe vehető kedvezményeket is.
Szabad vállalkozási zóna járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szabad vállalkozási zónában működik, és a 2011. évi CLVI. törvény 462/E § szabad vállalkozási zóna járulékkedvezmény szabályai szerint foglalkoztatja a munkavállalókat. A törvény 462/E § (3) a) pontja szerint a részkedvezményre való jogosultság feltétele, hogy „a kifizető a létszámát az új munkavállalóval létesített munkaviszony kezdetét megelőző hónap - Központi Statisztikai Hivatal által a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz kiadott útmutató szerinti - átlagos statisztikai állományi létszámához képest növeli, és a megemelt létszámot az új munkavállaló foglalkoztatása alatt, de legalább az előzőek szerinti (2+1 év) kedvezményezett időszakban nem csökkenti". Kérdésem, hogy pontosan mikori létszám minősül a megemelt létszámnak, amit tartanunk kell? Például: 2015. 05. hónapban a cég létszáma 7 fő volt, mindenki szabad vállalkozási zóna járulékkedvezménnyel került foglalkoztatásra. 2015. 06 hónapban felvettünk 3 embert szabad vállalkozási zóna kedvezménnyel (így az emelt létszám 10 fő lett). 2015. 10 hónapban felvettünk további két embert járulékkedvezmény nélkül (12 főre emelkedett a létszámunk). 2015 december hónapban felmondott 3 munkavállaló, akiket nem fogunk januárban pótolni (visszaesett 9 főre a létszám). A példa esetében minden érintett munkavállalónk elveszíti a szabad vállalkozási zóna járulékkedvezményt, vagy csak a 10.-ként felvett munkavállalónk, akinél már nem valósul meg az érkezésekor vállalt létszám tartása? Segítségét előre is köszönöm!
Szabad a vállalkozás! Kedvezmény több mint 1000 településen Cikk
Több mint 1000 település minősül szabad vállalkozási zónának, így indokolt áttekinteni, milyen speciális adózási kedvezményeket vehetnek igénybe az itt beruházók.
Szabad vállalkozási zóna Kérdés
Tisztelt Adózóna! Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben egy társas vállalkozás – mely megfelel a szochotörvény 462./E részében foglaltaknak – felvesz 5 alkalmazottat egyszerre, akikre igénybe veszi a kedvezményt, majd egy hónap múlva az egyik alkalmazott az 5 újonnan felvett közük kilép, az esetben a tovább foglalkoztatott 4 fő esetén érvényesíthető a kedvezmény vagy sem? Természetesen az előző havi statisztikai állományhoz képest mind az 5 fő növekedés, de a kilépett dolgozó helyett nem vesznek fel újat, így a törvény 4 es bekezdése nem valósul meg. Tisztelettel: Bartek Anett
Megszorítás és lazítás a szocho-kedvezményekben: ki veszít, ki nyer? Cikk
Több helyen bővül, más helyeken viszont jelentősen szűkül a munkáltatók által a szociális hozzájárulási adóból (szocho) igénybe vehető kedvezmények köre a kormány által beterjesztett adótörvény-módosítási csomag szerint.
Szocho- és más kedvezmények: feltételek, mértékek táblázatban Cikk
Nem könnyű eligazodni a kedvezmények rendszerében, ezért ezúttal táblázatokba foglalva ismertetjük a szociális hozzájárulási adóban, valamint a szakképzési hozzájárulásban érvényesíthető bónuszokat. Bemutatjuk azt is, hogy melyik kedvezmény igénybevételéhez milyen igazolás szükséges.
Eltörölnek szocho-kedvezményeket és bevezetnek újakat Cikk
Megszűnik néhány idén még igénybe vehető szocho-kedvezmény, ugyanakkor új jogcímeken érvényesíthetnének ilyen bónuszt a vállalkozások.
Spórolhat az adón - amit a szabad vállalkozási zónáról tudni kell Cikk
Jó időben, jó helyen – ez az egyik titka az adótakarékos beruházásnak, fejlesztésnek, létszám-bővítésnek. A 2014-es adócsomag kiszivárgott részletei szerint jövőre bővülnének a szabad vállalkozási zónában működők adókedvezményei.
Könnyített közteherviselés Cikk
A szabad vállalkozási zónákba települő beruházók megúszhatják az adók, járulékok jelentős részét - olvasható a HVG-ben.