41 találat a(z) szívességi használat cimkére

Egyéb szálláshely-szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Sazkértő! Ügyfelem nyugdíjas, adószámos magánszemély, jelenleg szőlőtermesztéssel foglalkozik. Szeretné kiterjeszteni a tevékenységét a lánya tulajdonában lévő ingatlan bérbeadásával, természetesen az "egyéb szálláshely-szolgáltatás" tevékenységi kör felvételével. Két kérdésem merült fel: – Milyen konstrukcióban lehetséges ez? Úgy tudom, létezik olyan fogalom, hogy "szívességi lakáshasználati szerződés", amit ügyfelem kötne a lányával, mindenféle ellenszolgáltatás, díj megfizetése nélkül. – Ügyfelem jelenlegi tevékenységét az áfa általános szabályai szerint gyakorolja, a bérbeadás alapesetben áfamentes lenne, de bejelentkezhetne arra, hogy a bérbeadást a 27 százalékos áfakulcs alkalmazása mellett szeretné gyakorolni? Köszönöm segítségét!

Magánszemélyek ingatlan-bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két magánszemély tulajdonában van egy "üzlet" megnevezés ingatlan. Ezen ingatlanba működik a két magánszemély több cége, és az egyik magánszemély egyéni vállalkozása. Döntésük szerint a helyiségben működő cégek közt az egyiknek bérleti díjjal kívánják bérbe adni az ingatlan egy részét, a többi cég és az egyéni vállalkozás csak "szívességi" használatot kapna. Két kérdésem lenne. Helyes ez a megoldás? Továbbá lehetőség van arra, hogy csak az egyik tulajdonos számítson fel bérleti díjat, mivel a másik tulajdonos lemond a hasznosításról?

Bérelt ingatlanon végzett beruházás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a tájékoztatását kérni az alábbi esetben. Egy kft. egy földterületet bérel, amelyet a tagok bocsátanak a kft. részére 25 éves időtartamú szívességi használat keretében. Erre a telekre a kft. egy épület/csarnok felépítését tervezi. Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy az ennek keretében felmerülő költségek esetében az áfa levonásba helyezhető-e? Válaszát előre is köszönöm!

Szívességi használat Kérdés

Tisztelt Adózóna! Könyvelő programmal kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy Ön szerint itt is alkalmazható-e a szívességi használat? Jelenleg a férjem katás egyéni vállalkozására van vásárolt hivatalos könyvelőprogamunk. Úgy gondoltuk, hogy megosztanánk a teendőket a továbbiakban két katás egyéni vállalkozás között. A férjem egyéni vállakozása végezné az adminisztratív teendőket (számlaválogatás stb.), az én egyéni vállalkozásom pedig a tényleges könyvelési, számfejtési munkát. A számlázás természetesen két külön számlázó progammal menne. Könyvelőprogram kapcsán vetődött fel, hogy mivel az jelenleg a férjem egyéni vállakozására került megvásárlásra, annak érdekében, hogy ne kelljen átíratni, Ön szerint lehetséges-e az ilyen jellegű szívességi programhasználat? Válaszát előre is köszönöm!

Rezsielszámolás II. Kérdés

Kedves Lea! A 2016.04.01-én azonos címmel feltett kérdést kérdezném tovább. Ha a magánszemély bérbeadja az ingatlant, akkor a rezsiköltséget elszámolhatja költségként a bérleti díjjal szemben? Ki lehet úgy kalkulálni a bérleti díjat, hogy a magánszemély ne adózzon? Szívességi használatként is átadhatja az ingatlant, vagy mindenképpen nyereségesen kell, hogy bérbe adja azt? Válaszát köszönöm:

Rezsielszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azonos című kérdésemre adott válaszra szeretnék további kérdést feltenni. Jelenleg szívességi használatba van adva a kft.-nek a helyiség. A válasz alapján jól gondolom, hogy a rezsit ki kellene számláznia a tulajdonosnak a kft.-nek? Mivel ez egyben költség is számára, így az adóbevallásban az összeg 0 lenne? Köszönöm!

Szívességi lakáshasználat Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy társas vállalkozás tulajdonában lévő lakást a cégvezető szívességi lakáshasználatba ad magánszemély részére, akivel egyéb jogviszonyban nem áll. Szükséges-e a vállalkozásnak bármilyen közterhet megfizetni ezután az engedményezés után?

Szívességi használat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság a tulajdonában lévő ingatlant szívességi használatba adná a társaság kültagjának (egyéni vállalkozó). A közüzemi díjakat továbbra is a bt. fizetné, a kültag semmilyen költséget nem szeretne megtéríteni. Szeretném megkérdezni, hogy ütközik-e bármilyen jogszabályba a szívességi használat ebben az esetben? A betéti társaságot terheli-e emiatt bármilyen adókötelezettség? Tisztelettel: Mlinár Jánosné

Gépjármű haszonbérbe adása Kérdés

Tisztelt Cím! Egy összetett kérdéssel fordulok Önökhöz. Férjem egy építőipari kft. tulajdonosa, tagja. A cég nem rendelkezik gépjárművel. A kérdésem: 1. verzió: én ingyen, szívességi használatra odaadhatom-e a tulajdonomat képező személygépkocsit, és erre útnyilvántartás (nem számla) alapján üzemanyagot számolhat-e el a cég? 2.verzió: a férjem édesapjának van egy tehergépjárműve. Ingyen szívességi használatra átadhatja-e a fiának, melyre szintén útnyilvántartás (menetlevél) alapján számolna el üzemanyagköltséget? Van-e valamelyik verzióra lehetőség? Esetleg bármilyen egyéb más költséget (karbantartás, stb.) tud-e elszámolni a cég így? Válaszukat előre is köszönöm.

Tehergépjármű szívességi használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó tűzifa-értékesítést folytatna házhoz szállítással. A tehergépjármű, amit használna a vállalkozó, a fiának a nevén van. Van-e arra megoldás (szívességi használat, vagy üzembentartói nyilatkozat,vagy bérbeadás), amely alapján szabályos lenne a tehergépkocsi használata a vállalkozásban, és milyen következményekkel járna ez a gépjármű tulajdonosa (a vállalkozó fia), illetve a vállalkozás szempontjából? Üzemanyag és javítási költségeket hogyan tudná szabályosan elszámolni? Köszönöm szépen!

Cégautóadó személygépkocsi szívességi használata után Kérdés

Egy egyesület egy személygépkocsit kapott szívességi (ingyenes használatba) egy autóforgalmazó cégtől. Külföldi kiküldetése során az egyesület dolgozója használta a személygépkocsit és üzemanyagköltséget számolt el rá. Ez esetben az egyesületnek kell-e cégautóadót fizetnie? Mi a helyzet akkor, ha az autóforgalmazó cég már megfizette a cégautóadót a tulajdonában lévő, de szívességi használatba adott gépjármű után?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldön biztosított ügyvezető

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szervizdíj kiosztása éven beül

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Innovációs járulék kétéves szabály

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink